ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Благодійність

«Діти хочуть бачити усміхнену маму»: онкохворій лучанці потрібна допомога

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2014 » Грудень » 5 » 7 грудня – День місцевого самоврядування. Представницька влада – на службі у виборців
10:35
7 грудня – День місцевого самоврядування. Представницька влада – на службі у виборців

           Стаття 5 Конституції України визначає: «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування…» І тому на всіх рівнях я, як голова районної ради, вважаю ось ці конституційні слова базовою умовою, основним пріоритетом реальних змін у державі. А це – логічне завершення Революції Гідності, проведення люстрації в Україні, викорінення корупції та хабарництва й інших ганебних явищ, які роз’їдають наше суспільство, заважають рухати вперед.

Згідно з Указом Президента України від 25 листопада 2000 року, щорічно 7 грудня відзначаємо День місцевого самоврядування. Свято встановлено Главою держави, враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності.

          Рік тому, 21 листопада, українська державність опинилася над прірвою. Як виявиться пізніше, коли владна верхівка чимдуж дременула до своїх кремлівських поплічників, маріонетковий президент Янукович уже готував суверенну Україну до здачі її національних інтересів Москві. Народ як би відчув продажницьку змову українського та російського сатрапів і не дозволив дволикому прокремлівському янусу зробити свою чорну справу. Народним гнівом у серці України – місті Києві завирував Майдан. Національно-патріотичні, протестні акції проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора України, особливо після силового розгону мирних протестувальників в Києві вночі 30 листопада,  загомоніли по всій Україні.

         На превеликий жаль, 18-20 лютого на вулиці Інститутській у Києві пролилися ріки невинної крові протестувальників, по яких спецпризначенні внутрішніх військ та «Беркут» із «благословення» генералітету СБУ застосували вогнепальну зброю з бойовими патронами. Це був кривавий апогей Революції гідності, і беззбройні Герої України – відважні лицарі Небесної Сотні, захищаючи український народ і європейський вибір України, відлітали у вічність.

         Корумпована владна верхівка нелюда-Януковича вчинила криваве побоїще беззахисного народу – і подалася навтьоки, рятуючи себе від справедливої кари за вчинений злочин проти власного народу. А Верховна Рада України відсторонила від виконання обов’язків президента Януковича, взяла на себе політичну відповідальність за ситуацію в країні і, призначивши дострокові президентські вибори, розпочала будівництво нової суверенної держави – Україна.

          Незмінний, правовий, демократичний курс народовладдя районна рада, Народна рада та Майдан перенесли на верховинські терени. Відбулося, як і по всій Україні, перезавантаження влади. Верховинський Майдан та депутатський корпус довірив мені очолити представницький орган місцевого самоврядування – районну раду, і 25 лютого 2014 року на першому пленарному засіданні позачергової двадцять третьої сесії районної ради депутати обрали мене головою ради. Я щиро подякував за виявлене довір’я і Майдану, і депутатам – й ми спільно одразу ж взялися до праці. Ми – це територіальні громади сіл району і селища Верховина, які є первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень. Ми – це районна рада, яка є представницьким органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад району у межах повноважень, визначених Конституцією, Законом   України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами і приймає від їх імені рішення. Ми – це Народна рада, народна самооборона і вся гуцульська громада Верховинщини.

         Органи місцевого самоврядування у районі представляють: районна рада, 43 депутати якої виконують волю територіальних громад, 21 сільська та селищна ради. Підписані двосторонні угоди із селищним та сільськими головами визначили чіткі пріоритети у питаннях соціально-економічного та культурного розвитку територій, формування бюджету тощо. Підбивши на березневій сесії районної ради підсумки виконання районного бюджету за 2013 рік, одразу ж затверджено заходи щодо економного і раціонального використання бюджетних коштів на 2014 рік. Затверджено та протягом року реалізовуються заходи районних програм з підвищення державного управління народногосподарським комплексом, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та підвищення рівня готовності аварійно-рятувальної служби, комплексні програми з протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території району, забезпечення правопорядку, захисту прав і свобод громадян.

         Серед районних програм, які реалізуються у поточному році, хотів би також виокремити наступні: програми розвитку інвестиційної діяльності у районі; соціального розвитку сільських населених пунктів; розвитку малого і середнього підприємництва; розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини (а всього у галузі медицини – 9 програм); соціального захисту громадян похилого віку та соціальної підтримки інвалідів по зору, соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, профілактики бездоглядності та безпритульності серед неповнолітніх. Усього районна рада дала дорогу у життя близько 40 програмам.

          Ми ніяк не могли змиритися із такими вкрай негативними явищами, як  спроба столичних та обласних можновладців знекровити діяльність таких вкрай важливих та необхідних для життєдіяльності горян установ  – райвузла поштового зв’язку, райсанепідемстанції, райвійськкомату, податкової інспекції, відділення Служби безпеки України й інших. П’ять звернень із незадовільною, критичною риторикою полетіли водночас разом з рішеннями двадцять четвертої сесії районної ради на Банкову, у Верховну Раду, у міністерства і відомства Кабміну та до очільників обласної влади з вимогою негайно повернути ліквідовані установи та організації до Верховини. Відділення СБУ відновило свою діяльність, а новий голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук пообіцяв прислухатись до справедливих вимог верховинців і повернути району інші організації.

Водночас із вирішенням першочергових завдань для соціально-економічного та культурного розвитку, районна рада спільно із райдержадміністрацією змушені були негайно робити архіважливі кроки щодо забезпечення територіальної оборони району та разом із народом України боронити суверенітет нашої держави. Захопивши Крим, Москва посягнула на нові українські території – Донецьку та Луганську область. Збройний конфлікт із сепаратистами переріс у неоголошену Кремлем війну незалежній Україні. Згідно з рішенням районної ради від 8 травня створено районний цільовий фонд для здійснення мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення та заходів з територіальної оборони району. Починаючи з травня і по сьогоднішній день ми всі разом – і виконавча влада району, і органи місцевого самоврядування, Народна рада, самооборона, територіальні громади краю почали активно допомагати нашим військовим Збройних Сил та добровольчим батальйонам бюджетними коштами, добровільними пожертвуваннями горян, необхідними речами та продуктами харчування, відправляючи гуманітарну допомогу у зону АТО, на передній край боїв. Більше 50 сміливців з Верховинщини також ведуть бойові дії проти ворога на Донбасі. Ми гордимося справжніми героями Гуцульського краю, всіляко допомагаємо їх сім’ям та родинам

Ось у таких умовах, у стані неоголошеної війни Україні, доводиться працювати далі, забезпечувати життєдіяльність району, думати про сьогоднішній та завтрашній день рідних гір і з оптимізмом та вірою у перемогу над ворогом рухатися вперед. Звичайно, коли країна веде боротьбу проти озброєного до зубів агресора, про якісь особливі здобутки говорити не доводиться. І все – життя продовжується, треба учити далі дітей, платити заробітну плату, розвивати виробництво, думати про створення нових робочих місць, рухати вперед туристично-рекреаційну справу, думати про перспективи краю, допомагати людям.

          З метою відновлення потужностей та ефективної роботи підприємств деревообробної галузі та пропорційного, справедливого і прозорого забезпечення їх деревиною, а також створення нових робочих місць на даних підприємствах, районна рада на позачерговій двадцять третій сесії затвердила рекомендований постійною комісією районної ради з питань підприємництва, туризму, лісового і сільського господарства, використання  природних ресурсів та інвестицій склад узгодженої комісії по визначенню об’ємів лісозаготівлі, деревообробки та ефективності забезпечення деревиною деревообробних підприємств, підприємців та населення, яку очолив заступник голови  Народної Ради, директор СП «Крона» Іван Доманський. Існуюча система аукціонів, по суті, призвела до згортання роботи малого підприємництва деревообробної галузі, звільнення працівників з роботи та значного зменшення доходів до бюджету.

Надзвичайно важливу роль у діяльності представницького органу місцевого самоврядування відіграють постійні комісії районної ради, які попередньо вивчають та розглядають питання, що їх на сесійних засіданнях приймає районна рада, а також здійснюють контроль за виконанням рішень.   

Продовжена цілеспрямована робота у напрямку розвитку міжнародного співробітництва, зокрема участі у проекті прикордонного співробітництва «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український кордон  в межах населених пунктів Шибене (с. Зелене Верховинського району) та Поеніле-де суб Мунте повіту Марамуреш (Румунія).  В межах даного проекту розроблено Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш (Румунія). Метою даного Стратегічного плану є забезпечення економічного зростання та соціального розвитку територій, підвищення конкурентоздатності місцевої економіки, підвищення добробуту громадян, створення комфортних та сприятливих для самореалізації умов життя для місцевих мешканців.

