Сьогодні, 23 березня 2016 року, у залі засідань районної ради відбулася розширена нарада з питань фінансування та ремонту доріг місцевого значення за участю заступника голови районної ради Івана Маківничука, голови районної державної адміністрації Олега Лютого, заступника голови районної державної адміністрації Ярослава Скуматчука, директорів лісових господарств та об’єктів підприємницької діяльності лісової галузі району.
Заступник голови районної ради Іван Маківничук ще раз наголосив на необхідність проведення капітального ремонту та утримання доріг у населених пунктах району, тому до цієї надзвичайно важливої справи потрібно об’єднуватись усім разом і вирішувати дане питання. З директорами лісгоспів досягнено спільної думки щодо створення добродійного фонду за участю всіх господарюючих суб’єктів.
Отож потрібно знаходити спільні шляхи вирішення цього питання. Вже напрацьована пропозиція, оскільки дороги переважно розбивають лісовози, з допомогою перевізників сформувати загальнорайонний фонд, перераховувати до нього 10-20 грн. з реалізації за одного метру кубічного лісу, тоді можна з цих коштів і ремонтувати дороги. На сьогодні створено ГО «Фонд розвитку Верховинщини», відкрито рахунок у банку, який може використовуватися для цієї справи.
Голова районної державної адміністрації Олег Лютий зауважив, що питання лісу є дуже важливе. Потрібно збільшувати переробку районі. Пропозиція на обговорення – створити фонд допомоги ремонту автошляхів району.
Директор ДП «Гринявське лісове господарство» Роман Стефанюк сказав, що потрібно обов’язково налагоджувати співпрацю. Підприємці повинні відповідати за очистку лісосік. Роман Петрович додав, що у 2015 році було виділено 329 000 грн на ремонт ділянки доріг Чорний міст – с. Голошино.
Голова Громадської ради при райдержадміністрації, голова спілки деревообробників Верховинщини Ігор Іванійчук висловив думку підприємців, що підприємці не проти долучитися до фонду. Тому повинен бути чітко вироблений механізм управління цими коштами, механізм обліку, механізм використання.
Підприємець Галина Шинкарук звернулася з пропозицією легалізації робочої сили, щоб залучити додаткові кошти до бюджету і вести справедливу конкуренцію у деревообробній галузі. Також потрібно вирішити питання утилізації тирси, встановити установку для виготовлення брикетів. Обов’зково забезпечувати місцевих підприємці першочерговим забезпеченням лісу.
За підсумками наради, всі учасники погодили створення такого загально районного фонду, щоб спільними зусиллями ремонтувати дороги у районі.
|