Головна » 2016 » Серпень » 8 » Кіномистецький фестиваль «Тіні забутих предків» – «Анничка» відбудеться у столиці Гуцульщини – Верховині

Проведено перше засідання Організаційного комітету з проведення Четвертого кіномистецького фестивалю «Тіні забутих предків» –  «Анничка» під головуванням заступника голови районної ради Івана Маківничука та голови райдержадміністрації Олега Лютого. У засіданні взяли участь голова постійної комісії районної ради з гуманітарних питань: освіти, культури, молодіжної політики, спорту, національного і духовного відродження та засобів масової інформації Оксана Чубатько, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк, радник голови районної ради Ольга Сапріянчук, яких районна рада делегувала до складу Оргкомітету. Попередньо  погоджено склад Організаційного комітету, до якого увійдуть представники наукових, освітніх, культурних установ, громадських організацій району, краєзнавці Верховинщини.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук поінформував присутніх про те , що підготовка до проведення фестивалю уже розпочалася. Розпочалася з проведення необхідних реставраційних робіт в хаті на присілку Жабєвський потік, де проживали актори та творча група фільму «Анничка», який цього року ліг в основу кінофестивалю. Ідейно-мистецький задум фестивалю полягає у проведені щороку кіномистецьких заходів на базі одного з фільмів, які були зняті на Гуцульщині і про Гуцульщину. А їх більше десяти. Тим більше, що режисери продовжують далі ізнімати фільми у нашому благодатному Гуцульському краї – і такі фестивалі проводитимуться з року в рік.

До цього слід додати, що голова районної ради Іван Шкіндюк звернувся з листом до Міністерства культури України щодо включення кіномистецького фестивалю «Тіні забутих предків» до переліку всеукраїнських заходів з відповідним фінансуванням, оскільки це є один із головних культурно-мистецьких брендів Верховини. Земля, яка дала світові кіношедевр «Тіні забутих предків». Як повідомив Іван Юрійович, після проведених зустрічей з високопосадовцями у Києві на проведення цьогорічного кінофестивалю «Тіні забутих предків» – «Анничка»  вже виділено з державного бюджету 20 тисяч гривень.

Кінофестиваль плануємо провести 29 – 30 вересня у Верховині. Очікуємо участь у фестивалі міністра культури України Євгена Нищука,  голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, голови Національної Спілки кінематографістів Сергія Тримбача,  генерального директора Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка Олеся Янчука, інших кінематографі та кінознавців, а також акторів фільму «Анничка» – народного артиста України Івана Гаврилюка (актор уже дав згоду на приїзд), народного артиста України Федора Стригуна, а також дружину актора Борислава Брондукова кіноактрису Катерину Брондукову, дружину Костянтина Степанкова народну артистку України Аду Роговцеву та інших відомих кіноакторів.

На першому засіданні Оргкомітету погоджено склад Оргкомітету, основні заходи, які будуть включені до Програми заходів кінофестивалю, обговорено дату проведення фестивлю, кінцевий варіант якої погодимо на наступному засіданні Організаційного комітету, після чого буде дано офіційний старт підготовки до брендового кіномистецького заходу у столиці Гуцульщини – Верховині.

Прес-служба районної ради

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №125-р 28 листопада 2017 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №124-р «Про скликання п’ятнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  30 листопада 2017 року відбудеться п’ятнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

«  Серпень 2016  »