Головна » 2017 » Квітень » 20 » Інтерв’ю голів районних рад Верховинщини і Путильщини І.Шкіндюка та М.Шевчука
Інтерв’ю голів районних рад Верховинщини і Путильщини І.Шкіндюка та М.Шевчука

Про Закон, який захищатиме горян, і Гуцульське радіо

Голова Верховинської районної ради, Голова Карпатського Форуму народовладдя Іван Шкіндюк та голова Путильської районної ради Чернівецької області, заступник голови Карпатського Форуму народовладдя Микола Шевчук дали інтерв’ю директору Радіо столиці Гуцульщини «Вісті Верховини» Олександрі Клим з приводу надзвичайно важливої події для жителів усього гірського Карпатського регіону України. Спільна наполеглива праця в рамках проведених Карпатських Форумів Народовладдя увінчалася першим вагомим успіхом: народний депутат України, голова Комітету Верховної ради України з питань культури і духовності Княжицький Микола Леонідович в порядку законодавчої ініціативи підготував для розгляду Верховною Радою України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів».

Метою законопроекту, наголосив Іван Юрійович, є посилення державних гарантій для населених пунктів, які мають статус гірських та високогірних, а також покращення соціального захисту громадян України, які проживають в таких населених пунктах.

Ще 1995 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», який закладав державні гарантії соціально-економічного розвитку таких населених пунктів. Однак, на сьогодні норми Закону фактично не мають практичної реалізації.

Разом з тим, життя громадян в гірських населених пунктах суттєво відрізняється від життя на рівнинних територіях країни. У зв’язку з відсутністю транспортної інфраструктури, газифікації та електрифікації багатьох населених пунктів, а також враховуючи високогірність та відсутність промислових потужностей, які б забезпечували робочі місця, такі населені пункти на сьогодні фактично відірвані від іншої частини країни, а населення в своїй більшості вимушене покидати такі населені пункти, шукаючи можливість заробити собі на життя та елементарні побутові потреби.

Гірські населені пункти є унікальними регіонами країни. Карпатський регіон є колискою української культури. Держава повинна вжити максимальних заходів не тільки для збереження такого регіону і його автентичного населення, але і відродити його. Зробити це буде не можливо, якщо проводити технічно по стандарту реформи, не враховуючи географічно-територіальні та інші особливості регіону.

Тому на даний момент актуально забезпечити можливість доступу громадян до базових адміністративних послуг (медичних та освітніх), сприяти, щоб мережа навчальних та медичних закладів гірських населених пунктах не зменшувалась, вжити заходів для покращення транспортної інфраструктури та ремонту, а в деяких випадках і будівництва, шляхів сполучення, посилити соціальні гарантії для населення. У випадку вжиття таких заходів, Україна може зробити Карпатський регіон привабливий для туристів, розвивати зелений туризм, як це зробили наші сусіди, та залучати іноземні інвестиції, які сприятимуть покращенню економічного  становище як і регіону, так і держави в цілому.

Законопроектом пропонується:

- виокремити в окрему категорію гірські населені пункти, які розташовані на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря, за умови, що не менш як 50 % сільськогосподарських угідь у межах населеного пункту розташовані на схилах крутизною 20 градусів і більше;

- посилити державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських, зокрема: гарантування державою електрифікації гірських населених пунктів, встановлення пільг з плати за електроенергію, здійснення заходів щодо покращення екологічного стану таких територій, гарантування дотацій та субвенцій з Державного бюджету України  відповідно до бюджетного законодавства тощо.

- розробити та затвердити державну цільову програму розвитку гірських населених пунктів;

- уточнити норми закону щодо надання пільг громадянам, яким надано статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, а також передбачити право осіб, які та/або батьки яких мають такий статус, брати участь у конкурсі за результатами вступних випробувань у вищому навчальному закладі у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів;

Маємо велику надію на підтримку депутатів політичних фракцій і груп у Верховній Раді, народних обранців Карпатського регіону, і з нетерпінням очікуємо обговорення законопроекту у Верховній Раді України.

Оскільки Верховина і в географічному, і в культурно-мистецькому, автентичному плані є столицею Гуцульщини, то варта би, щоб Гуцульська Столиця мала власні, регіональні, засоби масової комунікації. Йдеться, насамперед, про Гуцульське радіо. Про це також говорили очільники районних рад в інтерв’ю.

Путильщина в особі голови районної ради Миколи Шевчука підтримує ініціативу голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка щодо створення об’єднаного Гуцульського радіо – і вже в радіоефірі керівники з приємністю говорили про обопільну працю у даному напрямку.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Квітень 2017  »