Верховинська районна рада є асоційованим членом громадської організації «Єврорегіон-Карпати-Україна». Співпраця у даному напрямку продовжується і, маємо надію, дасть можливість одержати певну підтримку європейських країн у вирішенні проблем та перспектив розвитку гірських територій Українських Карпат.

Говорячи про наш Карпатський регіон, про Гуцульщину, хотів би наголосити на тому, що районна рада спільно з райдержадміністрацією продовжує реалізувати Стратегію розвитку туристичної галузі населених пунктів району. Визначено три основні пріоритети: будівництво інвестиційних об’єктів туристичної та рекреаційної інфраструктури, інтенсивний розвиток сільського зеленого туризму та створення екологічно чистих підприємств з розвитку овець гірсько-карпатської породи з круглорічним утриманням поголів’я на високогірних пасовищах. Яскравим свідченням тому є приклад ДП «Верховинське лісове господарство», де директором досвідчений лісівник Роман Стефанюк. Три роки поспіль гринявські лісівники, поряд з основною діяльністю, ведуть полонинське господарство на полонині Луковиці, відроджують вівчарську галузь: переробляють молочну продукцію, виготовляють сир, будз, бринзу, звели притулок для подорожуючих і туристів. А в цілому у районі реалізується Програма розвитку туризму на 2013 – 2020 роки.

Із самого початку своєї каденції я, як голова районної ради, намагаюся зрушити з місця питання розвитку молокопереробної галузі. На сьогодні немає жодного молокопереробного підприємства, а сировини для її випуску вистачить для щонайменше п’яти підприємств з переробки молочної сировини. Введення у дію комплексного міні-підприємства з виготовлення екологічно чистої молочної продукції стане базовою основою подальшого виробничого процесу й дасть поштовх розширенню інфраструктури молокопереробної галузі у районі. Для цього залучатимемо і підприємливих людей, і братимемо участь у реалізації цільових програм зі створення міні-переробних підприємств та випуску екологічно чистої продукції, яку можна буде реалізовувати як для потреб району, області, так і на вітчизняних та європейських ринках.

Вважаю за спільний наш успіх – і територіальних громад по Білому Черемошу, і районної та сільських рад, що ми, нарешті, зупинили варварство на гірських ріках щодо будівництва міні-ГЕС, які несуть велику біду довколишньому природно-екологічному середовищу. Два роки тому ми рятували гори від міні-ГЕС у Бистреці та Дземброні, а зараз  громада одноголосно прийняла рішення про заборону будівництва міні-ГЕС на території сіл Гринява та Голошино.

Отак спільно, і громадою, і депутатським корпусом районної, селищної та сільських рад будемо і надалі провадити розвиток нашої гірської господарки – за законами України, Конституцією нашої держави – і за законами мудрих гуцульських предків. Ми віримо, що на нашій рідній українській землі ніколи не будуть ґаздувати ані московські окупанти, ані інші агресори-завойовники. У своїй державі ми самі дамо раду, оборонимо, відстоїмо і збережемо нашу незалежність і соборність, тому що окрім нас, українців, це не зробить ніхто.

Завершуючи виступ, хотів би сказати про те, що сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів. І саме повна реалізація можливостей народовладдя є неодмінною умовою динамічного соціально-економічного, культурного розвитку України як європейської, демократичної, правової держави.

Ми мусимо пам’ятати такий вислів: «Землю ми не отримали у спадок – а позичили у своїх дітей». Бережімо свій край, свою природу, свої традиції, і вони дадуть нам достойне життя, щасливе майбутнє.

Тому, напередодні нашого професійного, народного свята, я бажаю працівникам органів місцевого самоврядування і всім жителям району міцного здоров’я, щастя й добробуту, миру і злагоди, нових трудових звершень та успіхів у подальшому зміцненні місцевого самоврядування заради поступу вперед Самостійної Соборної держави  – Україна.

Слава Україні!

 

Іван Маківничук,

голова районної ради

Переглядів: 520 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 28.11.2018 року №128-р «Про скликання позачергової двадцять другої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  04 грудня 2018 року відбудеться позачергова двадцять друга сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи об 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2017 по листопад 2018 року

Бюджет

Районний бюджет на 2019 рік

Проект бюджету

Проект районного бюджету на 2019 рік

Гранти / Проекти

ІНФОРМАЦІЯ

ЩОДО ОГОЛОШЕНИХ ГРАНТОВИХ КОНКУРСІВ

СТАНОМ НА 05.02.2019 Р.

Скачати

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція




Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >



***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода