Головна » 2016 » Липень » 20

19 липня на четвертій сесії районної ради розглянуто питання про підсумки виконання районного бюджету за І півріччя 2016 року та про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік. Перевиконання дохідної частини загального фонду районного бюджету становить 1586,30 тис. грн. Основну часину коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, які фінансуються з місцевого бюджету у зв’язку з нестачею фінансового ресурсу до кінця поточного року. Також заплановано видатки на інші заходи, зокрема:

- Ремонт обладнання у Верховинській центральній районній лікарні, після завершення ремонтних робіт можна буде проводити рентгеноскопію органів грудної клітки та черевної порожнини, що полегшить роботу медикам та значно поліпшиться діагностування хвороб на ранніх стадіях.

- Ремонт приміщення РЦСССДМ з метою  відкриття залу для проведення

культурно-масових, відпочинкових заходів для молоді. На сьогодні відсутнє приміщення для проведення таких заходів у районі. Проектно-кошторисна документація для спорудження Будинок культури у райцентрі досі не готова.  Варта сказати, що частина коштів було виділено для РЦССДМ на початку року, в результаті ремонтні роботи перебувають на стадії завершення.

- Проведення робіт для відновлення функціонування стрілецького тиру СТК ТСОУ в селищі Верховина.

Проблемною залишається ситуація з виплатою заробітної плати для медиків. Аналогічна ситуація простежується і по області та на рівні держави. Лікарня фінансується за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, відповідно кошти на заробітну плату повинні бути надані з державного бюджету. Маємо надію і віримо, що такі кошти з державного бюджету обов’язково надійдуть у район і медики отримають належну їм заробітну плату.

Районна рада також активно включається у вирішення даної проблеми. На сесійному засіданні у вівторок районна рада прийняла чергове звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., голови Верховної Ради України Парубія А.В., народних депутатів, очільників області щодо фінансування медичної галузі району. Такі звернення, прийняті на минулих сесіях, вже направлялися районною радою керівництву держави, Уряду та парламенту України.

За результатами раніше надісланих звернень отримано інформацію від заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика (лист від 02.06.2016 року №10.03.67/24/219-16/13764), де зазначено, що одним із шляхів збільшення медичної субвенції є видатки резервного фонду медичної субвенції, а також видатки для територій Донецької та Луганських областей, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. На сьогодні МОЗ України опрацьовує відповідні пропозиції від регіонів, в тому числі пропозиції Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Також отримано лист  від 07.06.2016 року № 1677/02-07/42 за підписом заступника директора департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації Ганни Качур, в якому йдеться, що питання з приводу додаткового виділення коштів Верховинському районному бюджету буде розглянуто в установленому порядку при отриманні з державного бюджету додаткового фінансового ресурсу на зазначену мету. У листі від 22.06.2016 року №1942/03-11/50 за підписом директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації отримано відповідь, що надіслано листи до МОЗ України щодо отримання додаткових коштів на виплату заробітної плати, і дане питання буде розглянуто Міністерством охорони здоров’я в установленому порядку при отриманні з державного бюджету додаткового фінансового ресурсу.

Вважаємо, що наполегливість депутатського корпусу районної ради та бажання вирішити проблемні питання для медиків, як і для Верховинського району у цілому, обов’язково дадуть бажані результати.

Переглядів: 390 | Додав: vrr | Дата: 20.07.2016

Висловлюю щиру вдячність родинам: ЛАБУДЯКА Олега та НЕДОХОДЮКА Михайла з с. Білоберізка за те, що не перевелись ще патріоти на Верховинщині, які стали на захист нашої Держави – УКРАЇНИ та її громадян. Вони вклали контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України 04 та 14 липня 2016 року.

Україна пишається, що її діти – справжні патріоти, виявили бажання виконувати свій конституційний і людський обов’язок перед державою і народом України. Нашу націю ніхто не переможе, поки живуть такі її діти. Це зразковий приклад для всіх громадян нашого краю.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! СЛАВА! СЛАВА!»

Не тільки чоловік, але й жінка може бути захисником рідної домівки, краю, Батьківщини. Так, наказом Міністра оборони України з червня місяця цього року запроваджено нові військово-облікові спеціальності: стрілець-снайпер, снайпер 1 та 2 категорій, інструктор з тактичної медицини, на які дозволяється призначати військовослужбовців-жінок, або посади стрільця, снайпера, розвідника, водія та інші.

Нагадуємо, що в цьому році суттєво збільшено грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України:

- військовослужбовець за контрактом отримує від 7 тис. грн. і більше (командир відділення – 8034грн.)

-  командир взводу, офіцер – від 9 тис. грн.

Громадяни, які мають вищу освіту, мають можливість отримати первинне офіцерське звання в разі їх прийняття на військову службу за контрактом після проходження спеціальних курсів.

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за винайм житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.

Тож, шановні краяни, Верховинський військовий комісаріат запрошує Вас на військову службу за контрактом! Збройні Сили України чекають на Вас!

З повагою:

Військовий комісар