ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2017 » Травень » 3 » Децентралізація повинна враховувати гірський статус
18:08
Децентралізація повинна враховувати гірський статус

Сьогодні, 3 травня  2017 року, голова районної ради Іван Шкіндюк взяв участь у інформаційній зустрічі з питань впровадження реформи децентралізації за участю радника голови Івано-Франківської ОДА Крецула В.В., представників профільних структурних підрозділів ОДА, експертів РВ АУМ.

Розпочав зустріч радник голови Івано-Франківської ОДА Крецул В.В., який звернувся до присутніх і сказав, що головною метою їхнього приїзду є надання максимуму інформації та обізнаності про децентралізацію, перспективи створення територіальних громад, почути думку людей та відповісти на запитання. Також у своєму виступі Валерій В»ячеславович  розповів, що децентралізація проводиться у нас, так як у світі та у країнах Європейського Союзу уже давно проведена. «Децентралізація влади -  одна з основоположних реформ, які мають зміцнити фундамент держави та передати максимум влади, повноважень та фінансових ресурсів на місця, безпосередньо на громади» - наголосив Валерій Кречул.

Представники профільних структурних підрозділів ОДА поінформували, що  зареєстровано проект закону України про зміни до адміністративно-територіального  устрою країни, та відповідно до цього закону адміністративно-територіальний устрій ділиться на три рівні: регіональний рівень, районний та базовий. Регіональний рівень – це область, районний, в Івано-Франківській області будуть три райони - Коломийський, Івано-Франківський та Калуський; базовою територіально-адміністративною ланкою цього устрою будуть громади. У цьому законі визначено, що «зазвичай» громади утворюються добровільно, тобто даним законом надано Кабінету Міністрів ініціювати об»єднання громад для забезпечення їхньої спроможності. В Україні планується створити  1300 – 1400 громад, і коли буде об’єднано більше половини – то буде запущено проект внесення змін до Конституції, а за ним слідує прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій, який не буде заперечувати добровільності об»єднання, але буде надавати повноваження Кабінету Міністрів самостійно об»єднувати територіальні громади.

Голова районної державної адміністрації Олег Лютий наголосив, що питання децентралізації є надзвичайно важливим, тій чи іншій громаді буде надано більше повноважень для вирішення тих чи інших питань.

На зустрічі виступив голова районної ради Іван Шкіндюк, який сказав, що ми не проти об»єднання, але у Законі України «Про добровільне об»єднання громад» захист гірських населених пунктів не передбачений. Іван Юрійович наголосив, що наш район має свою специфіку, що він є найвисокогірнішим та важкодоступним районом, тому має бути інший підхід  до  добровільного об»єднання. Вижити громадам у таких умовах буде важко. Виникає чимало питань, оскільки дитина, яка ходить до школи у Білоберізькій ОТГ,  має фінансування 30 тисяч гривень, а яка не в ОТГ - 19 тисяч гривень. Яка ж різниця між цими дітьми? На даний час у нас проблеми з фінансуванням галузі освіти, не вистачає 11 мільйонів гривень, по технічних працівниках - недофінансування 26 мільйонів гривень, 8 мільйонів гривень - по медицині і також по інших закладах. Гірські райони мають свою специфіку фінансування, навіть у європейських країнах іде доплата, щоб люди не виїжджали з гір. Ми розробили доповнення до Закону України про статус гірських населених пунктів, де  чітко прописано, що мають бути створені освітні округи, культурні округи, відповідно нова форма організації бібліотек та ін..

« Районна рада не проти об»єднання, ми за, але мають бути враховані всі проблемні питання. Для того, щоб об»єднуватися, потрібно створити умови і враховувати всі пропозиції, які ми подаємо» - підкреслив голова районної ради Іван Шкіндюк.

Заступник голови районної ради Іван Маківничук сказав: "Задекларовано, що у процесі передачі повноважень на місця всі землі будуть підпорядковані територіальним громадам і не буде такого поняття, як «землі поза межами населених пунктів», але законопроект 4355 не вноситься у порядок денний сесії Верховної Ради,  і ми не знаємо, чи взагалі він буде прийнятий. І ще одне:  ми знаємо, що у процесі реформи вторинний рівень медицини буде тільки у районах ( у нашому випадку в Коломиї). Яке ж тоді може бути покращення для нашого гірського району, зокрема і в частині надання медичної допомоги, якщо не буде нашого Верховинського району".

Дискусія в залі була жвавою.

Виступили керівники установ, організацій та жителі Верховинського району, які обурливо поставилися до стимулювання представників офісу реформи об»єднуватися, і наголосили, що спочатку потрібно розвивати район, створювати робочі місця, удосконалювати інфраструктуру, а потім уже об’єднуватися, бо коли бідний об»єднається з бідним – то стануть ще бідніші.

Переглядів: 101 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 10.01.2018 року №6-р «Про скликання сімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 січня 2018 року відбудеться сімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2017

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода