День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій щорічно відзначаємо в Україні в четверту суботу листопада.
Світова історія не знає подібного за масштабами злочину, вчиненого державою у мирний час проти своїх громадян. Спланований і реалізований сталінським комуністичним режимом Голодомор та масові політичні репресії поставили під сумнів саме існування української нації.
Ця сумна дата в нашій історії дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів.
Голодомором в Україні називають масовий голод, що охопив в 1931-1932 роках практично всю територію України. Тоді голодною смертю померли, за різними оцінками, від 9 до 13 мільйонів чоловік. У 2006 році українська влада визнала події Голодомору геноцидом українського народу.
Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.
Сьогодні запалили свічки і помолилися за невинно убієнних голодною смертю українців біля пам’ятного хреста на березі Чорного Черемоша верховинці.
Поминальну панахиду провели декан УГКЦ району о. Роман Болехівський та священик УПЦ КП Церкви Успіння Пресвятої Богородиці о. Юрій Стефлюк за участю керівництва районної ради та райдержадміністрації, представників колективів установ, організацій та громадськості.
Голодомори 1931, 1932,1933 років – одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних. Вона не підлягає забуттю. Вона пронизує пам'ять народу кривавими ранами убієнних.
|