Головна » 2016 » Жовтень » 13 » Управління Держпродспоживслужби у Верховинському районі застерігає!
Управління Держпродспоживслужби у Верховинському районі застерігає!

Управління Держпродспоживслужби у Верховинському районі застерігає бути уважними при вживанні грибів. Щоб не отруїтися дикорослими грибами найкраще відмовитися від них, а споживати  штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у магазинах. Пам'ятайте, що грибні страви це не їжа для дітей. Категорично заборонено годувати грибами дітей віком до трьох років. Не рекомендовано вживати страви з грибів дітям віком до шести років.

З початком грибного сезону у нашому районі щороку реєструються випадки отруєння серед населення неїстівними грибами (бліда поганка, мухомор, несправжні опеньки, лисички тощо) або  їстівними грибами, що не були достатньо термічно обробленими. Цей рік на жаль не став винятком. У вересні цього року зареєстровано чотири випадки отруєння грибами. Три із них сталися після вживання сироїжок печених на вогні місцевими жителями та відпочиваючою у смт.Верховина. Четвертий  випадок – вживання відпочиваючою невідомих грибів у сирому вигляді. Всі чотири хворі були у важкому стані та лежали у відділенні інтенсивної терапії Верховинської ЦРЛ (реанімації). На щастя хворі одужали після надання кваліфікованої медичної допомоги.

Пам'ятайте наступні правила при збиранні грибів :

1. Ніколи не кладіть у кошик грибів яких не знаєте чи у яких не впевнені;
  2. Остерігайтеся пластинчатих грибів;
  3. Не збирайте старих, перезрілих, червивих та дуже молодих грибів, у яких не чітко виражені морфологічні ознаки;
  4. Не збирайте гриби уздовж швидкісних трас, залізничних доріг, поблизу промислових підприємств, сміттєзвалищ чи на радіаційно забруднених територіях;
  5. Під час посухи грибів краще не брати взагалі, так як у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду і накопичує токсини;
  6. Не вживайте грибів у сирому чи недовареному вигляді;
  7. Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох раз) протягом 30 хвилин;
  8. Готові страви з грибів зберігайте у емальованому посуді , але не більше доби;
  9. Не давайте грибних страв малолітнім дітям, людям похилого віку , хворим з хворобами шлунково-кишкового тракту;
  10. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю;
  11. Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах;
  12. Не купуйте суміші різних подрібнених грибів  у  вигляді салатів, грибної ікри, пирогів з грибами тощо;

Якщо після вживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх

близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі) :

- негайно викликайте «швидку медичну допомогу»;

- до її приїзду промийте шлуноксольовим розчином, можна зробити очисну клізму;

- пийте багато рідини;

- навіть при полегшенні стану обов'язково зверніться до найближчої лікувальної установи;

- недоїдених грибів не викидайте, їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Не займайтесь самолікуванням! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

Провідний фахівець                                                                           Гаврилюк Руслана

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Жовтень 2016  »