ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Благодійність

«Діти хочуть бачити усміхнену маму»: онкохворій лучанці потрібна допомога

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2011 » Червень » 24 » З нами Бог і Україна – трембітало горами «Полонинське літо – 2011»
10:33
З нами Бог і Україна – трембітало горами «Полонинське літо – 2011»

У неділю, 19 червня, на смарагдовій галявині-полонині «Запідок», що у Верхньому Ясенові на Гуцульщині», відбулося традиційне гуцульське свято «Полонинське літо-2011». Основним лейтмотивом свята є відродження вівчарського господарства на Верховинщині. Воно приходить до нас із високогірних смарагдових лук і накриває столи першим літнім ужинком гірської полонинської газдівки – бринзи, сиру, вурди, масла. Таких гуцульських наїдків нема ніде в світі. Такими благодатними дарами багата тільки наша карпатська українська земля.

Організаторами свята виступили управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації, Верховинська райдержадміністрація та Верховинська районна рада.

Під звуки дзвінкоголосих трембіт на святкову сцену головного дійства виходять народний депутат України Василь Чуднов, голова обласної ради Олександр Сич, його перший заступник Василь Гладій, заступник голови ОДА Роман Іваницький, начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, депутат обласної ради Мирослав Карабін, голова районної державної адміністрації Василь Гондурак, голова районної ради Ярослав Кікінчук, голови районних рад та районних державних адміністрацій  Івано-Франківської області.

Єпископ Коломийсько-Косівської єпархії Владика Іоан (Бойчук) благословив учасників та гостей свята на добрі ужинки плідної праці во благо українського народу та розвитку Гуцульщини.

Керівники області та району щиро подякувати господарям високогірних полонин за нелегку працю та виробництво екологічно чистої тваринницької продукції й побажали подальших успіхів у відродженні та веденні полонинської господарки.

Депутата обласної ради Мирославу Карабіну, який у день свята відзначав день народження, прийняли у почесні гуцули та подарували баршівку. Колишнього багаторічного голову Верховинської районної ради Дмитра Стефлюка нагороджено медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям». Грамотою ОДА відзначено завідуючого полониною Скупова Івана Семенюка. Грамотами РДА, районної ради і грошовими преміями нагороджено: Василя Данилюка з с.Голови, Дмитра Федорчака з Яблуниці, Василя Білака з Верховини, Василя Харука з Бистреця, Івана Мойсюка з Верхнього Ясенова, Ганну Стефлюк з Перехресного, Миколу Тинкалюка з Буківця, завідувача полониною Керничний Ганну Кошелюк із Замагори, Василя Шарабуряка з Білоберізки, Миколу Жиколяка з Устерік, фермера Івана Павлюка з Ільців, Василя Зітинюка з Кривопілля, завідувача полонини Кострича Юрія Зітинюка з Красника, Миколу Марусяка з Криворівні, Дмитра Шекеряка з Красноїлля, Марію Том’юк із Зеленого, завідувача полоною Тарниця Петра Рубаняка з Пробійнівки, Галину Мороз із Довгополя, завідувача полониною Івана Федорчука із Стебнів, Василину Дроняк із Голошино, Василя Данилюка з Хороцево, Павла Дроняка з Гриняви.

«Бережімо свою традицію, культуру та автентику. Інакше – загубимося у цьому холодному світі» –  підсумував свій виступ голова обласної ради Олександр Сич. А Роман Іваницький відзначив, що на свято зібралося вдвічі більше людей, ніж минулого року, а на обличчях – вдвічі більше посмішок. Він подякував гуцулам за трудящі руки і серця, які так бережно передають від покоління до покоління те, що цікаве всій Україні. І висловив сподівання, що наступного року на свято приїдуть і гості з Європи, які теж не залишаться байдужими до нашої культури.

Голова районної ради Ярослав Кікінчук щиро подякував літувальникам високогірних полонин за їхній вклад у справу відродження полонинської господарки, за продовження ґаздівських традицій славних предків. Верховинський край завжди привітно зустрічає гостей, а наша полонинська ватра зігріє усіх вас теплом щирої гуцульської душі і подарує незабутні враження про полонинське свято, про наш чарівний Карпатський край.

Запалала традиційна полонинська ватра. Її полум’я, роздмухане гарячими серцями і невтомним полонинським вітром, танцювало під мелодію «Гуцулки». Право запалити полонинську ватру надали Зеленському сільському голові Івану Мицканюку, оскільки Зеленська сільська рада стала переможцем конкурсного огляду виставкових територій сільських громад та гуцульських народних дійств минулорічного свята «Полонинське літо-2010».

А святкова сцена ще довго тримала біля себе, не зважаючи на дощ із вітром, більшу частину учасників та гостей свята. Коштовною перлиною там виблискувала душа гуцульська то у пісні, то в танці, то у влучному слові і дотепному жарті. Перед учасниками свята виступили: народний аматорський оркестр народних інструментів Будинку культури с.Замагора (кер. І.Мартищук), народний аматорський танцювальний колектив Ілюків та Ванджураків села Віпче під керівництвом Заслуженого працівника культури України М.Ванджурака, народний аматорський хор «Гомін Карпат» (керівник В.Зузяк), ансамбль сопілкарів, народний аматорський ансамбль троїстих музик «Гуцули» під керівництвом Заслуженого працівника культури України М.Ілюка, народний аматорський квартет «Ясени» (керівник А.Коржук), зразковий танцювальний колектив «Гуцулята» БК с.Ільці (керівник М.Харук), народний аматорський танцювальний колектив «Черемош» (кер. Н.Максим’юк), зразковий вокальний ансамбль «Гуцульські дівчата» під керіництвом Заслуженого працівника культури України І.Кікінчук, народний аматорський ансамбль дримбарів «Струни Черемоша» з Верхнього Ясенова (кер. М.Максим’юк), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Буковець (кер. Я.Лесюк), народний аматорський Гуцульський театр ім. Г.Хоткевича с.Красноїлля (кер. В.Сінітович), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Арніка» з Яблуниці (кер. О.Дроняк), лауреат і дипломант всеукраїнських фестивалів Надія Боднарук, дипломант І ступеня фестивалю «Музика весни» Ольга Сенчук, учасник півфіналу дитячого «Євробачення» Юрій Привика, учасниця народної аматорської творчості Людмила Семенюк, поет Микола Прокоп’юк, наймолодший учасник свята Зіновій Мочерняк; гості «Полонинського літа-2011»: відома естрадна співачка Наталія Валевська та гуморист-сміхованець, Заслужений артист України Володимир Пушкар, народний аматорський танцювальний колектив «Веселка» Долинського районного Будинку культури (кер. Б.Судол), танцювальний колектив «Калинові барви» с.Чукалівка Тисменицького району (кер. Т.Магдач), народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Наспів» БК с. Мишин Коломийського району під керівництвом Заслуженого працівника культури України Г.Луцак та С.Голіней, народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Прикарпаття» села Велика Кам’янка Коломийського району під керівництвом Заслуженого працівника культури України Г.Огородничук,  вокальний ансамбль «Гуцулочки Карпат» з Івано-Франківська, київська команда спортсменів, що демонстрували спортивне показове дійство – джампер-шоу.

Під час концертної програми проведено розіграш святкової лотереї. Багатьом пощастило виграти гуцульські сувеніри та ужиткові речі гуцульського побуту. Всім іншим, навіть тим, хто не придбав лотерейного квитка, пощастило виграти незабутні відчуття і враження. Тож хай вони живуть у серцях до наступного «Полонинського літа».

                                            

Полонина не просто кличе – вона вабить, заворожує. Там особливий життєвий плин, правила й закони. Як і завжди, на «Полонинському літі-2011» можна було зануритися в ту магічну атмосферу. Сільські садиби представляли побут, організацію життя на полонині та творчість гуцульської душі, без якої неможливо уявити наш край.

До кожної виставкової території сільських рад завітав владика Іоан, благословивши на подальшу працю та мирне майбутнє. Його слова «з нами Бог і Україна» понеслися над горами, як нагадування про найважливіше та найсокровенніше.

Гуцульська кухня запрошувала кожного посмакувати традиційними народними стравами, які давали карпатським леґіням за славних Довбушевих часів богатирське здоров’я й міцний опришківський дух. Бо їх готували на чистих вранішніх росах й заправляли чар-зіллям із твердині Чоргогірської землі.

На зеленій полонині діяли виставки-ярмарки полонинської продукції, гуцульських виробів декоративно-ужиткового мистецтва, різноманітні конкурси та спортивні дійства, колоритні гуцульські забави і ще багато-багато цікавих і видовищних святкових дійств.

На гуцульському храмі пошанівку за працю, на свято української пісні і відпочинок-набуток у Карпатах на предковічній верховинській землі побувало 15 тисяч гостей з усіх регіонів України.

 

                                      Виконавчий апарат районної ради  На фото «Полонинське літо-2011» в об’єктиві Василя Мануляка



Переглядів: 2260 | Додав: Василь

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 28.11.2018 року №128-р «Про скликання позачергової двадцять другої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  04 грудня 2018 року відбудеться позачергова двадцять друга сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи об 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2017 по листопад 2018 року

Бюджет

Районний бюджет на 2019 рік

Проект бюджету

Проект районного бюджету на 2019 рік

Гранти / Проекти

ІНФОРМАЦІЯ

ЩОДО ОГОЛОШЕНИХ ГРАНТОВИХ КОНКУРСІВ

СТАНОМ НА 05.02.2019 Р.

Скачати

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція




Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >



***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода