Головна » 2017 » Листопад » 21 » Молимося за життя вічне Василя Пилип’юка
Молимося за життя вічне Василя Пилип’юка

У суботу, 18 листопада, на світанку перестало битися серце фотомитця зі світовим іменем, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, члена Національної спілки журналістів України, члена правління Національної спілки фотохудожників України, президента видавничого підприємства  «Світло й тінь», заслуженого діяча мистецтв України, нашого дорогого земляка  з прикарпатського села Новоселиця на Снятинщині Василя Пилип’юка.

Творчий шлях визначного фотомайстра починався у Верховині, в редакції районної газети «Світанок», тепер – «Верховинські вісті» на посаді фотокореспондента. Він полюбив гуцулів і Гуцульщину назавжди. Його мистецькі фотокартини усміхаються до світу багатющою колористикою автентичного мистецтва гуцульського світу і щирою, відкритою та привітною  душею горянина.

Василь Пилип’юк  – видатний фотомитець сучасності. В йото творчому доробку – більше двох тисяч художніх і документальних творів, фотоновел, значна частина яких увійшла до надбань світової мистецької культурологічної спадщини. Він – автор 113 мистецьких фотоальбомів. Його твори експонувалися на більше ста вітчизняних і міжнародних виставках.

Із  2016 року Василь Васильович працював на посаді завідувача кафедри фотомистецтва Київського національного університету культури і мистецтв. Професор Львівської Національної академії мистецтв, лауреат багатьох престижних міжнародних виставок. Цього року його обрано почесним академіком Національної академії мистецтв України.

Незабутніми залишилися спогади про перебування фотомитця весняною порою у нашому чарівному Гуцульському краї та проведення мистецьких студій на Верховинщині. Василь Васильович разам із 12 фотомитцями – студентами-практиками з Києва та Львова – створили більше 200 мистецьких фотосюжетів, які охопили величезну культурно-мистецьку, духовну палітру краю, гуцульські родини талановитих музикантів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У фотооб’єктиві – неповторні в архітектурному плані духовні храми, музеї, пам’ятники і пам’ятні знаки. Дивовижні карпатські гори, таємничі вершини – і неземна краса довкола.

Ці фотосюжети увійдуть до культурологічної, презентаційної книги про Верховинщину. Висиль Васильович також готував до видання великий мистецький фотоальбом про Гуцульщину, про що він з великою гордістю розповідав у квітні 2017 року під час останньої прижиттєвої презентації фотовиставки та книги «Долею даровані зустрічі» в Історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» у Верховині.

Такого величезного творчого мистецького надбання вистачило б на 2 –  3 життя. Василь Пилипю’к – людина творчої вдачі і колосального, безмежного потенціалу працелюба – залишив для України і рідного народу таку велетенську титанічну мистецьку працю життєвим виміром у 68 років.

Верховинщина, Гуцульщина і вся Україна пам’ятатиме про Вас, Василю Васильовичу, завжди. Ми молимося за життя вічне великого майстра фотомистецтва Василя Пилип’юка.

Зі скорботним словом від гуцулів Верховинщини:

Іван Шкіндюк – голова Верховинської районної ради.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження районної ради від 10.01.2018 року №6-р «Про скликання сімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 січня 2018 року відбудеться сімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

«  Листопад 2017  »