ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Благодійність

«Діти хочуть бачити усміхнену маму»: онкохворій лучанці потрібна допомога

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » Архів матеріалів

 

Військовий комісар Верховинського РВК Ростислав КОЧМАРСЬКИЙ висловлює щиру вдячність батькам: МАРУСЯКА Василя з с. Криворівня та МАРОТЧАКА Дмитра з с. Красноїлля, які призвані на строкову військову службу в жовтні 2016 року - за правильне виховання синів в дусі патріотизму, любові та відданості Неньці Україні, які призвані на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, з такими захисниками ми зміцнимо нашу Державу. Військовослужбовці армії України - покоління Героїв.

Сьогодні, коли в нашій країні ситуація не зовсім стабільна і російські окупанти намагаються захопити нашу Батьківщину, не залишається нічого, як боротися за свою країну, захищати її та не дати розшматувати. Наша Батьківщина – це наша МАТИ, що ми без неї варті, Вона нас зростила, дала нам солов’їну мову, якою щебечуть наші діточки; багату землю, яка годую нас; чарівні моря, які блищать, як кришталь та радують око і саме головне найкращих людей, яких поважають у всьому світі, які завжди боролися за своє рідне, захищаючи свою родину та відстоюючи свою землю і права.

Верховинці своїми вчинками вже неодноразово доказали, що вони дійсно патріоти України, які готові віддати життя за Батьківщину, але цього робити не потрібно, нашій державі потрібні живі громадяни - відповідальні, працелюбові, грамотні та досвідчені, які своєю працею, знаннями і натхненням будуть працювати над тим, щоб наша країна міцніла та зростала.

Дуже легко любити Батьківщину, коли вона багата і могутня, значно важче-коли вона слабка і незахищена. Та хіба зможуть справжні сини кинути хвору Матір напризволяще? Не варто засуджувати тих людей, які в пошуках кращої долі емігрують за кордон, вони глибоко нещасні, бо маючи матеріальні блага, вони не мають змоги бачити, як ростуть їхні діти, допомагати батькам по господарству, дихати рідним повітрям, любуватися найкращою природою та вклонитися рідній землі. Справжнім патріотом є ті люди, які не говорять про любов до рідного краю, а працюють і живуть задля його процвітання, примножуючи набуте.

Є відоме українське прислів’я: - «Моя хата з краю, я нічого не знаю», але на справді це прислів’я для нас придумала радянська влада, для того, щоб розпорошити нашу силу, єдність і взаємодопомогу. Щоб показати всьому світу, що українець - українцю не допомагає, не підтримує і живе лиш для себе. Насправді текст прислів’я такий: - «Моя хата з краю, першим бій приймаю», це прислів’я славетних запорожських козаків, яких поважали у всьому світі і боялися гостроти їхніх шабель. Ці слова були доказані жителями східних областей, які першими прийняли бій від російського агресора та маріонетних сепаратистів. Це стало початком творення нової Держави і нового народу, СЛАВА УКРАЇН! ГЕРОЯМ СЛАВА! СЛАВА! СЛАВА!

Враховуючи те, що гуцульщина завжди була патріотичним краєм та виховала не одне покоління справжніх патріотів та національних героїв України, Верховинський районний військовий комісаріат запрошує патріотів та небайдужих громадян Верховинщини допомогти своїй країні і захистити її від посягань агресора уклавши контракт зі Збройними Силами України.

 

 

Військовий комісар

Верховинського районного військового комісаріату

майор                                        Р.Т. КОЧМАРСЬКИЙ

 

Переглядів: 667 | Додав: vrr | Дата: 26.10.2016

Ярій, душе!

Ярій, а не ридай. 

У білій стужі серця України,

А ти шукай – червону тінь калини

На чорних водах – тінь її шукай.

Василь Стус

Сьогодні життя ставить перед нами нові завдання й нові випробування, а події останніх років все сильніше примушують кожного справжнього українця глибше відчути особисту причетність до розбудови своєї країни та з переконливою впевненістю зрозуміти, що ми є господарями на рідній землі. Всі ми добре розуміємо, що інколи, навіть непомітна праця вчителя, відіграє провідну роль в розвитку та формуванні свідомої, гармонійно-розвиненої нації.

Саме тому, відповідно до плану роботи Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти, районного методичного центру відділу освіти райдержадміністрації 19-20 жовтня 2016 року на базі Верховинської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів було проведено педагогічну практику для слухачів обласних курсів вихователів шкіл-інтернатів, основною тематикою якої було питання «Формування ключових, життєвих компетентностей школяра в умовах суспільних змін».

