Одізвалось літо голосом трембіти,
Запалала ватра в горах до небес.
Полонина горнеться до душі привітно,
Славить руку гуцула, кличе рід увесь!
Сьогодні на міні-полонині «Запідок» в селі Верхній Ясенів на Верховинщині відбувається традиційне народне гуцульське свято «Полонинське літо-2018». Це свято першої полонинської продукції та вшанування праці літувальників на високогірних пасовищах-полонинах.
Кілька днів напередодні свята падав дощ, на Чорногорі випав сніг. Проте душі гуцульських предків зуміли випросити у Всевишнього гарну сонячну погоду на неділеньку Божу – і свято видалося на славу.
Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан відкрив «Полонинське літо» щирими словами звернення до гуцулів, очільників влади Прикарпаття та Верховинщини, гостей свята і поблагословив усіх словами Господньої молитви на добро, злагоду, перемогу над агресором і мир на українській землі.
До багатотисячної аудиторії звернулися зі сцени на міні-полонині «Запідок» голова обласної державної адміністрації, Олег Гончарук, голова обласної ради Олександр Сич, голова районної державної адміністрації Олег Лютий, голова районної ради Іван Шкіндюк, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина Дмитро Стефлюк, які щиро дякували літувальникам за нелегку працю на високогір’ї, випасання отар корів та овець, вироблення екологічно чистої полонинської продукції. Наголошували на тому, що свято шани і поваги до людей праці об’єднало поціновувачів гуцульської культури.
Народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України Микола Княжицький у своєму виступі наголосив, що сьогодні одночасно зі святом «Полонинське літо» ми відкриваємо Перший міжнародний форум культур Східної і Центральної Європи VIA CARPATIA, який покликаний привернути увагу до надзвичайно колоритної, унікальної автентичної культури і мистецтва Гуцульського регіону, до чарівного і казкового Верховинського краю, а також допомогти спільно з високопосадовцями Кабміну, політиками та представниками влади іноземних держав вирішити проблеми найвисокогірнішого в Україні Верховинського району та його подальший розвиток.
Верховинців та гостей свята щиро вітали також народні депутати України Павло Пинзеник, Віктор Тимошенко, Вікторія Сюмар, Ігор Мусійчук, гетьман Українського козацтва Микола Пантелюк, координатор фундації гуцулів Румунії Василь Попович та інші.
Після до самого вечора учасники художньої самодіяльності району, творчі мистецькі колективи з інших областей України, Литви дарували аудиторії українські пісні, гуцульські співанки, запальні народні танці та інші мистецькі дійства.
Під час свята встановлено національний рекорд України: 70 учасників одночасно виконали гуцульські мелодії на народному інструменті – дримбі.