Головна » 2016 » Грудень » 12 » Андрій Парубій – за державну програму розвитку Українських Карпат
Андрій Парубій – за державну програму розвитку Українських Карпат

Десятого грудня 2016 року відбулася, дійсно, безпрецедентна подія. Вперше з ініціативи голови Верховної Ради України Андрія Парубія у селі Плав’я Сколівського району на Львівщині проведено широке обговорення проблем розвитку Карпат в ході круглого столу «Проблеми та перспективи розвитку гірських районів України».

Ради справедливості потрібно сказати, що спільні та рішучі дії, наполегливість учасників Карпатського Форуму народовладдя – голів районних ради гірських районів Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей – знайшла державницьке продовження на львівській землі і, будемо мати надію, логічне завершення у стінах парламенту України.

Участь у заході взяли голова Верховної Ради України Андрій Парубій, перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода, народні депутати, керівництво Львівської, Закарпатської та Чернівецької обласних рад, районних та міських рад Карпатського Єврорегіону.

У засіданні за круглим столом взяв участь, а також мав зустріч із головою Верховної Ради голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк. Іван Юрійович окреслив найважливіші проблемні питання, з якими зіткнулися гірські райони  під час проведення адміністративно-територіальної реформи, поінформував спікера Верховної Ради України Андрія Парубія про ті життєво важливі доповнення до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку гірських територій.

Учасники круглого столу прийняли Звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності розробки та затвердження державної програми підтримки розвитку Українських Карпат; вирішено створити на рівні парламенту робочу групу, в тому числі за участю Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» з метою напрацювання пропозицій до законопроектів, які б мали сприяти розвитку території Карпат.

Вирішено також спільно працювати на рівні карпатських областей у трьох основних напрямках: інфраструктура, екологія та збереження природної спадщини; туризм і збереження культурної спадщини, в тому числі з тим, аби продовжувати діалог з європейськими партнерами щодо макрорегіональної стратегії для регіону Карпат на зразок Альпійської і, відповідно, фінансування її імплементації; сформувати пакет пропозиції до Оксани Юринець, голови Міжфракційного об'єднання "Карпати" у Верховній Раді України з метою просування вказаних ідей на парламентському рівні; використати існуючу платформу співпраці самоврядних органів –  Асоціація "Єврорегіон Карпати - Україна" як інструмент реалізації вказаної ініціативи.

Надзвичайно важливим рішення є створення у Верховній Раді України робочої групи з вирішення проблем гірських районів, яку очолить голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.07.2017 року №55-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  20 липня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання(початок роботи о 10.00 годині).

«  Грудень 2016  »