Головна » 2016 » Червень » 10 » Вікно в Європу з Верховинського району, віримо, буде відчинено
Вікно в Європу з Верховинського району, віримо, буде відчинено

Верховинська районна рада з початку сьомого демократичного скликання поставила перед собою одне із пріоритетних завдань – це завершення багаторічної роботи своїх попередників щодо відкриття пункту пропуску та будівництва автодороги через румунсько-український державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-Суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія».

Депутати районної ради глибоко стурбовані, оскільки на завершальному етапі транскордонного проекту не підписана міжурядова угода між Україною та Румунією. А отже, сповільнюється процес активізації міжнародних зв’язків двох держав, регіонального та міждержавного економічного розвитку, уповільнюються інтеграційні процеси України на шляху до європейської спільноти.

З метою прискорення підписання міждержавної Угоди про будівництво автодороги через румунсько-український кордон та відкриття міждержавного пункту пропуску депутати Верховинської районної ради схвалити звернення до Президента України Порошенка П.О.,  Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України, народних депутатів України Матвієнка А.С., Солов’я Ю.І., Довбенка М.В.,Шкварилюка В.В., Дерев’янка Ю.Б., Бабія Ю.Ю., голови Івано-Франківської обласної ради Сича О.М., голови Івано-Франківської облдержадміністрації Гончарука О.Р., яке надіслано до столиці України та очільників області. У зверненні депутати вимагали якнайшвидше провести з урядом Румунії переговорний процес та завершити  підписання такої стратегічно важливої для України міждержавної Угоди про будівництво автодороги через румунсько-український державний кордон й відкриття митного пункту пропуску задля подальшого розвитку співробітництва між Україною та Румунією й поглиблення інтеграційних процесів.

Прописна істина вкотре яскраво підтвердила свій глибокий зміст: хто стукає – тому й відчиняють. До цього хотілося б додати такі слова: хто наполегливо працює, стукає не один раз, і не два, не дає спокою чиновникам з вищого ешелону влади,  – той обов’язково досягає результату.

Отже, в результаті наполегливості депутатського корпусу Верховинської районної ради, проведених зустрічей голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка з віце-прем’єрами та міністрами Кабінету Міністрів України, головою Верховної Ради та народними депутатами України виокреслились помітні зрушення у даному стратегічно важливому для нашого району, Гуцульщини та України в цілому питанні. 17 квітня відбулася робоча зустріч Прем’єр-міністра України  з народними депутатами України – членами міжфракційного депутатського об’єднання «Прикарпаття».

Пунктом 3 протоколу наради було зафіксовано доручення Мінінфраструктури, МЗС, ДВС, Адміністрації Держприкордонслужби невідкладно вжити заходів відповідно до компетенції щодо підготовки і підписання доповнення до Угоди між Кабінетом  Міністрів  України та Урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон (від 2 лютого 2006 року), яким передбачити відкриття пункту пропуску та будівництва  автодороги через українсько-румунський державний кордон в межах населених пунктів Шибене (с.Зелене) Верховинського району Івано-Франківської області та Поеніле-де-Суб-Мунте повіту Марамуреш Румунія».

Сподіваємось, що доповнення до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії буде все-таки підписано й невдовзі розпочнеться довгоочікуване будівництво дороги та відкриється пункт пропуску через українсько-румунський кордон. Таким чином, омріяне вікно в Європу з Верховинського району, віримо, буде відчинено.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 02.08.2017 року №66-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  17 серпня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (друге пленарне засідання)(початок роботи о 11.00 годині).

«  Червень 2016  »