ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2016 » Січень » 27 » Звернення Верховинської районної ради
10:19
Звернення Верховинської районної ради
 

Священнослужителям усіх конфесій

Державним службовцям

Органам місцевого самоврядування

Керівникам та працівникам підприємств,

установ, організацій

Громадсько-політичним об’єднанням

  Жителям району

ЗВЕРНЕННЯ

         У переломний час боротьби добра зі злом, період кардинальних змін у мисленні українців, епоху революційних змін та обрання єдино вірного шляху для української нації – європейського вибору, ми, гуцули, ставши на дорогу розбудови незалежної Української держави, зобов’язані зберегти наш правічний гуцульський етнос, високу культуру мудрих, незабутніх предків і християнську віру, віру у Соборну Українську Церкву.

         Виходячи з вищенаведених гуманістичних істин, ми, депутати районної ради, взиваємо до священнослужителів району усіх конфесій: і словом Господнім, і діями просвітницькими щиро звертайтеся і моліться до Всевишнього – до Господа нашого Ісуса Христа за добру думку і мудрі помисли та виважені дії державних мужів Кабінету Міністрів України, Верховної Ради, народних депутатів України щодо збереження єдиного і нероздільного нашого Верховинського району, його історичних меж. Бо як пройдеться територіальна реформа та децентралізація державної влади бездумним адміністративним мечем по зелених верховинах рідних Карпатських гір – зникне живий дух гуцулів на верхах, на гірських присілках і полонинах, а Черемош віднесе наше автентичне сьогодення й омріяне щасливе майбутнє дітей і внуків за межі району, на далеку чужину, у безвідь  – і не стане ані краси карпатської на прадідівській землі, ані столиці Гуцульщини на карті України.

         Не даймося! Єднаймося та кріпімося у вірі. Молімося і робімо виважені і мудрі кардинальні кроки задля збереження Верховинського району у рідних горах. Ми звертаємося також до державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ, організацій, громадсько-політичних об’єднань, жителів району: збираймося на народні віча, відстоюймо нашу ідентичність та самобутність, створюймо селищну та сільські територіальні громади, реєструємо Статути громад – і залишаймося повноправними ґаздами у рідних горах, в межах одного-єдиного Верховинського району.

         А щоби наші помисли і дії були єдиними, щоби ми отим заїжджим реформаторам зі столичних кабінетів та Офісів реформ, а також гостям нашого краю,  усьому  світові  та  всім  добрим людям показали,  що  ми  є  великий гуцульський народ, який має і свято береже віковічну народну культуру, безцінні традиції та звичаї, унікальний народний стрій, барвисту народну вберю, – одягаймося у своє рідне, гуцульське – кожухи, сардаки, баршівки, кресані, вишиті сорочки – бо вони наші найдорожчі реліквії, душа гуцула. Це наша гордість і національна ознака Карпатських гір, паспорт громадянина Гуцульщини.

          Збираймося у гуцульський стрій а чи просто вдягаймо гарні вишивані сорочки – і ходімо до церкви у неділю, на християнські свята, на заходи державного календаря, пам’ятні, знаменні чи ювілейні події. Одягаймо гуцульську вберю на Храмові свята селища Верховина та населених пунктів району, на народні віча, урочисті зібрання з нагоди пам’ятних дат в історії Верховинщини, Гуцульщини, Самостійної Соборної України.

         Будьмо патріотами, достойними синами і доньками предків-гуцулів – вдягаймося у своє рідне, батьківське, прадідівське, бо гуцульський стрій –  то є духовні перли славного Гуцульського роду, нашої Матері-Гуцулії. І, як писав наш великий Пророк Тарас Шевченко:

…Свого не цурайтесь:
Бо хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
В хату не пускають…

 

         Ще бракувало, аби нас виселили з рідної гуцульської хати, з батьківської домівки, з праотчого  Верховинського краю. Нізащо! І ніколи!

        Опришки-гуцули здобували волю та боронили зелені верховини бартками. Гуцульський оберіг-бартка є у кожного ґазди і в кожній гуцульській оселі. Як і гуцульська вберя, як і гуцульська співанка, як і притаманна кожному гірському чоловікові воля, свобода та гордий і непохитний, як вічна Говерла, незламний гуцульський дух. Це наші святі обереги, які вбережуть гуцула у рідній гірській стихії і на цей раз, у період розхитування українського суспільства ворогами нації.

         Єднаймося! Гуртуймося докупи – і відстоюймо своє рідне, гуцульське, соборне і вічне – право достойно жити у рідних горах.

Прийнято на другій сесії Верховинської

районної ради сьомого демократичного

скликання  26 січня 2016 року

 
Переглядів: 137 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 10.01.2018 року №6-р «Про скликання сімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 січня 2018 року відбудеться сімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2017 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2017

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода