ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Благодійність

«Діти хочуть бачити усміхнену маму»: онкохворій лучанці потрібна допомога

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2018 » Лютий » 5 » Гуцульська культура єднає Україну із княжого Львова
15:20
Гуцульська культура єднає Україну із княжого Львова

Автентичний дух культури і мистецтва незабутніх предків запалав ватрою гуцульської містерії у княжому Львові. На проспекті Свободи біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що височить із бронзовою стелою «Хвиля Народного Відродження», проведено День гуцульської культури у Львові.

Як мовив в інтерв’ю тележурналістам голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький: «В день утвердження сторіччя Української державності ми повинні пам’ятати ті джерела, де ця державність народжувалася, тих людей, які за неї боролися, починаючи з давніх часів, і тих людей, які до сьогодні зберегли унікальну українську культуру, гуцульську культуру, гуцульську коляду. Тому дуже добре, що львів’яни настільки відкриті до Гуцульщини, львів’яни завжди любили Гуцульщину, а нам важливо, щоб вся Україна побачила, як сьогодні Львів зустрічає гуцулів, щоб їх запрошували в інші міста, щоб українська давня культура об’єднувала всю Україну – від сходу до заходу».

І дійсно, львів’яни зустрічали гуцулів з Верховинського району неймовірно гаряче, з надзвичайною любов’ю і гордістю за опришківський дух і велич мистецької автентики. У той благословенний день Львів засіяв усіма барвами веселки, перевтілився у чарівну, неповторну красу Гуцульщину.

   

Оцей дивовижний гуцульський світ культури, мистецької автентики і привезли творчі колективи зі столиці Гуцульщини – Верховини до Галицької столиці – княжого Львова. Гуцули, як віруючий народ, живуть у тісному існуванні з Божими законами. Тому й кожну добру справу розпочинають з молитви. Відкрив театралізоване автентичне свято-фестиваль гуцульської культури священик Львівської Єпархії УПЦ КП отець Олексій молитвою за полеглих героїв у боротьбі з московськими окупантами на Донбасі та поблагословив всю галицьку громаду й гостей краю на цьому святочному заході. Отець Олексій озвучив привітальне слово Преосвященного Єпископа Коломийського і Косівського Юліана з нагоди Дня гуцульської культури у Львові.

          З вітальними словами до львів’ян та гостей славної Галицької столиці звернулися голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, заступник голови Львівської міської ради Андрій Москаленко, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ігор Пасічняк, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький, народний депутат України Олег Березюк, голова Львівського суспільно-культурного товариства «Гуцульщина» Василь Коржук. Виступаючі закликали завжди пам’ятати наших Героїв, які утверджували державність України та захищають її Свободу і Незалежність на Донбасі. Тих людей, письменників, творчу інтелігенцію, митців, які об’єднувалися на Гуцульщині, у Криворівні, Жаб’ю, культура яких надихала і надихає на творчість, на збереження духовних скарбів української нації. 

         Опісля у самому серці Львова – на проспекті Свободи біля пам’ятника Кобзареві – відбулося незабутнє, феєричне, видовищне дійство гуцульської культури, якого, як висловлювалися жителі міста, ще не бачив Львів. Почесну

місію благовісті народження Ісуса Христа виконали колядницькі партії, які у ці святочні дні ходять від хати до хати по всіх горах, сповіщаючи про народження Месії та прославляючи Різдво Христове. На сонці виблискували золотаві бартки, співала весело скрипочка, а колядники радо сповіщали на весь світ про прихід Господа у християнський світ добра і любові.

Творчі народні колективи, а це більше 150 учасників, п’ять годин поспіль демонстрували на сцені унікальне автентичне мистецтво Верховинщини – гуцульську музику, співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво, показ автентичної гуцульської убирі (одягу) та багато інших яскравих самобутніх талантів. Насолодитися чарами гуцульського дійства і відчути справжній дух Гуцульщини змогли більше 50 тисяч глядачів.

На сцені вирувало мистецьке життя, а обабіч сцени у виставкових павільйонах діяла святкова виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів. Народні умільці, а їх прибуло до Львова більше двадцяти, ділилися секретами давніх гуцульських промислів, демонстрували майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині.

Верховинці запропонували львів’янам та гостям міста тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм і запрошували у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку.

– Ви побачили видовищну програму Різдвяного дійства, феєрію мистецької автентики Верховинщини і неймовірної краси колоритні гуцульські дійства, – сказав в інтерв’ю кореспондентам мас-медіа голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, який і є безпосереднім організатором свята. – Львів’яни і гості краю відчули справжній дух Гуцульщини, який передається через коляду, музику, спів, запальний танець, гуцульську убирю. У цьому колориті гуцули живуть, спілкуються з горами і довколишнім світом. Гуцульську культуру потрібно зберегти, надихнути автентикою всю Україну і передати її нащадкам. Гуцульською культурою ми об’єднаємо всю Україну.

         День гуцульської культури у Львові відбувся за фінансової підтримки Львівської обласної державної адміністрації (голова – Олег Синютка),  Львівської міської ради (голова Андрій Садовий), за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності (голова Микола Княжицький) та народного депутата України Олега Березюка. Генеральний інформаційний партнер – телеканал «Еспресо».

         … На сцену вийшли всі учасники гуцульського дійства. Палкий прихильник Верховинщини, народний артист України Михайло Кривень, який з Гуцульщиною у серці крокує по житті, заспівав голосом душі:

          

Ой, у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну гей-гей розвеселимо.

 

Українську національну пісню «Ой, у лузі червона калина» підхопили в один голос Верховинська Гуцульщина та княжий Львів на проспекті Свободи біля пам’ятника Тарасові Шевченку і стели «Хвиля Народного Відродження». Усі були горді і щасливі, що гуцульська культура незабутніх предків єднає Україну.

… Минула година-дві, як завершився День гуцульської культури. Вже майже розібрали сцену, згорнули озвучення, а гуцули і львів’яни не розходилися. Вони разом співали українську пісню, гуцульську співанку…

Над містом Лева витав гордий опришківський дух Гуцульщини, дух Вільної України.

 

 

 

Василь Нагірняк

Заслужений журналіст України

Переглядів: 78 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 28.11.2018 року №128-р «Про скликання позачергової двадцять другої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  04 грудня 2018 року відбудеться позачергова двадцять друга сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи об 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода