За підсумком робочого візиту в Мишленіце
Відповідно до укладеної Угоди про двосторонню співпрацю між Мишленіцьким повітом Малопольського воєводства, Польща, та Верховинським районом в особі голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка, делегація Верховинської районної ради протягом 26-27 серпня перебувала з робочим візитом у польських партнерів по співпраці в містіМишленіце.
У складі української делегації, яку очолював голова районної ради Іван Шкіндюк, – депутати районної ради, представники охорони здоров’я району, підприємці та працівники виконавчого апарату ради.
В ході проведеної ділової зустрічі з польськими колегамив урядовому будинку адміністрації повіту обговорено питання розширення та поглиблення двосторонньої співпраці між поляками та верховинцями у сфері самоврядування, будівництва і функціонування сучасного громадянського суспільства, взаємної підтримки місцевих підприємців та інноваційного вирішення економічних питань. Під час розмови голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк та староста Мишленіцького повіту Юзеф Томал зробили акцент на популяризації культури і мистецтва, розвитку туризму, рекреації та спорту, охорони здоров’я, освіти, сільського господарства, охорони навколишнього природного середовища, розвитку підприємницької діяльності тощо. Сторони висловились за активну співпрацю в рамках європейських та позарегіональних зав’язків особливо тихв галузях, що зв’язанні з пошуком фінансового забезпечення зі структурних фондів ЄС чи інших міжнародних спільнот.
Староста Мишленіцького повіту Юзеф Томал, віце-староста повіту Томаш Сушь та голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк підписали Угоду дарування медичного та комп’ютерного обладнання Верховинському району. Предметом даної Угоди є дарування комп’ютерного та медичного обладнання на користь жителів Верховинського району.
Після підписання Угоди для верховинців була зорганізована надзвичайно цікава екскурсійно-пізнавальна програма містом Мишленіце. Ми відвідали ряд навчальних закладів, були безмежно вражені сучаснимспортивнимкомплексом, зведеним за новітніми європейськими стандартами, де польські школярі, молодь та всі бажаючі розвивають своє здоров’я, займаються різними видами спорту. Супер-сучасні стрілецький тир, волейбольні, гандбольні, баскетбольні спортивні майданчики. Поряд з комплексом – європейського типу футбольне поле, де тренується місцева футбольна команда Мишленіце, яка бере участь у третій лізі польського чемпіонату з футболу. Спорткомплекс діє вже майже десять років, однак таке враження, ніби його відчинили тільки вчора. Усе довкола – в ідеальному стані.
Питання екології, переробки сміття у Мишленіце, як і по всі Польщі, поставлено на високий рівень. У цьому наша делегація пересвідчилася, побувавши на сучасному надпотужному сміттєпереробному заводі. У Польщі проблеми зі сміттям не існує. Є з кого брати приклад і в кого повчитися.
Першого дня перебування у Польщі наша делегація відвідала друге за величиною та кількістю мешканців у Польщі королівське місто Краків. Старе місто Краків, так його називають поляки, розташоване над широкою і красивою рікою Віслою. Культура, архітектура одного з найстаріших міст з тисячолітньою історією вражає кожного. Звичайно, ми були подивовані, зачудовані цим Старим містом, тільки-но вийшли з авто і почали підніматися сходами до знаменитого Королівського замку на пагорбі Вавель.
Порівнюємо ці середньовічні архітектурні мистецькі шедеври Кракова з дивовижною перлиною архітектуро-мистецького дива рідного Львова. Є спільні обриси, є відмінні, а дивовижна мистецька аура надихає людей на добро, на спільні дружні відносини у вищому світі мистецтва, мистецтва дивовижної краси витвору рук людських і неземної художньої досконалості. Саме культура, мистецтво, духовність має об’єднувати усіх нас, усі народи, усі людські цивілізації, які потиском рук мають неодмінно прагнути до миру, духовності, щирості, жертовності і добра.
Наступного дня перебування у Польщі, тобто 27 серпня, відвідали дивовижну феєрію традиційного польського свята повітовських дожинків. Воно суголосне зі святом урожаю, яке раніше проводилося у низинних районах нашого краю –на Снятинщині, Городенківщині, Коломийщині після завершення жнивної пори.
Розпочалося свято зі входження в костел керівництва Мишленіцького повіту, нашої української делегації, старост повітових ґмін, інших запрошених гостей та мешканців міста і повіту. Дівчата та жінки у національному вбранні, що представляли кожну повітову ґміну, під акомпанемент духового оркестру вносять до костелу святково оформлені дідухи. Проходить літургія, звучить органна музика, духовий оркестр, відбувається освяченні дідухів, а після всі учасники свята прямують вулицями міста Добжиче до місця проведення повітових дожинків.
Дев’ятнадцяті повітові дожинки відкриває польський славень. Привітальні слова виголошують мишленіцький староста, бургомістр, представники уряду Польщі, воєводств та повіту.
Урочисто представлено на святі делегацію Верховинськоїрайонної ради, її голову Івана Шкіндюка й надано слово очільнику Верховинщини. Іван Юрійович щиро подякував старості Мишленіцького повіту Юзефу Томалу за запрошення, за дружні партнерські відносини, які розвиваються між українцями та поляками, за подароване для Верховинського району медичне та комп’ютерне обладнання, яке невдовзі буде доставлено у Верховину. При цьому наголосив, що наші дружні держави – Україна і Польща – підтримують політику миру, добра, щирих сусідських відносинміж обома державами і народами та впевнено рухаються вперед задля зміцнення миру і стабільності у Європі та світі, задля подальшого розвитку і дружніх, добросусідських відносин між обома великими європейським народами і дружніми державами – Польщею та Україною.
|