Головна » 2016 » Березень » 12 » В Івано-Франківську вшанували пам’ять гуцульського музиканта- віртуоза Романа Кумлика

Король смичка та знахар автентики гуцульської музики завше з нами – зі своїм Гуцульським народом та Україною

Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк та керуючий справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк взяли участь у вечорі вшанування пам’яті  неперевершеного музиканта-віртуоза, людини-оркестра, Гуцульського Паганіні Романа Кумлика. Захід відбувся 11 березня 2016 року в актовому залі обласного навчально-методичного центру Прикарпаття, що його організувало Івано-Франківське товариство «Гуцульщина» за сприяння   управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації та обласного навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття.

Про відомого в Україні та далеко за її межами музиканта-верховинця Романа Кумлика, про чарівний дивосвіт гуцульської музики, який струменів у душі заслуженого працівника культури України Романа Кумлика, та про його вагомий вклад у мистецьку палітру України розповіли: начальник управління культури національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорчак, заступник начальника управління культури  національностей та релігій ОДА Мирослава Корнелюк, голова Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, голова Верховинської райдержадміністрації Олег Лютий, голова обласного осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Василь Корпанюк, дочка Романа Кумлика Леся Кумлик та інші колеги по праці, друзі і приятелі короля смичка та знахаря автентики гуцульської музики.

Про омріяну книгу Гуцульських співанок, натхненних серцем і душею та записаних упродовж багатьох літ на рідній Гуцульщині, розповів присутнім на вечорі пам’яті упорядник книги, заслужений журналіст України Василь Нагірняк. Вінт також  поділився спогадами про те, як з великим Маестро гуцульської музики ішли разом до омріяної книги неперевершеного гуцульського мелосу. Романа не стало, він – у райському саду. І там, на небесах, також, мабуть, створив оркестр гуцульської музики. А на світі земному появилася мрія-книга – і люди,  вклоняючись величі таланту Романа Петровича, читають її з великим натхненням – і співають гуцульські співанки.

Фото Миколи Мацюка

На вечорі пам’яті народний артист України Михайло Кривень подарував присутнім пісню, а капела гуцульських музикантів «Черемош» під керівництвом Івана Мартищука, який концертував багато років разом із Романом Кумликом, грала-вигравала дзвінкі, як Черемоша плин, гуцульські мелодії. І, здавалося, що Роман Кумлик був того вечора поруч. Так, великий маестро Роман Кумлик був того вечора поруч. Він був і залишається  завше з нами – зі своїм Гуцульським народом, із горами, верховинами, вічнозеленими Карпатами – і рідною та найдорожчою у світі  квітучою Україною.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Березень 2016  »