Головною метою для учасників педагогічної практики стало обговорення основних напрямків формування в учнівської молоді національно- патріотичної свідомості на засадах культурної спадщини українського народу. Враховуючи актуальність та важливість тематики, районним методичним центром у тісній співпраці з адміністрацією та педагогічним колективом здійснено належне науково-методологічне інформування учасників з відповідних питань, створено інформаційно-практичний майданчик для реалізації професійної компетентності, творчості вихователів шляхом спрямування їхньої діяльності в площину обміну педагогічним досвідом та розкриття своїх нових можливостей. З метою чіткого дотримання структурно- часової моделі роботи методистом лабораторії управління та організації освіти ОІППО Г.Дмитрів та старшим викладачем кафедри педагогіки і психології С.Сміх детально ознайомлено всіх з планом роботи, методично обґрунтувавши важливість тематики для курсової перепідготовки педагогічних працівників.

В ході роботи науково-методичного модуля завідувач РМЦ Г.Дмитроняк та методист РМЦ В.Дідушко ознайомили присутніх з процесами інтеграції управлінських впливів на розвиток професійної компетентності педагогів району, основними особливостями створення відповідних умов для комплексної реалізації освітніх завдань. Також, під час презентації життя і діяльності навчального закладу директором школи О.Волинюк було проаналізовано перспективи розвитку школи-інтернату в сучасних освітньо- інноваційних умовах, а педагог-організатор Л.Грималюк та музичний керівник В.Маротчак з учнями школи змістовно провели загальношкільний виховний захід «Нація нескорених, незламних духом, Покровою окрилені».

Заступник директора з виховної роботи Н.Жданова та керівник методичної комісії класних керівників і вихователів Л.Вахновська провели розширене засідання на тему: «Готовність класного керівника і вихователя до ефективної взаємодії у процесі формування національно – патріотичних цінностей в школярів», в ході якого продемонстровано виставку творчих учнівських робіт з декоративно- прикладного, ужиткового, образотворчого мистецтва, відтворюючи історичну та культурну спадщину рідного краю. Вихователями школи М.Атаманюк, Л.Вітровою, І.Мартищук організовано для учасників педагогічної практики відвідини музею М.Грушевського, в якому всі мали унікальну можливість відчути плин історичних подій, зустрітись з місцевою поетесою, екскурсоводом музею О.Рибарук, науковцем рідного краю І.Зеленчуком, духовним наставником о.І.Рибаруком, які дуже цікаво та колоритно змалювали духовний, науковий,життєвий і творчий шлях величного українця на теренах Верховинщини. Не менш колоритними були запальні номери художньої самодіяльності від учнів Верховинської ЗОШ – інтернат присвячені сподвижникам українського духу М.Грушевському, І.Франку, Л.Українці, Г.Хоткевичу, М.Коцюбинському та всім тим, хто в своїх працях і творах оспівував прекрасний і величний гуцульський наш край.

  

Методист РМЦ                                                                                                    Василь Дідушко 

Переглядів: 400 | Додав: vrr | Дата: 26.10.2016

25 жовтня 2016 року відбулося чергове засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів і податків на якому  розглядались листи і звернення підприємств, установ та організацій району  щодо виділення додаткових коштів на 2016 рік.

Комісією погоджувався розподіл «Стабілізаційної дотації» спрямованої  на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району, а саме:

- 1 679 900 гривень – для освітньої галузі;

- 984 600 гривень – для установ культури і бібліотек;

        -  1 752 800 гривень – для медичної галузі;

        - 85 200 гривень – для поліклініки та амбулаторії;

        - 162 000 гривень – для ФАПів;

        - 236 000 гривень – територіальному центру;

        - 99 500 гривень – РЦСССДМ.

Переглядів: 400 | Додав: vrr | Дата: 25.10.2016

21.10.2016 р. на стадіоні в с. Криворівня відбулися фінальні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» (у віковій категорії 2005-2006 р.н.) серед загальноосвітніх навчальних закладів району. У фінальній частині взяли участь  переможці зональних змагань. У підсумку:

І місце - Довгопілська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІ місце - Верхньоясенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ІІІ місце - Перехреснянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

IV місця - Верховинська ЗОШ І-ІІІ ступенів та Кривопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Команди нагороджені призами та грамотами відділу освіти Верховинської РДА

 

Методист СК «Гарт»                                    І.Д. Ватуйчак

Переглядів: 457 | Додав: vrr | Дата: 25.10.2016

На сьогоднішній день придбання товарів, робіт і послуг через Інтернет набуває все більшого розповсюдження. Така тенденція зумовлена, насамперед, концентрацією пропозицій товарів певної категорії на одному сайті, каталозі, віртуальному магазині з можливістю порівняння, пошуку прийнятної ціни, можливості змістовного вивчення споживчої якості тих чи інших груп товарів. А наявність відгуків споживачів, які вже придбали бажаний товар дозволяє мінімізувати небажані витрати та уникнути розчарування внаслідок невдалої покупки.

Відносини, що виникають між покупцем і продавцем товарів, робіт та послуг в Інтернеті не відрізняються від традиційних правил купівлі-продажу і регулюються, зокрема, положеннями Цивільного кодексу України та Закону України «Про захист прав споживачів» .

Права споживача при купівлі товару через інтернет-магазин регулюються статтею 13 Закону України «Про захист прав споживачів». Закон визначає обсяг інформації, який обов’язково має бути доведений споживачу до моменту замовлення товару.

Перед покупкою товару в інтернет-магазині необхідно звернути увагу на наявність на сайті такої інформації:

 - найменування продавця, його місцезнаходження, порядок прийняття претензій;

- основні характеристики продукції;

- ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;

- гарантійні зобов'язання;

- інші умови поставки;

- порядок розірвання договору.

Як показує практика, споживач, придбаваючи товар через інтернет- магазин, у багатьох випадках не може реалізувати свої права, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів», у першу чергу у зв’язку із неможливістю встановити найменування продавця та його місцезнаходження. Інша інформація, окрім адреси електронної пошти та номеру мобільного телефону, на сайті інтернет-магазину не вказується, що фактично робить споживача безправним при придбанні неякісного товару.

 Слід зазначити, що законодавством України під найменуванням юридичної особи розуміється його організаційно-правова форма та назва. Наприклад, ТОВ «АААА», ПП «ББББ», ПрАТ «ВВВВ», тощо. Для фізичної особи-підприємця – це прізвище, ім’я та по-батькові. Аж ніяк не може бути найменуванням продавця назва інтернет-магазину (сайту/домену). Крім того, у більшості випадків продавці не є власниками інтернет- магазинів. І навіть більше, через один інтернет-магазин реалізовувати товар можуть декілька десятків продавців.

 Стосовно місцезнаходження продавця слід мати на увазі, що адреси, які вказуються у накладних, згідно з якими споживач отримує замовлений товар, це зазвичай адреси, за якими розташовуються поштові відділення або відділення підприємства, що надає послуги з доставки відправлення.

 Також слід зазначити, що в разі покупки товару через інтернет-магазин споживач не має можливості безпосередньо ознайомиться з товаром, а орієнтується тільки на зображення товару, його текстовий або словесний опис. Користуючись таким становищем, недобросовісні продавці можуть реалізовувати неякісний, фальсифікований або контрабандний товар, або взагалі після отримання коштів можуть:

не надіслати товар;

надіслати товар, який споживач не замовляв;

надіслати товар, технічні характеристики якого не відповідають заявленим на сайті

         Інтернет-магазин має видати покупцю розрахунковий документ, що засвідчує купівлю, з позначкою про дату продажу. У цьому випадку, якщо покупка важлива й немає можливості від неї відмовитися, попросіть продавця хоча б на коробці, у яку впакований товар, написати найменування товару, його вартість, дату покупки, своє прізвище. Тоді можна буде щось довести.  У будь-якому випадку інтернет-магазин має  виписати покупцю товарний чек (якщо продавець – фізична особа-підприємець) або накладну (якщо продавець — юридична особа).

          Крім того, до товару повинні додати документ (паспорт, талон тощо), у якому виробник зазначає гарантійний строк  на свою продукцію (ч. 2 ст. 7 Закону про захист споживачів).

 Згідно п. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача розглядаються після пред'явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлений гарантійний строк, - технічного паспорту або іншого документа, який його заміняє, з позначкою про дату продажу. При продажі товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ установленої форми, що засвідчує факт покупки, з оцінкою про дату продажу; це відноситься і до покупок, здійснених в Інтернет-магазинах.

Окремо необхідно зазначити, що відсутність інформації про найменування та місцезнаходження продавця унеможливлює проведення перевірок з боку Держпродспоживслужби за скаргами споживачів. Держпродспоживслужба не має повноважень на проведення розшукових дій. Тому, щоб убезпечити себе від невдалої покупки в інтернет-магазині, зберегти кошти та нерви, радимо споживачам звертати увагу на наявність на сайті інформації, передбаченої статті 13 Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема найменування та місцезнаходження продавця. У разі їх відсутності варто взагалі відмовитися від придбання товару в інтернет-магазині. Але якщо інформацію надано у повному обсязі – бажаємо Вам вдалої покупки!

 

Начальник відділу у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області - Олійник Н.В.

Переглядів: 406 | Додав: vrr | Дата: 21.10.2016

З метою відзначення 160-річчя з Дня народження І.Франка, вивчення творчої спадщини та увіковічення пам’яті Великого Каменяра у творчих роботах учнів та вчителів;  з метою виховання  почуття гордості за свій народ, формування готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, 12 жовтня 2016 р. на базі Верховинської  ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено районну виставку учнівських та вчительських робіт, присвячену 160-річному ювілею Івана Франка.

У виставці взяло участь 8 загальноосвітніх навчальних закладів району. Заслуговують на увагу роботи учнів Верховинського ліцею (керівник  Рогатинюк Ю.Ю.) та авторські роботи вчителя Рогатинюка Ю.Ю. Учні виготовили фотопейзажі із життя Івана Франка в обрамленні рамок з дерева.

Учні Великоходацької ЗОШ І-ІІ ступенів представили роботи, виготовлені за мотивами казок Івана Франка: Шмадюк Ігор, Дуленчук Марина, Дуленчук Ілля (керівники Дуленчук Г.М., Ілюк Л.Д.).

Композицію «Зів’яле листя» презентувала вчитель Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Додюк О.М.

На виставці привернула увагу хата-макет, в якій проживав Іван Франко, виготовлена учнями Красницької ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Бойчук Н.М.). В номінації «Вишивка» журі відзначило роботу вчителя Ілюк С.М.

Цікавою виявилася робота з бісеру «Поезія. Рідне село», виготовлена Готичем Тарасом, учнем Бистрецької ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Матаржук Г.І.).

Кращі роботи учнівської та вчительської творчості будуть представлені на обласній виставці творчих робіт, присвячених цій знаменній даті.

Методист РМЦ                                         Рибенчук Г.Ю.

Переглядів: 363 | Додав: vrr | Дата: 21.10.2016

Сьогодні, у приміщенні залу засідань районної ради проведено засідання Експертної ради з питань книговидання, яке відкрила голова Експертоної ради, заступник голови райдержадміністрації Світлана Уршеджук. Вона ознайомила членів ради з прийнятим розпорядженням голови райдержадміністрації «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 19 жовтня 2015 року № 376 «Про експертну раду з питань книговидання». Внесені зміни пов’язані з кадровими змінами та необхідністю внесення доповнення до складу Експертної ради. Світлана Ярославівна висловила думку продовжувати добру справу з державної підтримки видання книг місцевих авторів, які прославляють у своїх творах рідний край.

Заступник голови експертної ради, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк оприлюднив основні складові Положення про експертну раду з питань книговидання, при цьому зосередив увагу присутніх на  основних принципах формування переліку творів, які пропонуються експертною радою до книговидання, а це – суспільна та практична значимість творів, їх вплив на процеси державотворення, духовний розвиток суспільства, потреба у випуску даної літератури для регіону Гуцульщини. Основним критеріями суспільної значущості книговидань повинні бути актуальність і новизна, розкриття сучасних проблем державотворення в Україні, утвердження національної ідеї, сприяння у розширенні сфери вживання української мови, гуцульської говірки – народної гуцульської розмовної мови предків-гуцулів, сприяння розвитку багатовікової національної культури українського народу, регіону Гуцульщини.

Районна цільова Програма підтримки книговидання у районі прийнята Верховинською районною радою, яка виділила на видання книг місцевих авторів кошти у сумі 30 тис. грн. Депутати районної ради активно підтримують книговидавничий процес на Верховинщині.

Про подані заявки до Експертної ради на видання книг поінформувала секретар Експертної ради, начальник відділу з питань гуманітарної політики та інформаційно-аналітичної роботи апарату райдержадміністрації Оксана Коломийчук.

В результаті обговорення авторських пропозицій, які надійшли до Експертної ради під час оголошення конкурсного прийому творів різних жанрів письменників, творчої та наукової інтелігенції району, визначено перелік творів, які пропонуються до видання у 2016 році: книжка патріотичної лірики «Напийся води» Анни Космач з села Білоберізки, поетична збірка «Дорога в небо» викладача-методиста Верховинської дитячої школи мистецтв Степана Паньківа, поетична збірка, тематично пов’язана з Гуцульщиною «Таїна високої води» Ореста Князького з Біліоберізки, ілюстроване оповідання Петра Шекерика-Доникового – відомого громадсько-політичного і культурного діяча Гуцульщини, самобутнього письменника, співця гуцульської старовіччини «На дні озера», яке підготував до друку голова районного Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Нагірняк.

 

 

 

 

Переглядів: 466 | Додав: vrr | Дата: 21.10.2016

« 1 2 ... 137 138 139 140 141 ... 278 279 »

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 28.11.2018 року №128-р «Про скликання позачергової двадцять другої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  04 грудня 2018 року відбудеться позачергова двадцять друга сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи об 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2017 по листопад 2018 року

Бюджет

Районний бюджет на 2019 рік

Проект бюджету

Проект районного бюджету на 2019 рік

Гранти / Проекти

ІНФОРМАЦІЯ

ЩОДО ОГОЛОШЕНИХ ГРАНТОВИХ КОНКУРСІВ

СТАНОМ НА 05.02.2019 Р.

Скачати

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція




Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >



***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода