ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2017 » Серпень » 30 » Верховинці і поляки крокують дорогою дружби і партнерства
15:34
Верховинці і поляки крокують дорогою дружби і партнерства

За підсумком робочого візиту в Мишленіце

Відповідно до укладеної Угоди про двосторонню співпрацю між Мишленіцьким повітом Малопольського воєводства, Польща, та Верховинським районом в особі голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка, делегація Верховинської районної ради протягом 26-27 серпня перебувала з робочим візитом у польських партнерів по співпраці в містіМишленіце.

У складі української делегації, яку очолював голова районної ради Іван Шкіндюк, – депутати районної ради, представники охорони здоров’я району, підприємці та працівники виконавчого апарату ради.

В ході проведеної ділової зустрічі з польськими колегамив урядовому будинку адміністрації повіту обговорено питання розширення та поглиблення двосторонньої співпраці між поляками та верховинцями у сфері самоврядування, будівництва і функціонування сучасного громадянського суспільства, взаємної підтримки місцевих підприємців та інноваційного вирішення економічних питань. Під час розмови голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк та староста Мишленіцького повіту Юзеф Томал зробили акцент на популяризації культури і мистецтва, розвитку туризму, рекреації та спорту, охорони здоров’я, освіти, сільського господарства, охорони навколишнього природного середовища, розвитку підприємницької діяльності тощо. Сторони висловились за активну співпрацю в рамках європейських та позарегіональних зав’язків особливо тихв галузях, що зв’язанні з пошуком фінансового забезпечення зі структурних фондів ЄС чи інших міжнародних спільнот.

Староста Мишленіцького повіту Юзеф Томал, віце-староста повіту Томаш Сушь та голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк підписали Угоду дарування медичного та комп’ютерного обладнання Верховинському району. Предметом даної Угоди є дарування комп’ютерного та медичного обладнання на користь жителів Верховинського району.

Після підписання Угоди для верховинців була зорганізована надзвичайно цікава екскурсійно-пізнавальна програма містом Мишленіце. Ми відвідали ряд навчальних закладів, були безмежно вражені сучаснимспортивнимкомплексом, зведеним за новітніми європейськими стандартами, де польські школярі, молодь та всі бажаючі розвивають своє здоров’я, займаються різними видами спорту. Супер-сучасні стрілецький тир, волейбольні, гандбольні, баскетбольні спортивні майданчики. Поряд з комплексом – європейського типу футбольне поле, де тренується місцева футбольна команда Мишленіце, яка бере участь у третій лізі польського чемпіонату з футболу. Спорткомплекс діє вже майже десять років, однак таке враження, ніби його відчинили тільки вчора. Усе довкола – в ідеальному стані.

Питання екології, переробки сміття у Мишленіце, як і по всі Польщі, поставлено на високий рівень. У цьому наша делегація пересвідчилася, побувавши на сучасному надпотужному сміттєпереробному заводі. У Польщі проблеми зі сміттям не існує. Є з кого брати приклад і в кого повчитися.

Першого дня перебування у Польщі наша делегація відвідала друге за величиною та кількістю мешканців у Польщі королівське місто Краків. Старе місто Краків, так його називають поляки, розташоване над широкою і красивою рікою Віслою. Культура, архітектура одного з найстаріших міст з тисячолітньою історією вражає кожного. Звичайно, ми були подивовані, зачудовані цим Старим містом, тільки-но вийшли з авто і почали підніматися сходами до знаменитого Королівського замку на пагорбі Вавель.

Порівнюємо ці середньовічні архітектурні мистецькі шедеври Кракова з дивовижною перлиною архітектуро-мистецького дива рідного Львова. Є спільні обриси, є відмінні, а дивовижна мистецька аура надихає людей на добро, на спільні дружні відносини у вищому світі мистецтва, мистецтва дивовижної краси витвору рук людських і неземної художньої досконалості. Саме культура, мистецтво, духовність має об’єднувати усіх нас, усі народи, усі людські цивілізації, які потиском рук мають неодмінно прагнути до миру, духовності, щирості, жертовності і добра.

Наступного дня перебування у Польщі, тобто 27 серпня, відвідали дивовижну феєрію традиційного польського свята повітовських дожинків. Воно суголосне зі святом урожаю, яке раніше проводилося у низинних районах нашого краю –на Снятинщині, Городенківщині, Коломийщині після завершення жнивної пори.

 Розпочалося свято зі входження в костел керівництва Мишленіцького повіту, нашої української делегації, старост повітових ґмін, інших запрошених гостей та мешканців міста і повіту. Дівчата та жінки у національному вбранні, що представляли кожну повітову ґміну, під акомпанемент духового оркестру вносять до костелу святково оформлені дідухи. Проходить літургія, звучить органна музика, духовий оркестр, відбувається освяченні дідухів, а після всі учасники свята прямують вулицями міста Добжиче до місця проведення повітових дожинків.

 Дев’ятнадцяті повітові дожинки відкриває польський славень. Привітальні слова виголошують мишленіцький староста, бургомістр, представники уряду Польщі, воєводств та повіту.

Урочисто представлено на святі делегацію Верховинськоїрайонної ради, її голову Івана Шкіндюка й надано слово очільнику Верховинщини. Іван Юрійович щиро подякував старості Мишленіцького повіту Юзефу Томалу за запрошення, за дружні партнерські відносини, які розвиваються між українцями та поляками, за подароване для Верховинського району медичне та комп’ютерне обладнання, яке невдовзі буде доставлено у Верховину. При цьому наголосив, що наші дружні держави – Україна і Польща – підтримують політику миру, добра, щирих сусідських відносинміж обома державами і народами та впевнено рухаються вперед задля зміцнення миру і стабільності у Європі та світі, задля подальшого розвитку і дружніх, добросусідських відносин між обома великими європейським народами і дружніми державами – Польщею та Україною.

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 53 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 10.01.2018 року №6-р «Про скликання сімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 січня 2018 року відбудеться сімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2017

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода