Вчора, 2 липня 2017 року, у столиці Гуцульщини – Верховині відбулася історична подія – освячення пам’ятного Хреста, у якій взяли участь заступник голови районної ради Іван Маківничук, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Роман Ванівський, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Василь Нагірняк.
Хрест – один із найдавніших символів на землі, має особливу магічну силу. Традиція встановлювати дерев’яні хрести-фігури біля перехрестя доріг, гірських плаїв, на краю сіл існує з давніх-давен на Гуцульщині. Такий Хрест було встановлено у центральній частині Жабя’- Слупійки на початку XX століття біля будинку «Чорногірського дворика».
Навесні 1944 року з приходом у гори радянських війсь підла рука москаля його знищила, пустила на дрова для опалення заквартированих помешкань. З того часу проминуло 73 роки. І ось сьогодні, коли з волі Господа утвердилася Вільна, Незалежна Україна, з ініціативи Верховинського селищного голови Василя Мицканюка Хрест відновлено і встановлено на тому самому історичному місці на березі Чорного Черемоша.
… І ось громади верховинських церков УПЦКП та УГКЦ з хоругвами, учасниками церковного хору, жителі селища та гості краю підходять до пам’ятного Хреста. Трембіти сповіщають про початок духовно-просвітницького заходу. Священики Церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Юрій Стефлюк та Церкви Успіння Пресвятої Богородиці і Побідоносця Юрія о. Роман Болехівський виголошують молитву до Господа та освячують Хрест, який відтепер стане однією із сакральних окрас центральної частини столиці Гуцульщини – Верховини та її духовним оберегом.
Після на оновленій, відреставрованій центральній площі Верховини проведено народне віче. Ведучі наголошують, що селищна рада, її голова Василь Мицканюк, виконавчий комітет та депутатський корпус ради роблять усе для того, аби наша рідна Верховина і в соціально-економічному, і в культурно-духовному плані стала окрасою на всі гори, відповідала усім параметрам європейської столиці Гуцульщини.
Мер Верховини Василь Мицканюк подякував у вітальному слові селищній громаді та гуцульським майстрам, які виготовили пам’ятний Хрест і відреставрували центральну площу у райцентрі. За особистий внесок у відновленні гуцульської спадщини – історичного Хреста - фігури, примноження та популяризацію гуцульського краю Василь Миколайович нагородив грамотами Верховинської селищної ради: Зеленчука Ярослава Івановича, Ігнатюка Назара Олександрович, Будзановича Ярослава Михайловича Соколюка Василя Миколайовича та Кирильчук Ганну Андріївну.
За дорученням голови районної ради Івана Шкіндюка учасників святкового віча привітав заступник голови районної радим Іван Маківничук, який наголосив, що районна рада, її голова Іван Шкіндюк докладають максимум зусиль, аби наша Верховинщина стала квітучою, щоб люди жили заможно, щоб розвивався і розцвітав наш милий і рідний Гуцульський край.
Іван Маківничук вручив грамоти районної ради отцям Юрію Стефлюку та Роману Болехівському за жертовність і сподвижницьку працю в ім’я служіння Господу, творення духовно-християнських, суспільно-просвітницьких справ на благо громади селища Верховини, Гуцульщини та з нагоди освячення пам’ятного Хреста гуцульських предків.
Українськими піснями про наш чарівний Карпатський край, вічнозелені гори, ріки, полонини, щирих і добрих та роботящих горян привітали верховинців та гостей краю талановиті співаки Верховинського музичного гурту «Струни Орфея».