Головна » 2017 » Травень » 1 » Будинку письменника над Черемошем – бути!
Будинку письменника над Черемошем – бути!

Голова районної ради Іван Шкіндюк зустрівся з головою Національної Спілки письменників України, українським громадським діячем, письменником, публіцистом, головним редактором «Української літературної газети» Михайлом Сидоржевським та секретарем Національної Спілки письменників України, поетом і прозаїком, головним редактором Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал» Ярославом Ткачівським.

Обговорено питання активної співпраці Верховинської районної ради з творчою письменницькою елітою України, Прикарпаття, Гуцульщини. Оскільки у свій час, і в минулому, і в позаминулому столітті Верховинський край був місцем сподвижництва до творчості та відпочинку чи не усіх тодішніх представників українського красного письменства, то саме тепер настала пора воскресити дорогу для творчих студій митців-літераторів, поетів, літературознавців зі всієї України у наш, сповнений аурою Господнього творення,  чарівний і неповторний Гуцульський край.

На зустрічі Іван Юрійович спільно з Михайлом Сидоржевським, Ярославом Ткачівським, представником письменницького осередку Верховинщини Василем Нагірняком обговорили питання створення у Верховині а чи у Криворівні, можливо в іншому гірському куточку району Будинку творчості письменників України. Генератором цієї ідеї виступає також і голова Івано-Франківської обласної організації Спілки письменників України Євген Баран. Невидима, проте благодатна творча аура споконвіків кличе творчих людей у гори, у наші Верховинські гори. Тут створювалися літературні шедеври велетами думки і слова Іваном Франком, Лесею Українкою, Михайлом Коцюбинським...

Віримо,  що  вже  завтра  над  Черемошем з-під пера талановитих майстрів слова заіскряться мистецькою глибиною нові літературні дива, які злетять у широкий світ зі смерекових плаїв Верховинщини. Тож Будинку письменника, який би прийняв творців-українців під своє крило, обов’язково бути над благодатним і вічним Черемошем.

Голова районної ради Іван Шкіндюк висловив письменникам підтримку у створенні на Верховинщині письменницького будинку для творчої кузні літераторів України.

Після зустрічі Іван Юрійович показав гостям чарівні верховинські гори, верхи, місця розселення горян високо-високо у Карпатських горах, і прокоментував, чому саме повинен бути особливий підхід до гірських населених пунктів під час проведення децентралізації державної влади та реформування місцевого самоврядування. Чому саме потрібно зберегти гірські райони України як окремі адміністративно-територіальні одиниці, адже така непроста специфіка життєдіяльності гірського населення. І в цьому вочевидь переконалися письменники. А ще би високі державні мужі-реформатори піднялися на наші верховини, тоді, можливо, виробився б зовсім інший підхід до реформаторських процесів у високогір’ї.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Травень 2017  »