Головна » 2017 » Квітень » 28 » Проведено семінар вчителів «Основ християнської етики»
Проведено семінар вчителів «Основ християнської етики»

«Учіть дітей бути добрими христіянами!(…)
 Пам'ятайте, що моральне виховання молоді не належить виключно

до самих священиків; - що в рівній мірі належить воно до ВСІХ,

що беруть яку - небудь участь у ділі виховання
Митрополит Андрей Шептицький»

З метою реалізації плану заходів програми «Духовне життя» на 2017 рік  27 квітня 2017 року на базі Верховинської ЗОШ І –ІІІ ступенів було організовано та проведено семінар з участю  священнослужителів, вчителів «Основ християнської етики» та заступників директорів з   виховної роботи на тему: «Виховання духовно – багатої, національно – свідомої особистості на засадах  християнства».

З привітальним словом до учасників семінару звернулися представники влади: голова Верховинської районної ради - Іван Юрійович Шкіндюк та Олег Валерійович Лютий – голова Верховинської районної державної  адміністрації. Як було зазначено, найголовнішим завданням в системі виховання є формування в підростаючого покоління духовності, уміння жити, згідно морально – етичних цінностей, духу патріотизму  та усвідомлення відповідальності за майбутнє нашої держави.

Згідно плану роботи семінару, було обговорено спільні кроки  діяльності священнослужителів  та вчителів християнської етики щодо реалізації окресленої проблеми. Своє бачення з приводу цього питання висловив декан УПЦ КП о. Дмитро Михалків. Наголосив на тому, що основним завданням при проведенні занять з християнської етики є виховання підростаючого покоління на засадах істини(правди), свободи.  Головним для вчителя основ християнської етики є   свідчення про Христа і Його Правду.

Отець Іван Рибарук з с. Криворівня  ділився практичними порадами з досвіду співпраці з вчителем християнської етики при вихованні учнів школи у християнському  дусі та патріотизмі.

Отець Юрій Мануляк з с. Красник та вчитель «Основ християнської етики» Ольга  Василівна Мартищук розповіли, як   спільними зусиллями церкви і школи  для дітей села було організовано та проведено літній оздоровчий табір «Канікули з Богом».

Впродовж шести років,  у с. Устеріки працює недільна школа. Зі слів отця  Петра Данильчика всі учні школи відвідують   недільну школу. Цьогоріч   учасники стали  переможцями   брейнг – рингу, який відбувався  при Коломийсько – Косівській єпархії в м. Коломия.

Тому найголовнішим  завданням  співпраці священнослужителів та  вчителів християнської етики є сприяння всіма можливими засобами  засвоєнню та дотриманню школярами правил етичного спілкування з батьками, вчителями, друзями, старшими; плекати в дітях риси істинного християнина:

• любов до Бога, людей, Батьківщини;
  • пошанування гідності особи;
  • пошану до батьків і старших;
  • працьовитість, здатність долати здібності.

Підсумовуючи вищезгадане, можна висловитися словами митрополита  Андрея Шептицького: «Я, як Ваш душпастир пригадую Вам цей важний Ваш обов’язок супроти дітей, що з кожним днем стає важнішим. Від Вашої праці зависить їхня будучина та Ваше  щастя і старість. Бо хто жне знає, як гірко можуть плакати родителі над недобрими синами, доньками ».

Прес-служба відділу освіти

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 25.09.2017 року №82-р «Про скликання позачергової дванадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  29 вересня 2017 року відбудеться дванадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

«  Квітень 2017  »