Головна » 2016 » Березень » 16 » Транскордонна співпраця Верховинської районної ради
Транскордонна співпраця Верховинської районної ради

Контактна група Верховинського району з вивчення питання міжнародної співпраці та підготовки проектів Євросоюзу, яку очолює голова районної ради Іван Шкіндюк, взяла участь у діловій зустрічі з партнерами по транскордонній співпраці – румунською стороною та представниками Закарпатської і Чернівецької областей. Тристороння зустріч відбулася 16 березня в місті  Солотвино.

Голова районної ради Іван Шкіндюк щиро привітав учасників зустрічі та побажав успіхів у спільному прагнення з розвитку транскордонних територій України та Румунії і поглибленні добросусідських відносин між обома державами. Акцентовано увагу на обопільній взаємовигідній праці заради розвитку транскордонних територій.

Генеральний консул Румунії в місті Чернівцях Елеонора Молдован наголосила на тому, що програма Євросоюзу об’єднує обласні та регіональні органи влади, і на даному етапі головне – знайти партнерів для співпраці з метою реалізації проектів, об’єднання спільних інтересів двох сусідніх країн для подальших дружніх взаємин і соціально-економічного та культурно-духовного розвитку. Основні напрямки транскордонної співпраці: розвиток культури та історичної спадщини, туристична діяльність, інтерактивні проекти в освітній галузі, боротьба з надзвичайним станом, вирішення екологічних проблем, адаптування до кліматичних перемін тощо.

У зустрічі «за круглим столом» взяли участь і виступили: Міхаела Врабета – експерт міської ради м. Сігету-Мармацієй, Румунія, Віктор Скрипник – голова Асоціації працівників туристичної сфери Чернівецької області «Туристична Буковина», Касіян Піцура – директор Українського ліцею імені Тараса Шевченка, м. Сігет, Румунія та інші. Румунська сторона представлена 15 учасниками форуму, з Верховинського району у зустрічі брало участь 10 представників.

Друга половина робочої зустрічі була спрямована на узгодження спільних з українською та румунською стороною проектів транскордонної співпраці, обмін думками щодо вирішення окреслених проблем й реалізації відповідних заходів майбутніх проектів координаторами та представниками контактних груп на регіональному та міждержавному рівнях.

В результаті проведеної зустрічі сторонами прийнято рішення про прийняття Звернення Верховинською районною радою та Марамуреським повітом відповідно до урядів України та Румунії щодо будівництва автодороги та відкриття пункту пропуску через румунсько-український державний кордон в районі Шибене, Верховинський район, Україна, та та Поєніле-де-суб-Мунте, Марамуреський повіт, Румунія. Відкриття міжнародного пункту пропуску є економічно доцільним  для обох прикордонних регіонів і матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між давніми партнерами Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш, а також контактів між місцевими громадами, організаціями і населенням.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Березень 2016  »