ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2017 » Липень » 30 » «Письменницька ватра» запалала на Писаному камені
12:04
«Письменницька ватра» запалала на Писаному камені

«Письменницьку ватру над Черемошем» творці слова запалили благодатної сонячної днини, 29 липня, високо в горах –  на Писаному камені, який знаходиться на висоті 1222 метри над рівнем моря. На мальовничих скелях, звідки відкривається неймовірної краси панорама гірських хребтів і вершин – від чорногірського Попівана до величної Говерли – були у свій час і поклонялися могутнім духам гуцульських предків світочі-письменники Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська, Гнат Хоткевич, Осип Маковей та інші. Іван Франко, зокрема, казав: «Писаний камінь вернув мені сили й здоров’я». А Довбушеві опришки карбували бартками на Писаному камені народну пам’ять та свої імена…

Величне свято рідного українського слова – п’ятий ювілейний літературний фестиваль «Письменницька ватра над Черемошем»  – розпочався у столиці Гуцульщини Верховині 28 липня.  У залі засідань районної ради звучить Державний Гімн.

Україну не подолати нікому і ніколи, бо рідну землю захищають і боронять мужні, відважні і непохитні воїни – й віддають найдорожче – життя – за Новий день над Україною. Пам'ять усіх героїв, які загинули на Майдані та в  боях з московським окупантом на Донбасі, вшановано хвилиною мовчання.

Літературний фестиваль проходив у пам’ятний, історичний день –  Україна відзначала свято Володимира Великого та День хрещення Київської Русі. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. Аудиторія присутніх приймає щирі вітання з цим величним християнським святом.

Цьогоріч «Письменницька ватра над Черемошем» має статус обласного фестивалю. Його організаторами виступили Івано-Франківська обласна державна адміністрація та обласна рада, управління культури, національностей та релігій ОДА, навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття,  Верховинська районна рада та райдержадміністрація, відділ культури РДА, обласна організація НСПУ, осередок Спілки письменників Верховинщини та Верховинське районне товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

         Літературний фестиваль народився у щасливу мить, гарного літнього дня 13 липня 2013 року, бо відтоді щороку збирає на Верховинщині письменників з Прикарпаття та всієї України. Першу письменницьку ватру над Черемошем запалили творці слова у знаній на весь світ Франковій Криворівні, яку етнограф і фольклорист Володимир Гнатюк назвав «Українськими Афінами».

          Кожна нова зустріч – у липні 2014-го, у грудні 2015-го, у жовтні 2016-го – була неповторною, насиченою. Знайомство письменників з Гуцульським краєм, зустрічі поважних гостей зі столиці України та Прикарпаття з горянами, мандрівки горами. Щоразу бібліотеки та навчальні заклади збагачувалися новими книгами, люди отримували духовну наснагу від спілкування з літераторами, майстрами слова.

         На урочистості та творчу зустріч у День хрещення Київської Русі та свято Володимира Великого завітали на Верховинщину відомі в Україні, на Прикарпатті та Гуцульщині письменники, поети, літературознавці. Святкова зала щирими аплодисментами зустрічає майстрів слова: відомий в Україні письменник, есеїст, український літературний критик, голова Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки письменників України, заслужений працівник культури України Євген Баран; письменник, поет, журналіст, головний редактор Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу "Перевал", член Правління і секретар Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Ярослав Ткачівський; письменник, історик, краєзнавець, член Національної Спілки письменників України Василь Бабій; письменник, публіцист, член Національної Спілки письменників України Михайло Василенко; поет, літературний редактор Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал», член Національної Спілки письменників України Іван Гаврилович; прозаїк, поетеса, член Національної Спілки письменників України Лариса Колесник; поет, прозаїк, краєзнавець, член Національної Спілки письменників України Роман Киселюк; поет, член Національної Спілки письменників України Олександр Букатюк; поет, член Національної Спілки письменників України Орест Князький; поет, який пише мовою гуцульських предків, –  Василь Зеленчук; поет, письменник, член Національної Спілки письменників України, який також пише мовою гуцульських предків Василь Шкурган.

На зустріч з літераторами прибули керівники району: голова районної ради Іван Шкіндюк, голова райдержадміністрації Олег Лютий, творча інтелігенція краю, депутати та працівники районної ради і райдержадміністрації, освіти, культури, зокрема директори Будинків культури та клубів, завідувачі бібліотек, музейні працівники, керівники та працівники установ й організацій, громадськість Верховинщини.

         Літфест «Письменницька ватра над Черемошем», літераторів та творчу інтелігенцію Верховинщини й усіх присутніх на святі урочисто привітали голова районної ради Іван Шкіндюк та голова райдержадміністрації Олег лютий. Очільники району побажали письменникам нових книжок, нових літературних творів, які б сприяли духовному розвитку нації, вихованню молодого покоління українців, яким продовжувати будівничу справу незалежної України. Керівники району вручили письменнику, літературному критику, голові Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки письменників України, заслуженому працівнику культури України Євгену Барану та письменнику, поету, члену Правління та секретарю Національної Спілки письменників України, заслуженому працівнику культури України Ярославу Ткачівському Подяки районної ради та райдержадміністрації за активну письменницьку працю та співпрацю обласної організації НСПУ та Національної Спілки письменників України з районною радою і райдержадміністрацією з питань поступу літературного процесу на Верховинщині, вагомий особистий вклад у збереженні та розвитку автентичної культури Гуцульщини і Прикарпаття та з нагоди п’ятого ювілейного обласного літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем».

Поважний літературний форум вітали письменники: очільник обласної організації НСПУ Євген Баран та член Правління, секретар Національної Спілки письменників України Ярослав Ткачівський. За активну участь в організації та проведенні літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем» та з нагоди відзначення його п’ятої річниці з часу заснування вручено Грамоти обласної організації НСПУ науковому працівникові іторико-краєзнавчого музею Гуцульщини в селищі Верховина Галині Кутащук, директору Верховинської ЦБС, відповідальному секретареві районного Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Ганні Валігурській та завідувачу літературно-меморіального музею Івана Франка в с. Криворівня Ганні Луцюк. Національна Спілка письменників України  нагородила керівників району Івана Шкіндюка та Олега Лютого Подякою за сприяння у проведенні літературних фестивалів «Письменницька ватра над Черемошем». Грамотами за активну участь у заснуванні, організації та проведенні літературного фестивалю «Письменницька ватра над Черемошем» Національна Спілка письменників України відзначила Євгена Барана, Василя Нагірняка та Василя Бабія.

         «Письменницьку ватру над Черемошем» привітали: директор Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлана Панько, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило та директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка Людмила Бабій.

         Після творці слова – учасники фестивалю поринули у літературний світ і розповіли про свої книги, творчу працю з рідним українським словом, поділитися думками про літературний процес, творчі плани на майбутнє, запропонувати аудиторії поезії та уривки з власних прозових творів. Усі разом пригорнулися серцем і душею до рідного українського слова, до культури української і правічного гуцульського народу. Хай промовлені під час літературного фестивалю щирі слова, усі випущені у світ світлі думки знаходять відгомін у кожній душі і будуть для нас очищувальним вогнем.

Маємо велику надію на те, що літфест «Письменницька ватра над Черемошем» запалає нарік, і на наступні роки, її підхопить нове покоління літераторів, бо наше Господнє, Шевченкове слово має жити повік у власній хаті – у  незалежній Україні, а ми усі разом  маємо нарешті узятися за руки красно і возвести на предковічній українській землі Самостійну, Соборну Українську Україну.

         На такій оптимістичній ноті завершилися урочистості та творча зустріч письменників у Верховині. А літературні заходи в рамках літературного фестивалю продовжилися. Незабутні зустрічі майстрів слова з творчою інтелігенцією, краю, освітянами, просвітянами, працівниками культури та громадськістю Верховинщини відбулися у Криворівні, Буківці, літературно-меморіальному музеї Івана Франка, звідкіля і запломеніла у широкий світ  перша «Письменницька ватра» та заполонила Гуцульщину,  прикарпатські терени і Україну рідним Шевченковим словом та автентикою незабутніх предків.

          А далі літераторів зачаровував і дивував Писаний камінь, де у дев’ятьох Довбушевих криницях предковічного язичницького капища святиться минувшиною жива вода, що віддає Богові сонцю Дажбогу зачаровану духами предків магію Карпатських гір. На кам’яних глибах помережані таїнством минулого більше тридцяти символічних малюнків-петрогліфів.

          … А біля підніжжя Писаного каменя палає благодатними пломенями душі і серця літераторів жива письменницька ватра, яка кличе усю письменницьку родину на шостий всеукраїнський літературний фестиваль до столиці Гуцульщини –  Верховини.

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 63 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 10.01.2018 року №6-р «Про скликання сімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 січня 2018 року відбудеться сімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2017

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Липень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода