Обізвалось літо голосом трембіти,
Запалала ватра в горах до небес.
Полонина горнеться до душі привітно,
Славить руки гуцула, кличе люд увесь.
Такими словами після голосистих звуків трембіти ведучі розпочали велелюдне обласне свято «Полонинське літо – 2016» у неділю, 26 червня», в селі Верхній Ясенів, на присілку Запідок, славної Верховинської Гуцульщини.
Свою першу полонинську продукцію запропонували літувальники гостям свята, які завітали з усієї України та з-за кордону. Веселковими барвами виблискувала на сонці гуцульська вберя, до якої додавали святкових кольорів вишиванки, в які були зодягнені чи не усі гості, а троїста гуцульська музика, трембіти, запальні танці, гуцульські співанки, виступи талановитих творчих колективів Гуцульщини та Прикарпаття, запалена пломениста гуцульська ватра, веселі забави, спортивні розваги, святкова лотерея, огляд виставкових територій сільських рад, приготовані традиційні гуцульські страви - усе разом було оперезано сонячним перевеслом радісного свята, гордості за збережену автентику незабутніх гуцульських предків, їхніх традицій, звичаїв, обрядів, які передаються з покоління в покоління на Гуцульщині.
Щиру подяку вівчарям за наполегливу, важку працю літування на високогірних полонинах, за збережену гуцульську газдівку і дух предків висловили поважні гості: народні депутати Микола Княжицький та Юрій Соловей, керівники Івано-Франківської області – голова обласної ради Олександр Сич, голова облдержадміністрації Олег Гончарук, голова районної ради Іван Шкіндюк, голова райдержадміністрації Олег Лютий та інші.
Гості свята мали можливість відчути смак справжньої молочної продукції власного виробництва, яку представили Верховинська селищна та 17 сільських громад, фермерські та селянські господарства району. Безцінні гуцульські вироби демонстрували на святі більше 150 народних умільців.
Такого культурно-мистецького автентичного багатства, таких смачних гуцульських страв та продукції, як бануш, бринза, будз, гулянка, напевно, немає в жодному регіоні. І цим багата Верховинська земля. І цим багатством славиться наша Гуцульщина. І завше гостинно запрошує на традиційні гуцульські фестивалі, народні дійства та інші мистецькі імпрези гостей звідусіль, зустрічаючи голосом трембіти і даруючи на вишиваному гуцульському рушникові хліб-сіль народної гуцульської душі.
|