Головна » 2017 » Серпень » 29 » Гуцульська Верховина відсвяткувала 593-ти річчя
Гуцульська Верховина відсвяткувала 593-ти річчя

З волі Господа, відповідно до ухвали Верховинської селищної ради, при активній підтримці районної влади та всієї гуцульської громади вчора, 28 серпня 2017 року,  відбулося традиційне народне свято «День селища Верховини».  Гості були з усієї Верховинщини, Гуцульщини, Прикарпаття, зі столиці – міста Києва та всієї  України. У цей день дивовижна краса карпатських гір і вічнозелених смерекових пралісів столиця Гуцульщини – Верховина святкувала 593 роки з часу першої письмової згадки.

Голова районної ради Іван Шкіндюк, голова районної державної адміністрації Олег Лютий та голова Верховинської селищної ради Василь Мицканюк з нагоди Дня селища та за  вагомий внесок у розвиток рідного краю  нагородили подяками та грамотами жителів та працівників району.

У вітальному слові Іван Шкіндюк наголосив, що Верховинщина -  чудовий край, багатий на традиції та культуру, які потрібно зберігати та продовжувати.  Іван Юрійович  побажав усім присутнім, щоб Діва Марія жила у наших серцях, у душі панували любов та мир, а  Верховинщина процвітала і була гідною столицею Гуцульщини.

Організаційний комітет з підготовки та проведення народного дійства підготував цікаву, видовищну і захоплюючу програму. На території Співочого поля діяли: містечко майстрів декоративно – ужиткового мистецтва; виставки вишивок; виставки робіт Центру дитячої та юнацької творчості; майстер-класи з виготовлення виробів декоративно – ужиткового мистецтва, вишивки, бісероплетіння та інших видів народного мистецтва.

У рамках святкування  Дня селища Верховини пройшло чудове дійство, перше районне свято автентичної Гуцульської убирі.

Гуцули пишаються своєю особливою культурно-мистецькою автентикою, унікальним розмаїттям декоративно-ужиткового мистецтва, барвистою, колоритною убирею гуцульських предків. На подіумі сіяли всіма барвами гуцульської веселки – учасники – конкурсанти.

Конкурсна програма Гуцульської убирі проводилася в наступних номінаціях:

– Автентична убиря гуцульської сім’ї (батько, мати, діти).

– Автентична убиря Гуцула.

– Автентична убиря Гуцулки.

– Автентична убиря Гуцулика (хлопчики-гуцулики до 14 років)

– Автентична убиря Гуцулочки (дівчатка-гуцулочки до 14 років).

– Автентична убиря Князя і Княгині (молодої гуцульської пари).

– Автентична старовіцька убиря.

Багато бажаючих, хто любить, шанує, і пишається гуцульською убирею взяли участь у конкурсних показах гуцульського одягу.

Конкурсну програму оцінювали професійне журі. Переможців та учасників  у кожній номінації нагородили дипломами, грошовою премією та подяками.

З естрадно-видовищною шоу-програмою «Пісня Карпатської душі», яку підготував Верховинський музичний гурт «Струни Орфея» забавляли гостей чудовим співом та піснями талановиті виконавці Надія Боднарук, Роман Тафійчук, Христина Кизик, Христина Шуфлетюк, капелла троїстої музики «Перевал» та інші.

Щиро вдячні Всім, хто долучився до святкування Дня селища. Ми вкотре пересвідчилися, що у нас, на Верховинщині живуть люди з великою любов’ю  і пошанівки до Гуцульської убирі, до рідного краю і Гуцульщини, до правічного етносу наших предків.  Талановиті, творчо обдаровані гуцули, які  бережуть і примножують невичерпні пісенні, поетичні джерела, з якої п’є цілющу воду Верховинщина, Гуцульщина і вся Україна.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №125-р 28 листопада 2017 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №124-р «Про скликання п’ятнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  30 листопада 2017 року відбудеться п’ятнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

«  Серпень 2017  »