Сьогодні, 9 січня на Співочому полі у столиці Гуцульщини – Верховині відбулася традиційна Гуцульська коляда. По всіх горах Верховинщини сповіщають про народження Ісуса Христа більше сотні колядників, які ходять від хати до хати і прославляють Рождество Христове у ці Різдвяні дні.
Поблагословив учасників колядницьких партій на святкове Різдвяне дійство Гуцульської коляди священик УПЦ КП о. Юрій Стефлюк.
Голова районної ради Іван Шкіндюк у своємі виступі привітав гостей та учасників свята, подякував колядникам за їхню Господню місію прославлення Різдва Христового і побажав нести Господню вість народження Христа по усіх горах, по усій Гуцульщині та незалежною Україною.
Народний депутат України Микола Княжицький підкреслив, що тільки у Гуцульській столиці - Верховині збереглися традиції відзначення Різдва Христового, як колись святкували наші великі предки. Верховина – є столицею міжнародної Гуцульської культури, і наше завдання, Верховної Ради, держави України зробити все для того, аби зберегти назавжди Гуцульську культуру у столиці Гуцульщини – Верховині.
У традиційному святі «Гуцульська коляда» взяв участь міський голова Львова Андрій Садовий, який сказав, що у жодному регіоні України не збережено такі народні традиції, особливо традиційна Гуцульська коляда. Такого дійства не має у світі. Я щиро Вам дякую за збереження унікального дійства Гуцульської коляди. Хай живе Гуцульська столиця та незалежна Соборна Україна. Слава Гуцульщині і Слава Україні!
Народний депутат України Олег Березюк сказав, що ми разом з Народним депутатом України Миколою Княжицьким та народними депутатами - вірними приятелями Гуцульщини докладаємо зусиль, щоб Верховина процвітала з усією культурою та національною самобутністю Гуцульщини.
У святковому дійстві взяли участь та виступили: заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, голова Верховинської РДА Олег Лютий, селищний голова Верховини Василь Мицканюк, які привітали верховинців та гостей краю з Різдвом Христовим і щиро подякували громаді верховинського краю за збереження традицій предвічної коляди на Гуцульщині.
Гуцульська коляда вартує занесення її до нематеріальної культури ЮНЕСКО.