Головна » 2016 » Січень » 21 » Проведено нараду і презентовано книгу
Проведено нараду і презентовано книгу

Сьогодні, 20.01.16 року, у залі засідань районної ради вібулася розширена нарада у голови районної ради Івана Шкіндюка за участю керівництва та працівників управлінь і відділів РДА, селищних та сільських голів(теперішніх і колишніх), депутатів районної ради, керівників підприємств, установ та огранізайцій, керівників громадсько-політичних об’єднань та представників ЗМІ.

Розглянуто питання збереження гірських районів під час децентралізації влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Гуцульщини, а також проведено презентацію книги Дмитра Стефлюка «З рідним краєм на межі тисячоліть».

Розпочав нараду Іван Шкіндюк з роз’яснення щодо створення територіальних громад, закликав голів сільських рад до їх утворення. Поінформував про створення робочої групи спільно з головами Косівської та Путильської районих рад задля спільної праці для збереження гірських районів. Іван Юрійович наголосив, що потрібно рухатися вперед, розвиватися, напрацьовувати інвестиційні проекти, але все ж зберегти гуцульську етнічність та самобутність Карпатського краю, щоб це передавалося з покоління в покоління.

Завідуюча Верховинською філією обласного центру дитячого туризму і краєзнавства Калина Лесюк привітала всіх присутніх з чудовим святом Івана-Хрестителя та розповіла, що культурою та традиціями Гуцульщини цікавляться далеко за її межами. У село Буковець приїжджали етнічні українці з Канади, які з великим задоволенням ходили до церкви на Різдво та із захопленням слухали колядки. Калина Прокопівна констатувала, що східна Україна вже бере приклад з нас та повертається до традицій колядування. Вона підкреслила, що гуцули повинні бути газдами на своїй, Богом даній, землі.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук висловив думку, що рівень праці за збереження району піднято на вищий щабель, що гуцульська інтелігенція трудиться разом і сприяє розвитку українсько-гуцульського суспільства, адже діти – це наше майбутнє, і якою дорогою їх направиш – туди вони і підуть. Іван Михайлович закликав саме сьогодні гуртувати довкола себе  однодумців, які мають досвід роботи щодо  збереження краю, бо завтра може бути пізно.

У другій частині наради відбулася презентація книги Дмитра Стефлюка «З рідним краєм на межі тисячоліть».

Голова всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк коротко розповів, що дана документально-художня повість є своєрідною даниною пам'яті про багатьох людей, котрі працювали в органах державної влади та місцевого самоврядування, керівниками підприємств та організацій, обиралися депутатами та головами рад різних рівнів, які сумлінно виконували свої обов’язки, раділи спільним успіхам і важко переживали невдачі, боролися чи здавалися, та все-таки, враховуючи набутий досвід, чогось досягали в житті.

Автор вручив книгу з дарчим підписом голові районної ради Івану Шкіндюку, заступнику голови районної ради Івану Маківничуку, голові районної державної адміністрації Олегу Лютому та іншим.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Січень 2016  »