ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2016 » Червень » 1 » Зміни звички – й ти зможеш змінити світ!
10:56
Зміни звички – й ти зможеш змінити світ!

В Україні постійно погіршується екологічна ситуація. Для Верховинського району особливою проблемою на сьогодні є засміченість побутовими та виробничими відходами територій водоохоронних зон річок Чорний та Білий Черемош, забруднення навколишнього природного середовища, в тому числі населених пунктів району побутовими відходами, влаштування стихійних сміттєзвалищ. Негативні наслідки забруднення довкілля знижують туристичну привабливість регіону. І досить часто можна почути від наших людей та гостей про дану проблему.

Дана проблема  розглядається на районному рівні, оскільки першого січня 2017 року закінчується термін експлуатації районного полігону твердих побутових відходів у Бережниці, тому необхідно вирішувати, де потрібно знову створювати полігон і що робити з цим, який перестане діяти. Однак, вивчаючи це питання, потрібно кожному з нас зрозуміти, що створення нового полігону та консервація старого не вирішить дану проблему, адже у всьому світі вже займаються роздільним збором сміття, і кожному з нас потрібно також долучатися до сортування відходів.

Хочеться поділитися рекомендаціями, які допоможуть краще зрозуміти, як проводити роздільний збір сміття.

ПАПІР. Багато паперових упаковок – від печива, картонні коробки, альбоми, зошити, журнали, газети, книги необхідно складати разом. Не придатні до переробки факсовий папір, чеки з магазинів, вологі серветки.

ПЛАСТИК (ПОЛІМЕРИ) Видів пластику дуже багато – сюди належать поліетиленові пакети, пластмасові іграшки й навіть вологі серветки. Особливо багато в смітті збирається пластикової упаковки – ПЕТ-пляшки, контейнери для сиру, йогуртів, лотки для яєць, блістери для обідів, одноразовий посуд, пакети, мішечки з-під борошна і цукру, стрейч-плівка, пластикові ящики, лазерні диски тощо.

СКЛО. Це різноманітні пляшки і пляшечки від ліків, віконне скло. Не приймають жаростійкий та ударостійкий скляний посуд, оскільки такий тип скла не можна змішувати з пляшковим, воно має інші властивості.

МЕТАЛ. Алюмінієві бляшанки від напоїв і бляшані консервні банки.

ОРГАНІЧНІ ВІДХОДИ.  У нашій місцевості дані відходи не засмічують навколишнє середовище, оскільки більшість з них використовуються  для ведення селянського домашнього господарства.

ЗМІШАНА УПАКОВКА. Упаковки змішаного типу – це «ТЕТРАПАК» і гнучка упаковка для соусів. На жаль, таку упаковку не приймуть у пунктах прийому вторинної сировини. Її слід збирати окремо або не купувати продуктів у такій упаковці, віддаючи перевагу альтернативним упаковкам. Той самий кетчуп можна купити в скляній пляшці.

Досить багато непридатного для переробки сміття, тому краще уникати купівлі даних товарів – для того, щоб зрозуміти, що воно не підлягає утилізації, то на даній упаковці немає трикутника з кодом переробки.

ВИМОГИ ДО СОРТУВАННЯ ВІДХОДІВ:

  • промити від залишків їжі та рідини;
  • зменшити об’єми (пластик, папір, алюмінієва бляшанка);
  • уникати купівлі товарів, які не можна переробити;
  • уникати всього одноразового.

Загалом не піддавайтеся на розмови, що сортування сміття в нашій країні – марна справа. Просто розпочніть із найпростішого – почніть збирати окремо весь папір і паперову упаковку. Не складно збирати й віддавати до пункту прийому роздільне сміття. Наприклад, по дорозі у районний центр можна заїхати у Верховинський комбінат комунальних підприємств і віддати сміття чи здати його у пункти прийому вторинної сировини.

Спробуйте врятувати нашу Землю від надмірного сміття: візьміть відповідальність за відходи – й допоможіть дізнатися про сортування сміття своїм друзям і близьким. Зміни розпочинаються з однієї людини, але мають силу поширюватися на близьке оточення і сім’ю. Станьте прикладом для своїх близьких і дітей – і всі ми разом змінимо СВІТ.

Отже, ми плануємо спільно з усіма установами та організаціями провести акцію з роздільного збору сміття протягом  6-10 червня 2016 року, тому запрошуємо голів селищної та сільських рад, сільські територіальні громади,  учителів та учнів загальноосвітніх шкіл, а також усіх небайдужих жителів району до всерайонної акції. Не будьмо байдужими до нашої спільної екологічної справи: активно включімося протягом 13-17 червня до загальнорайонної акції з роздільного збору сміття, проведімо її організовано у селищі Верховина та населених пунктах району –  про графік виїзду автомобіля зі збору сміття у населені пункти буде повідомлено додатково.

За результатами проведеної акції кращу територіальну громаду буде відзначено. А для учнів загальноосвітньої школи, яка збере та посортує найбільшу кількість сміття, буде виділено безкоштовно бензин для автобуса з метою організації екскурсійної поїздки та відвідання духовно-культурних, історичних пам’яток Прикарпаття.

Не будьмо байдужими – змінимо світ разом.

 

                                                                                                       Ольга Сапріянчук

                                                                                                        радник голови районної ради

Переглядів: 222 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 05.03.2018 року №20-р «Про скликання вісімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 березня 2018 року відбудеться вісімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода