26 серпня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Софії Крушельницької відбулася урочиста академія з нагоди завершення Року Митрополита Андрея Шептицького та Свято української молоді з Андреєм Шептицьким. На ім’я голови районної ради Івана Шкіндюка надійшло офіційне запрошення взяти участь у святкових урочистостях.
Верховина взяла участь у Святковій академії, делегацію очолив заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк.
Урочисті заходи розпочалися з освячення барельєфу духовному лідеру, меценату і громадському діячеві Митрополиту Андрею Шептицькому у фойє Львівської опери, який розміщений поряд із барельєфом Папі Римському Івану Павлу ІІ. Чин освячення за участю глав церков здійснив Верховний Архієпископ, Глави Української греко-католицької церкви – Блаженніший Святослав Шевчук.
Опісля розпочалася Святкова академія. Виголошують привітання церковні та державні достойники. У глядацькій залі Львівської опери лине духовна композиція Максима Березовського-Мирослава Скорика «Отче наш» у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» та Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс». Диригує Герой України, народний артист України, академік Мирослав Скорик. Найталановитіші виконавці та колективи України, Європи дарують Львову, Україні та Митрополиту Андрею українське слово та вічну музику небес.
У барвінковий вінець урочистої академії та Свята української молоді з Митрополитом Андреєм Шептицьким вплітають пісенне чар-зілля іскристих мелодій та голосистих струн молоді, талановиті артисти музичного гурту «Струни Орфея» зі столиці Гуцульщини – Верховини. Від любих гуцулів, до яких з пастирським посланням звертався Митрополит, «Струни Орфея» того незабутнього історичного вечора подарували в знак глибокої пам'яті духовному Провіднику української нації Праведному Митрополиту Андрею Шепицькому рідну українську пісню та голосисті мелодії славного Гуцульщини.
Верховино, світку ти наш!
Гей як у тебе тут мило!
Як ігри вод, плине тут час,
Свобідно, шумно, весело.
Ці нетлінні милозвучні слова пісенного Гімну Гуцульщини передав Львову срібними струнами чарівної скрипочки та гуцульською душею незабутніх предків молодий талановитий скрипаль зі славної Криворівні Микола Цвілинюк.
– Дзвони Собору Святого Юра виструнюють у віках нетлінну пам'ять про будівничих Української держави, церкви, нації – Андрея Шептицького, Степана Бандеру, В’ячеслава Чорновола, Володимира Івасюка, Назарія Яремчука, Миколу Мозгового, – цими словами ведучі музичного гурту Світлана Федорчук та Ніні Іванійчук розпочинають мистецько-духовний проект «Митрополиту Андрею Шептицькому від любих гуцулів». Звучить пісенний шедевр Миколи Мозгового на слова Юрія Рибчинського Минає день, минає ніч», який виконує з великим духовним піднесенням лауреат всеукраїнських пісенних конкурсів і фестивалів Петро Марусяк.
З твердою вірою в українську правду, з Господньою вірою в духовну науку будівничого Самостійної Соборної України, князя Церкви і лідера Нації Митрополита Андрея Шептицького, з вірою в незнищенну українську пісню, з вірою в Єдину Соборну батьківську Україну музичний гурт «Струни Орфея» обдарував веселкою українських пісень та мелодією рідних гір Незалежну Україну у Львові з нагоди завершення ювілейного року Праведного Митрополита Андрея Шептицького.
Високу виконавську, професійну майстерність продемонстрували всі учасники духовного-мистецького проекту Верховинського музичного гурту «Струни Орфея»: Петро Марусяк, Олег Маротчак, Христина Кизик, Христина Шуфлетюк, Світлана Федорчук, Ніна Іванійчук, кожен виступ яких винагороджувався бурхливими, довготривалими оплесками.
Україна ще не вмерла і ніколи не вмре-не загине, допоки височіють Карпатські гори, допоки колосяться хлібом золоті пшеничні простори, допоки живе і дихає українською правдою славного Степана Бандери гордий український дух та пастирська наука Великого Українця, Праведного Митрополита Андрея Шептицького.
|