ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Благодійність

«Діти хочуть бачити усміхнену маму»: онкохворій лучанці потрібна допомога

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2017 » Листопад » 11 » Слово гуцульських предків
21:31
Слово гуцульських предків

    

          Під такою автентичною назвою відбулася презентація книжкових видань, які вийшли у світ завдяки реалізації цільової програми підтримки книговидання у Верховинському районі. Проведено її у рамках виставки- презентації друкованої продукції «Сторінками української книги», яка відбулася 9 – 10 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» з нагоди Дня української писемності та мови і 75-ї річниці створення УПА. Представницький книжковий форум проходив під гаслом «Читаймо українське. Читаймо українською» за сприяння обласної державної адміністрації з участю видавництв та творців слова з усієї Західної України, а також книготорговельних підприємства, вищих навчальних закладів та бібліотечних установ Прикарпаття.

         Свої книжкові новинки представляли аудиторії лауреати Національної премії України ім. Тараса Шевченка письменники Роман Горак та Мирослав Дочинець, прикарпатські літератори Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій та інші.

         У Фестивалі-презентації «Сторінками української книги» взяв участь міністр культури України Євген Нищук, який відзначив велику значущість українського слова у будівництві Соборної Української держави.

         Книжкові видання Верховинщини презентували у переповненій залі галереї «Арт-на-Мур» заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради, заслужений журналіст України, член НСПУ Василь Нагірняк та головний спеціаліст райдержадміністрації, секретар Експертної ради з питань книговидання Оксана Коломийчук. Активну участь у виставці-презентації з популяризації видань верховинських авторів взяла науковий співробітник музею "Гуцульщина" Галина Кутащук. Верховинці щиро привітали учасників національного свята української книги з Днем української писемності та мови від імені голови районної державної адміністрації Олега Лютого, голови районної ради Івана Шкіндюка та всієї творчої письменницької Верховинщини.

З метою сприяння розвитку національної книговидавничої справи – невід’ємної складової розбудови Української держави, популяризації та підтримки української книги місцевих авторів, згідно з розпорядження голови райдержадміністрації ще в 2011 році книговидавничу справу визначено одним із пріоритетів формування культурної політики Верховинського району. Затверджено Положення про Експертну раду з питань книговидання, яка розглядає пропозиції і визначає і твори письменників, творчої та наукової інтелігенції району, які фінансуються за кошти цільових програм з підтримки книговидання у районі.

Експертна рада з питань книговидання вже сьомий рік поспіль активно працює і допомагає літераторам фінансово видавати книги. За сім років видано більше 30 видань тиражем понад 40 тисяч  примірників. Велика подяка від імені письменників керівникам району Івану Шкіндюку та Олегу Лютому, їхнім попередникам за велике розуміння і фінансову підтримку українського національного книговидання у районі.

Письменник, член НСПУ Василь Нагірняк презентував учасникам книжкового форуму власні книги: трилогію «Во славу золотого тризуба» (про життя і діяльність Провідника ОУН Степана Бандеру та його боротьбу за Вільну і Незалежну Самостійну Соборну Україну), повість «Стихія води і грому» ( про повеневий армаґедон  у Карпатах та боротьбу твердих, як скеля, гуцулів з польською, австрійською та московською «повінню» у горах), книгу «Орфей Собору Нації» (про геніального українського композитора Володимира Івасюка, який на вівтар Собору Української Нації приніс пісню, напоєну з живого джерела і викресану з народного нурту предків). Автор представив також упорядковані видання: книгу «Гуцульські співанки Романа Кумлика» (про музиканта-віртуоза, скрипаля від Бога, гуцульського Паганіні Романа Кумлика та написані й зібрані ним на Гуцульщині народні перла – співанки), книги з серії «Бібліотека Верховинської «Просвіти» Онуфрія Манчука «Жьиб’ївські новелі» та Петра Шекерика-Доникового «На дні озера», написані мовою гуцульських предків.

Поетичну збірку автентичною гуцульською мовою «Карпати на трьох» презентував аудиторії лауреат міської премії імені Ярослава Дорошенка, поет з Франкової Криворівні Василь Зеленчук.

Разом з верховинцями представили книжкові видання, які вийшли друком у видавництві «Писаний камінь», і сусіди-косівчани. Директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк та ветеран журналістики Петро Гавука презентували відповідно книги Петра Сіреджука «Галицька Гуцульщина у Великій війні» та Тлумачний словник гуцульських говірок – упорядник Петро Гавука.

Завершилася презентація видань, які полинули у світ з гуцульських теренів, щойно виданим у книжковому видавництві «Друк АРТ», м. Чернівці», літературно-мистецьким альманахом «Писанка» Верховинським Товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з Асоціацією органів  місцевого самоврядування регіону Гуцульщини та Всеукраїнським товариством Гуцульщина у рамках цільової програми Верховинської районної ради. Презентував альманах його головний редактор Василь Нагірняк. «Писанка» несе у кожну гуцульську та всеукраїнську оселю найперше – заповіти самого Господа і гуцульських предків: любов до ближнього, духовні християнські цінності, правду і добро. Автентика Гуцульщини, етнос, старожитності, культурно-мистецька скарбниця, гуцульський світ традицій, звичаїв та обрядів, веселкова фестивальна палітра фольклору та етнографії, усна народна творчість… Письменники представляють художні та публіцистичні твори про чарівний і неповторний Карпатський край, милу і любу Гуцульщину, Вільну, Соборну Україну та її духовний, мистецький світ. Розповіді про людей, які своїми умілими руками, унікальними витворами мистецтва роблять наш світ добрішим, щедрішим і справжнім українським. Ось далеко не повний перелік того духовного хліба, який несе Вам, браття-гуцули та вся українська родино, на вишитому гуцульському рушнику літературно-мистецький альманах «Писанка».

– Літературно-мистецький альманах «Писанка» покликаний нести світло незабутніх предків, творчість наших земляків, культурно-мистецьку автентику Гуцульщини до читачів, до українського суспільства, допомагати зводити величний духовний храм, який зветься Україною, – твердо переконаний голова Верховинської районної ради, голова Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини Іван Шкіндюк.

Виставку-презентацію книжкових видань Верховинщини у фортечній галереї відвідав голова райдержадміністрації Олег Лютий.

         Всіх письменників у всі  часи надихала на слово, на творчість барвиста, колоритна, автентична, унікальна і неповторна гуцульська музика. Гуцульська музика геніальних музикантів-віртуозів Гавиця,   Моґура  та Романа Кумлика.

Музика від слова невіддільні. Тому презентацію «Слово гуцульських предків упродовж слова наснажувала автентична гуцульська музика капели «Черемош» під керівництвом Івана Мартищука, який разом з музикантом-віртуозом Романом Кумликом зачаровували дзвінкоголосими струнами всю Україну та пів Європи.

         – Такої літературно-мистецької презентації, – захоплено коментували організатори фестивалю-презентації «Сторінками української книги» та голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, – ще не бачила фортечна галерея «Бастіон».

                                                    Світлини Миколи Мацюка та Ніни Мацюк.

                                                                             

Переглядів: 70 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 26.10.2018 року №110-р «Про скликання позачергової двадцять першої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  29 жовтня 2018 року відбудеться позачергова двадцять перша сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 12.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода