З метою налагодження співпраці та обміну досвідом роботи з питань соціально-економічного, культурно-духовного розвитку гірських районів, п’ятого жовтня у залі засідань Верховинської районної ради відбулася спільна ділова зустріч керівництва та депутатів Верховинської і Богородчанської районних рад.
На порядок денний зустрічі винесено та обговорено два надзвичайно важливі питання: «Про збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Карпатського регіону» та «Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку).
Відкривши зустріч та привітавши працівників органів місцевого самоврядування Богородчанщини на верховинській землі, голова Верховинської районної ради І.Ю.Шкіндюк поділився досвідом роботи з обговорюваних питань. Іван Юрійович, зокрема, сказав, що гори мають свою специфіку, свій дух, свою енергетику. І життя людей тут специфічне, зовсім відмінне від жителів низинних районів. Так, децентралізацію, реформи проводити потрібно, бо без реформ немає поступу. Ми підтримуємо даний курс, однак підхід до реформ має бути не по шаблону у горах і на рівнині. Важкодоступні гірські регіони потрібно враховувати – і тут до реформи повинен бути особливий підхід. Реформи мають проводитися для того, щоб краще жити людям, тому органи законодавчої і виконавчої влади повинні це розуміти і підходити до цього з розумінням.
Підготовлено спільно з головами районних рад проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку), де прописано, що гірські населені пункти та гірські райони повинні бути збережені. Для вирішення проблем гірських територій і спрямована робота чотирьох Карпатських форумів народовладдя. На четвертому Карпатському форумі у Верховині були присутні майже всі голови комітетів Верховної Ради України, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. На наступний форум запрошуємо Віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадія Зубка для обговорення питань децентралізації у гірських регіонах тощо.
Тільки об’єднавшись, а ми вже об’єдналися з усіма 25 гірськими регіонами, спільно вирішимо усі наші наболілі питання. І зараз, на даному перехідному етапі, тільки разом ми можемо зробити все, щоб люди мали належні умови для проживання. Інакше вони покидатимуть наш край, нашу державу. Ми цікаві для світу. У нас великий потенціал. Ми – велика європейська нація. Ми повинні показати Європі, що ми є унікальна нація і зробимо усе для того, щоб стати у світі і Європі першими.
Голова Богородчанстької районної ради Михайло Головчук окреслив перспективи розвитку співпраці з Верховинською районною радою. При цьому підкреслив, що Верховинщина – це особливий край. Побувавши нещодавно на презентації культурно-мистецької автентики Верховинщини в Івано-Франківську, пройнявся силою гуцульського духу, матеріальної і духовної культури гуцулів. Ми вирішили ще ближче поєднатися з Верховинським краєм і налагодити тісніші взаємовідносини в культурно-духовній та соціально-економічній сферах.
Делегація Богородчанської районної ради відвідала найдавнішу Церкву на Гуцульщині – Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Криворівні, поспілкувалися з парохом Церкви о. Іваном Рибаруком. Депутати-богородчанці побували також у музеї гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика та в музеї гуцульської магії – і залишили у своїх душах незабутні враження від культурно-мистецької автентики Гуцульщини.