Головна » 2018 » Лютий » 26 » Доки мова живе – Україна жива
Доки мова живе – Україна жива

Верховинці спільно з українцями Румунії відзначили у Бухаресті

Свято  материнської мови

На запрошення голови Бухарестської філії Союзу Українців Румунії Ярослави Колотило делегація Верховинської районної ради та просвітянський музичний гурт «Струни Орфея» взяли участь у відзначенні в місті Бухаресті, Румунія, Міжнародного Дня рідної мови.

Делегацію районної ради очолив голова ради Іван Шкіндюк. В її складі: керівник музичного гурту «Струни Орфея», заслужений журналіст України Василь Нагірняк, радник голови районної ради Марія Маківничук, директор Верховинського відділення ФССУ в Івано-Франківській області Валерій Синітович, молоді талановиті артисти просвітянського музичного гурту «Струни Орфея»: Роман Тафійчук, Петро Марусяк, Юлія Близнюк та Ніна Іванійч

Відкрила свято материнської мови голова Бухарестської філії Союзу Українців Румунії Ярослава Колотило і запросила українців Румунії, дорогих гостей з України на свято, присвячене Міжнародному Дню рідної мови. Пані Ярослава, зокрема, сказала: «Ми хочемо материнську мову тримати в душі, зберегти її для наших наслідників, для нових поколінь. Тому дякуємо Богові, що таке свято є…»

З вітальними словами та поезією української душі виступили: радник-посланник Посольства України в Румунії та Тимчасово повірений у справах України в  Румунії Євген Левицький; голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк; голова Верховинського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Нагірняк; заступник голови Союзу Українців Румунії і Бухарстської філії СУРУ, голова Товариства українців Румунії імені Тараса Шевченка, редактор популярного в світі журналу українських письменників Румунії «Наш голос», член Національних спілок письменників України та Румунії Михайло Трайста; викладач української мови, член Національної Спілки письменників України Іван Кідещук, дружина покійного письменника і першого голови та депутата від Союзу Українців Румунії Вірджінія Ткачук.

– Дорога наша українська родино. Дорогий та дружній  народе Румунії, – звернувся до присутніх у залі голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. – Нам дуже приємно завітати до Бухаресту і вітати усіх вас зі святом рідної мови. Мова – це один із основних аспектів, через який ми ідентифікуємося як нація. Це  той фундамент, на якому збудована держава, цементується народ, відбуваються процеси державотворення. Кожна нація, кожен народ повинні поважати і любити свою мову. Поки ми розмовляємо рідною мовою, поки плекаємо, любимо і оберігаємо її,  доти ми є великий український народ. На жаль, протягом останнього часу дуже багато мов у світі зникає. І це проблема не тільки того народу, мова якого забувається, зникає, це є проблема всіх людей, тому що кожна нація, її мова несе знання, розвиває етнос, культуру народу. Тому цінуймо, поважаймо і навчаймося мови незабутніх предків, які сформували націю – і покликали на світ Божий мову.

Україна багато уваги приділяє розвитку мови. З тих пір, як ми здобули незалежність, українська мова розвивається, відкриваються нові українські школи, російські – закриваються. В той же час поважаємо мови національних меншин, які проживають в Україні. Вітаючи усіх зі святом, я щиро бажаю, щоб наші народи поглиблювали дружні відносини,  щоб Господня благодать завжди була у наших серцях. Спільно, разом ми можемо зродити багато добрих справ у цьому світі. У наших народів – велике і славне майбутнє. І в цьому нам допоможе Господь.

Верховинський музичний гурт «Струни Орфея», а це молоді, талановиті співаки славного Гуцульського краю, подарували українцям Румунії гарячі серця і пісенні струни, які задзвеніли іскристими водограями літературно-музичного проекту «Доки мова живе – Україна жива!» На півтори години зала Дому університарів перетворилася на Український Дім – рідну Батьківську Україну. Пісні «Край», «Знов я у гори іду», «Я – України син», «Минає день, минає ніч», «У долі своя весна», «Пісня про Кобзаря», «Україна», «Червона рута» повернули наших братів і сестер на праотчу рідну землю. Українці Бухаресту аплодували від душі молодим естрадним виконавцям Гуцульщини. Сльози радості… переповнені через край емоції…, і на завершення – «Многая літа» Українцям Румунії та України – славної землі Гуцульщини завершили Свято рідної материнської мови у діаспорі, за 700 км від Верховини.

На наступний день наша делегація навідалася до офісу Союзу Українців Румунії  – і знову незабутні хвилини спілкування з братами по крові – дорогими серцю українцями. А після Ярослава Колотило провела пізнавальну екскурсію історичними та духовними місцями столиці Румунії – Бухаресту.

Верховинці поверталися у рідні гори з почуттям гордості за рідний Гуцульський край і Матір-Україну, за Українство української діаспори Румунії, яке живе, оберігає рідну мову і культуру великої української нації.

Василь Нагірняк

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження районної ради від 27.09.2018 року №96-р «Про скликання двадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  11 жовтня 2018 року відбудеться двадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання) (початок роботи о 11.00 годині).

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Районний бюджет на 2018 рік

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування