Вічно живе твоє слово, Тарасе!
Голова районної ради Іван Шкіндюк, депутати та працівники виконавчого апарату ради взяли участь у літературно-музичному заході «Любітеся, брати мої, Вкраїну любіте, і за неї, безталанну, Господа моліте» з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Представники районної влади, духовенства, громадські активісти краю вклонилися світлій пам’яті видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча.
Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Тарас Шевченко по праву займає почесне місце.
Величезний інформаційний матеріал про життя і творчість Тараса Григоровича накопичений після смерті поета. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів, громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихтах відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.
Тарас Шевченко — це не минуле, Тарас Шевченко — це сьогодення, він важливий і для тих, хто живе тепер, і для молодих, хто тільки починає своє життя, і для старших, і для всіх тих, хто хоч якось асоціює себе з Україною.
Урочистості розпочалися зі спільного виконаного Державного Гімну України.
З нагоди 202-ї річниці від Дня народження Тараса Шевченка голова районної ради Іван Шкіндюк згадав Великого поета такими словами: «Великий Кобзар, поет, патріот України у своїх віршах прославляв і показував українську душу, важке знедолене повсякденне життя простих селян. Тарас Григорович відкрив світу велику шану до української мови. З рядків поета ми пізнаємо Україну, нашу культуру, козацьку добу, через його пророцтво – майбутнє України. Пам’ятаємо Тебе, Тарасе.».
Голова районного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Нагірняк пророчими словами Тараса Григоровича сказав «Нема на світі України, немає другого Дніпра…». Українська нація почула голос свого Пророка, стала до борні за волю і свободу рідного народу, і ця боротьба увінчалася 24 серпня 1991 року проголошенням Незалежної України та утворенням Самостійної Соборної Української держави. Василь Васильович наголосив, що Тарас Шевченко – це символ українського національного відродження та закликав любити свою Батьківщину, рідну мову, українську націю так, як любив Тарас Шевченко.
Учасники мистецького заходу мали можливість переглянути концертну програму, яку представили учасники художньої самодіяльності загальноосвітніх навчальних закладів та Будинків культури району за мотивами творчості Кобзаря. Зокрема, у залі прозвучали вірші «Минають дні, минають ночі» у виконанні Святослави Маротчак, уривок із балади «Утоплена» (Надія Рубаняк), «Плач Ярославни» (Рильчук Олександра), «Не завидуй багатому» (Христина Івасюк), «Я не нездужаю нівроку» (Марія Сінітович); пролунали пісні «Тече вода в синє море» та «Садок вишневий коло хати» у виконанні вокального ансамблю вчителів Білоберізької ЗОШ.
«Така її доля» (вокальне тріо «Горицвіт»), «Пісня про Кобзаря» (Христина Гаврилюк), «У перетику ходила» (дует у складі Ольги Сенчук та Яни Бельмеги), «Учітеся, брати мої» (дует у складі Романа Зінов’єва та Іванни Ватаманюк), «Зацвіла в долині червона калина» (дует у складі Олесі та Анастасії Якіб’юк), «Українське слово» (Ігор Недоходюк), «Шевченкові рядки» (дует у складі Любові Копильчук та Василя Гаврильчука), «Лелеченьки» (Наталія Кімейчук), «Соколята» та «Кобзарська слава» (зразковий вокальний ансамбль «Гуцульські дівчата», керівник заслужений працівник культури України Ірлана Кікінчук). Надзвичайною була інсценізація уривку з поеми «Гайдамаки» (виконали учасники драматичного гуртка Верховинської ЗОШ), інсценізація уривку балади «Тополя» у виконанні учасників драматичного гуртка Будинку культури с.Довгополе, літературно-музична композиція «Кобзарю мій, поете мій високий» (учні Гринявської ЗОШ), а також танець «Вінок Кобзареві» зразкового хореографічного колективу «Едельвейс» Будинку культури с.Красноїлля (керівник Марія Морощук).
Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятника Великому Кобзареві та виконанням Шевченкового «Заповіту» всіма учасниками мистецького заходу.
|