Головна » 2016 » Вересень » 26 » Учені-франкознавці торкнулися душі Івана Франка у Криворівні
Учені-франкознавці торкнулися душі Івана Франка у Криворівні

Сьогодні, 24 вересня, у Криворівнянському Будинку культури відбулося секційне засідання «Іван Франко та Гуцульщина» міжнародного наукового конгресу «Іван Франко: Я єсть пролог…» до 160-річчя від дня народження Івана Франка.
У науковому конгресі взяв участь та виступив голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.
Форум науковців-франкознавців розпочав свою роботу 22 вересня у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Конгрес зорганізовано за підтримки Міністерства освіти і науки України Львівським національним університет імені Івана Франка спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

У міжнародному науковому конгресі взяло участь близько 300 науковців з восьми країн світу. Це учені-франкознавці з України, Польщі, Сербії, Угорщини, Німеччини, США, Китаю та Кореї, які обговорювали багатогранність постаті геніального Івана Франка, осмислити філософію його світогляду, осягнути глибину творчого й наукового доробку Великого Українця.

«Іван Франко – духовна константа, імператив самосвідомості українства, – заявив ректор Львівського національного університеті імені Івана Франка Володимир Мельник під час виступу на пленарному засіданні. – Переконаний, що саме ви виконаєте найголовніше завдання, яке свого часу окреслив перед українською інтелігенцією Великий Каменяр – «витворити з величезної етнічної маси українського народу українську націю, суцільний культурний організм, здібний до самостійного культурного й політичного життя, відпорний на асиміляційну роботу інших націй, відки б вона не йшла…».
«Іван Франко був переконаний, що нація може стати державою лише за тої умови, якщо буде культурним організмом, – зазначив літературознавець і політик, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка Микола Жулинський. – Це надзвичайно актуально в наш час. Тому Іван Франко зараз нам потрібний як ніколи, і наш інтерес до його персони більш ніж виправданий».
На секційному засіданні в Криворівні науковці Львівського та Прикарпатського національних університетів та гості з-за кордону виступили з надзвичайно цікавими франкознавчими дослідженнями.

Після завершення секційного засідання голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, проректор Львівського національного університету ім. І.Франка Володимир Мельник, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка Микола Жулинський поклали квіти до пам’ятника Івану Франку та виголосили промови. Говорили про Слово Івана Франка, про його подвижництво, його віру в Соборну Україну.
Після учасники конгресу відвідали Літературно-меморіальний музей Івана Франка, а учасники художньої самодіяльності району подарували франкознавцям святковий концерт.
Завершальним акордом франкознавчого заходу була презентація поетичної книги «Карпати на трьох» Петра Мідянки, Назара Федорака та Василя Зеленчука.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Вересень 2016  »