Головна » 2018 » Лютий » 26

Верховинці спільно з українцями Румунії відзначили у Бухаресті

Свято  материнської мови

На запрошення голови Бухарестської філії Союзу Українців Румунії Ярослави Колотило делегація Верховинської районної ради та просвітянський музичний гурт «Струни Орфея» взяли участь у відзначенні в місті Бухаресті, Румунія, Міжнародного Дня рідної мови.

Делегацію районної ради очолив голова ради Іван Шкіндюк. В її складі: керівник музичного гурту «Струни Орфея», заслужений журналіст України Василь Нагірняк, радник голови районної ради Марія Маківничук, директор Верховинського відділення ФССУ в Івано-Франківській області Валерій Синітович, молоді талановиті артисти просвітянського музичного гурту «Струни Орфея»: Роман Тафійчук, Петро Марусяк, Юлія Близнюк та Ніна Іванійчук.

Відкрила свято материнської мови голова Бухарестської філії Союзу Українців Румунії Ярослава Колотило і запросила українців Румунії, дорогих гостей з України на свято, присвячене Міжнародному Дню рідної мови. Пані Ярослава, зокрема, сказала: «Ми хочемо материнську мову тримати в душі, зберегти її для наших наслідників, для нових поколінь. Тому дякуємо Богові, що таке свято є…»

З вітальними словами та поезією української душі виступили: радник-посланник Посольства України в Румунії та Тимчасово повірений у справах України в  Румунії Євген Левицький; голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк; голова Верховинського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Нагірняк; заступник голови Союзу Українців Румунії і Бухарстської філії СУРУ, голова Товариства українців Румунії імені Тараса Шевченка, редактор популярного в світі журналу українських письменників Румунії «Наш голос», член Національних спілок письменників України та Румунії Михайло Трайста; викладач української мови, член Національної Спілки письменників України Іван Кідещук, дружина покійного письменника і першого голови та депутата від Союзу Українців Румунії Вірджінія Ткачук.

– Дорога наша українська родино. Дорогий та дружній  народе Румунії, – звернувся до присутніх у залі голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. – Нам дуже приємно завітати до Бухаресту і вітати усіх вас зі святом рідної мови. Мова – це один із основних аспектів, через який ми ідентифікуємося як нація. Це  той фундамент, на якому збудована держава, цементується народ, відбуваються процеси державотворення. Кожна нація, кожен народ повинні поважати і любити свою мову. Поки ми розмовляємо рідною мовою, поки плекаємо, любимо і оберігаємо її,  доти ми є великий український народ. На жаль, протягом останнього часу дуже багато мов у світі зникає. І це проблема не тільки того народу, мова якого забувається, зникає, це є проблема всіх людей, тому що кожна нація, її мова несе знання, розвиває етнос, культуру народу. Тому цінуймо, поважаймо і навчаймося мови незабутніх предків, які сформували націю – і покликали на світ Божий мову.

читати далі>>>

Переглядів: 430 | Додав: vrr | Дата: 26.02.2018

23 лютого 2018 року радник голови районної ради Іван Доманський взяв участь  у ХІІІ робочому засіданні українсько-польських експертів щодо відновлення  астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

На зустрічі були присутні ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, голова районної державної адміністрації Олег Лютий, представники Інституту східноєвропейських досліджень, зокрема директор Ян Маліцкі, представники Управління ДСНС в Івано-Франківській області,  заступник Глави Місії, Посольство Республіки Польща в Україні Яцек Жур та інші координатори проекту, професори,  наукові експерти, інженери, архітектори тощо.

Під час засідання обговорено стан відновлення обсерваторії, проаналізовано роботи, виконані в 2017 році, відзначено заплановані дії на 2018 рік.

Також учасники засідання обговорили питання відзначення 80-ої річниці створення Обсерваторії на горі Піп Іван та 130-ої річниці автора найбільшої епопеї про гуцульський край «На високій полонині»  Станіслава Вінценза.

Переглядів: 403 | Додав: vrr | Дата: 26.02.2018

ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

на заміщення вакантної посади державної служби категорії «В»

• Головного спеціаліста командування.

Інформацію щодо умов проведення конкурсу, розміру оплати праці та інше можна отримати за телефоном 0977018128.

Районний військовий комісаріат, запрошує учасників бойових дій та патріотів України до дієвої співпраці щодо комплектування частин та підрозділів мотивованими військовослужбовцями військової служби за контрактом,а саме до ВДВ (Високомобільні десантні війська), спецназу (Сил Спеціальних Операцій), морська піхота Військово-Морських Сил особливо тими, які брали участь у бойових діях та готові не патріотичними гасламиц, а конкретними діями захистити незалежність, територіальну цілісність держави та європейський вибір українців

Верховинщина міцна духом!

ТВО військового комісара