Як відомо, на початку року Генеральний штаб ЗСУ анонсував запровадження призову офіцерів запасу віком до 43 років, які закінчили військові кафедри, на військову службу за призовом терміном на 18 місяців. Відповідний призов передбачений пунктом 5 ст. 11 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та проводиться за наказом Міністра оборони України у разі потреби. Крім того до законодавства були внесені зміни щодо гарантування призваним офіцерам збереження місця роботи, посади і середнього заробітку. Планується надалі проводити такий призов щоквартально. При цьому, передбачається комплектування в першу чергу посад у бойових частинах.
Не зважаючи на те, що Міністерством оборони ще не виданий наказ безпосередньо на призов, до військових комісаріатів вже доведено розпорядження Генерального штабу про проведення підготовчих заходів з метою призову офіцерів запасу, в тому числі медичних комісій, а також орієнтовне планове завдання.
Порядок призову, а також подальшої служби офіцерами призваними на «строкову службу» регламентується розділом Х Інструкції, що затверджена наказом МОУ від 10.04.2009 № 170, що видана у розвиток Положення про проходження військової служби громадянами України (Указ Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008).
Як зазначає пункт 10.1. Інструкції:
Громадяни України, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра та яким присвоєно відповідне первинне військове звання офіцера запасу, відповідно до Закону України у разі потреби наказом Міністра оборони України можуть бути призвані на військову службу за призовом осіб офіцерського складу. У разі неявки офіцера запасу без поважних причин за викликом військового комісаріату він несе відповідальність у порядку, встановленому законом. Під час проходження військової служби вони виконують обов'язки і користуються правами, пільгами і видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом.
Призову не підлягають офіцери запасу, які проходили військову службу.
Від призову на військову службу осіб офіцерського складу в мирний час звільняються громадяни України:
які до дня початку військової служби досягли 43-річного віку;
які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів;
батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних;
які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі;
які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час.
Також, офіцерам може надаватися відстрочка від призову на військову службу, за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату, на підставах, визначених статтею 17 Закону України.
Тільки після подання всіх необхідних документів про сімейний стан, освіту, роботу та інше буде розглядатись питання про надання відстрочки.
Офіцери запасу, яким надано відстрочку від призову на військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районний військовий комісаріат документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
Призвані із запасу особи офіцерського складу, які позитивно атестуються, за наявності потреби Збройних Сил України в офіцерах відповідної військово-облікової спеціальності після закінчення строків служби за їх бажанням можуть продовжити військову службу за контрактом.
З повагою
Військовий комісар
Верховинського районного військового комісаріату
майор Р.Т. КОЧМАРСЬКИЙ