Феєрія гуцульського дійства засіяла у місті Івано-Франківську
24 вересня 2017 року весь Івано-Франківськ співав, відлуння якого було чутно далеко за межами міста. Винуватцем цього дійства була Верховинщина, столиця Гуцульщини. Це був презентаційний захід в обласному центрі, відповідно до розпорядження РДА та районної ради «Про проведення «Дня Верховинщини в м. Івано-Франківськ» від 11 вересня 2017 року №258/77-р.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк та голова Верховинської райдержадміністрації Олег Лютий у залі засідань міської ратуші підписали Угоду про співпрацю між Верховинщиною та містом Івано-Франківськом у галузі соціально-економічного розвитку, зокрема: інвестиційного, туристичного та культурно-духовного розвитку регіонів.
На сцені Івано-Франківців та гостей свята з Днем Верховинщини вітали голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, голова райдержадміністрації Олег Лютий, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, начальник управління культури, національностей та релігії Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак, Народний депутат України Юрій Соловей, голова товариства «Гуцульщина» в місті Львові Василь Коржук та голова асоціації селищних та сільських рад області Юрій Івасюк.
Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк подякував міському голові Руслану Марцінківу за запрошення провести такий прекрасний культурно-мистецький захід в місті Івано-Франківську. Ми горді з того, що гуцульська культура у Верховинському районі збережена, і для того, щоб виховувати молоде покоління на традиціях предків, потрібно їм про цю культуру розповідати, зберігати її і передати наступним поколінням. Головне, що це не театралізоване дійство, це реальне життя у наших горах – люди живуть у цьому колориті, спілкуються у цьому колориті, в гармонії з горами і гуцульським світом, і тому ми повинні показувати нашу безцінну культуру та автентику і в області, і в Україні, і світі та зберегти її для нащадків. Я вірю, підкреслив Іван Юрійович, що цей захід дасть поштовх активній співпраці Верховинського району з міською радою, буде візитівкою нашого краю в Україні.
У своєму виступі голова Верховинської районної державної адміністрації Олег Лютий висловив вдячність за можливість презентувати культурно-мистецьку автентику Гуцульщини та програми економічно-інвестиційних, туристично-відпочинкових можливостей Верховинського району для жителів та гостей міста Івано-Франківська які прийшли подивитися на дійство. Я впевнений, що гості будуть приємно вражені, адже наш район має вікові надбання, які наші гуцули ревно зберігають та примножують.
Міський голова Руслан Марцінків, подякував керівникам Верховинського району за участь і співпрацю. При цьому наголосив, що Прикарпаття, жителі та гості обласного центру обов’язково відчують шарм Гуцульщини, шарм традицій та збереженої автентичної культури.
З 13-ої до 18-ої години творчі мистецькі колективи Верховинського району демонстрували на сцені Вічевого майдану культурно-мистецьку шоу-програму «Струни Карпатської душі» – неперевершене автентичне мистецтво Верховинщини – пісню, гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво, здійснювали показ автентичної гуцульської убирі та багато видовищних культурно-мистецьких заходів.
На площі Ринок у виставочних палатках-павільйонах діяла святкова виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного гуцульського мистецтва.
Верховинці пропонували тури вихідного дня усім бажаючим відпочити у столиці Гуцульщини – Верховині та розписаних Господньою рукою неймовірно красивих та екзотичних гуцульських сіл, де в кожному з них чекають привітні та гостинні ґазди-гуцули у сучасних туристично-відпочинкових садибах і нададуть весь спектр туристичних послуг.
Протягом усього дня діяла гуцульська кухня та видовищні майстер-класи зі вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.
Отож, феєрія мистецької автентики Верховинщини і неймовірної краси відпочинкові гуцульські дійства зібрали багато людей на Площі Ринок, не зважаючи на дощову погоду. Сподіваємося, цей захід стане традиційним, адже ціла Україна повиннна більше дізнатися про гуцульські звичаї, які з духом гір формувалися протягом багатьох століть.