Головна » 2016 » Січень » 27 » Звернення Верховинської районної ради

Громадсько-політичним об’єднанням

Жителям району

ЗВЕРНЕННЯ

У переломний час боротьби добра зі злом, період кардинальних змін у мисленні українців, епоху революційних змін та обрання єдино вірного шляху для української нації – європейського вибору, ми, гуцули, ставши на дорогу розбудови незалежної Української держави, зобов’язані зберегти наш правічний гуцульський етнос, високу культуру мудрих, незабутніх предків і християнську віру, віру у Соборну Українську Церкву.

Виходячи з вищенаведених гуманістичних істин, ми, депутати районної ради, взиваємо до священнослужителів району усіх конфесій: і словом Господнім, і діями просвітницькими щиро звертайтеся і моліться до Всевишнього – до Господа нашого Ісуса Христа за добру думку і мудрі помисли та виважені дії державних мужів Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, народних депутатів України щодо збереження єдиного і нероздільного нашого Верховинського району, його історичних меж. Бо як пройдеться територіальна реформа та децентралізація державної влади бездумним адміністративним мечем по зелених верховинах рідних Карпатських гір – зникне живий дух гуцулів на верхах, на гірських присілках і полонинах, а Черемош віднесе наше автентичне сьогодення й омріяне щасливе майбутнє дітей і внуків за межі району, на далеку чужину, у безвідь  – і не стане ані краси карпатської на прадідівській землі, ані столиці Гуцульщини на карті України.

Не даймося! Єднаймося та кріпімося у вірі. Молімося і робімо виважені і мудрі кардинальні кроки задля збереження Верховинського району у рідних горах. Ми звертаємося також до державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ, організацій, громадсько-політичних об’єднань, жителів району: збираймося на народні віча, відстоюймо нашу ідентичність та самобутність, створюймо селищну та сільські територіальні громади, реєструємо Статути громад – і залишаймося повноправними ґаздами у рідних горах, в межах одного-єдиного Верховинського району.

А щоби наші помисли і дії були єдиними, щоби ми отим заїжджим реформаторам зі столичних кабінетів та Офісів реформ, а також гостям нашого краю,  усьому  світові  та  всім  добрим людям показали,  що  ми  є  великий гуцульський народ, який має і свято береже віковічну народну культуру, безцінні традиції та звичаї, унікальний народний стрій, барвисту народну вберю, – одягаймося у своє рідне, гуцульське – кожухи, сардаки, баршівки, кресані, вишиті сорочки – бо вони наші найдорожчі реліквії, душа гуцула. Це наша гордість і національна ознака Карпатських гір, паспорт громадянина Гуцульщини.

Збираймося у гуцульський стрій а чи просто вдягаймо гарні вишивані сорочки – і ходімо до церкви у неділю, на християнські свята, на заходи державного календаря, пам’ятні, знаменні чи ювілейні події. Одягаймо гуцульську вберю на Храмові свята селища Верховина та населених пунктів району, на народні віча, урочисті зібрання з нагоди пам’ятних дат в історії Верховинщини, Гуцульщини, Самостійної Соборної України.

Будьмо патріотами, достойними синами і доньками предків-гуцулів – вдягаймося у своє рідне, батьківське, прадідівське, бо гуцульський стрій –  то є духовні перли славного Гуцульського роду, нашої Матері-Гуцулії. І, як писав наш великий Пророк Тарас Шевченко:

…Свого не цурайтесь:
Бо хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають…

Ще бракувало, аби нас виселили з рідної гуцульської хати, з батьківської домівки, з праотчого  Верховинського краю. Нізащо! І ніколи!

Опришки-гуцули здобували волю та боронили зелені верховини бартками. Гуцульський оберіг-бартка є у кожного ґазди і в кожній гуцульській оселі. Як і гуцульська вберя, як і гуцульська співанка, як і притаманна кожному гірському чоловікові воля, свобода та гордий і непохитний, як вічна Говерла, незламний гуцульський дух. Це наші святі обереги, які вбережуть гуцула у рідній гірській стихії і на цей раз, у період розхитування українського суспільства ворогами нації.

Єднаймося! Гуртуймося докупи – і відстоюймо своє рідне, гуцульське, соборне і вічне – право достойно жити у рідних горах.

Прийнято на другій сесії Верховинської

районної ради сьомого демократичного

скликання  26 січня 2016 року

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №125-р 28 листопада 2017 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №124-р «Про скликання п’ятнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  30 листопада 2017 року відбудеться п’ятнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

«  Січень 2016  »