У неділю, 28 січня, у Львові на центральній площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться День Гуцульської культури. Понад 150 учасників творчих колективів представлять автентичне мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво, гуцульську музику, автентичну гуцульської убирю (одяг) та багато інших видовищних культурно-мистецьких дійств – такий основний лейтмотив прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 26 січня, у Львівській обласній державній адміністрації.
– Ця подія відбуватиметься на Львівщині вперше і я сподіваюся, що це буде початок масштабного проекту, – зазначила Мирослава Туркало.До нас приїжджає 150 учасників художньої самодіяльності, планується понад 20 палаток, де буде представлено народну культуру та традиції, декоративно-ужиткове мистецтво, відбудуться різноманітні майстер-класи, я думаю, що кожен, хто завітає о 14 годині на площу, отримає колосальну енергетику і спостерігатиме за цікавим дійством.
На центральній площі міста у виставкових палатках діятиме святкова виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.
– Нам надзвичайно приємно, що традиція зв’язків між Львовом і Гуцульщиною відновлюється. Ми вдячні усім, хто робить кроки, щоб відродити українські традиції і повернути в Галичину дух тепла співпраці між регіонами, – наголосив голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.
Мешканці та гості міста зможуть спільно з колядницькими партіями гуцулів співати різдвяних пісень. Родзинкою заходу стане спрвжнє гуцульське весілля.
– Ми представимо наше гуцульське весілля, де колектив покаже, як одягається наречена, як відбувається обряд весілля, виступатимуть народні колективи. Ми хочемо налагодити співпрацю, щоб створювати спільні проекти і реалізовуватись нам, українцям, щоб звичаї поширювали і вони процвітали”, – підкреслив голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.
Верховинці пропонуватимуть львів’янам та гостям тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. Рекламні проспекти турів вихідного дня запропонують відвідати музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.
Також діятимуть видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» та інші.
Отже, на Вас чекає видовищна програма Різдвяного дійства та феєрія мистецької автентики Верховинщини і неймовірної краси відпочинкові гуцульські дійства. У цьому колориті гуцули живуть, спілкуються з горами і довколишнім світом. Гуцульську культуру потрібно зберегти, надихнути автентикою всю України і передати її нащадкам.
|