Сьогодні, 21 листопада, біля Стелли Героїв Небесної Сотні у Верховині відбулися урочисті заходи з метою віддання та відносно належну шану патріотизму й мужності громадянам, які постали на захист демократичних цінностей та європейського вибору України..
Такий пам’ятний день у нас з'явився на честь двох революцій, які були найважливішими в Україні: Перша революція відбулася в 2004 році і називається "Помаранчевою". Друга революція - взимку 2013-2014 року і отримала назву "Революція Гідності". Її також називають "Евромайданом".
За офіційними даними, за час "Євромайдану" загинуло 123 людини, а пропало безвісти – 27. Саме цих людей називають "Небесної сотнею". І щороку 21 листопада в День гідності і свободи Україна вшановує Героїв Майдану, які віддали життя за свою незалежну державу, за захист прав і свобод людини.
День гідності і свободи - не просто чергове свято в нашому календарі, віоно є твердженням ідеалів свободи і демократії, також пошаною тих, хто віддав своє життя, захищаючи інтереси громадян суверенної України.
Розпочався захід спільною молитвою та панахидою священників району за Україну. До стели Героїв Небесної сотні голова районної ради Іван Шкіндюк та заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Скуматчук поклали квіти.
У вітальному слові голова районної ради Іван Шкіндюк звернувся зі словами вдячності до усіх тих, хто захищав, захищає та буде захищати нашу Україну. Важкі часи були, і наші герої, герої Небесної сотні, пожертвували найбільшим, що може бути у людини – це життя. Ніхто з нас не міг подумати, що у ХХІ столітті будуть гинути найкращі люди, патріоти, цвіт нації.
Іван Юрійович побажав, щоб Архангел Михаїл завжди був поруч з нами і приносив звістку свободи, любові та тепла. Бо тільки свобода і гідність можуть бути у присутності Бога. Хай Господь Бог всіх нас обдаровує миром. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!
Після вітальних слів активістам Майдану вручено спільні грамоти голови районної ради та голови районної державної адміністрації.
Молода поетеса уродженка с.Голови Ольга Сапріянчук-Маротчак продекламувала власний твір, а Руслана Ніязова за мирне небо та рідну землю заспівала пісню «Не твоя війна» .
Державний Гімн України завершив урочистості, присвячені Дню гідності і свободи.
Нам потрібно завжди пам’ятати Героїв України, які віддали життя за нас, за наше мирне небо.
Слава Україні!
Героям Слава!
Переглядів:
405
|
Додав:
vrr
|
Дата:
21.11.2017
|
У суботу, 18 листопада, на світанку перестало битися серце фотомитця зі світовим іменем, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, члена Національної спілки журналістів України, члена правління Національної спілки фотохудожників України, президента видавничого підприємства «Світло й тінь», заслуженого діяча мистецтв України, нашого дорогого земляка з прикарпатського села Новоселиця на Снятинщині Василя Пилип’юка.
Творчий шлях визначного фотомайстра починався у Верховині, в редакції районної газети «Світанок», тепер – «Верховинські вісті» на посаді фотокореспондента. Він полюбив гуцулів і Гуцульщину назавжди. Його мистецькі фотокартини усміхаються до світу багатющою колористикою автентичного мистецтва гуцульського світу і щирою, відкритою та привітною душею горянина.
Василь Пилип’юк – видатний фотомитець сучасності. В йото творчому доробку – більше двох тисяч художніх і документальних творів, фотоновел, значна частина яких увійшла до надбань світової мистецької культурологічної спадщини. Він – автор 113 мистецьких фотоальбомів. Його твори експонувалися на більше ста вітчизняних і міжнародних виставках.
Із 2016 року Василь Васильович працював на посаді завідувача кафедри фотомистецтва Київського національного університету культури і мистецтв. Професор Львівської Національної академії мистецтв, лауреат багатьох престижних міжнародних виставок. Цього року його обрано почесним академіком Національної академії мистецтв України.
Незабутніми залишилися спогади про перебування фотомитця весняною порою у нашому чарівному Гуцульському краї та проведення мистецьких студій на Верховинщині. Василь Васильович разам із 12 фотомитцями – студентами-практиками з Києва та Львова – створили більше 200 мистецьких фотосюжетів, які охопили величезну культурно-мистецьку, духовну палітру краю, гуцульські родини талановитих музикантів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. У фотооб’єктиві – неповторні в архітектурному плані духовні храми, музеї, пам’ятники і пам’ятні знаки. Дивовижні карпатські гори, таємничі вершини – і неземна краса довкола.
Ці фотосюжети увійдуть до культурологічної, презентаційної книги про Верховинщину. Висиль Васильович також готував до видання великий мистецький фотоальбом про Гуцульщину, про що він з великою гордістю розповідав у квітні 2017 року під час останньої прижиттєвої презентації фотовиставки та книги «Долею даровані зустрічі» в Історико-краєзнавчому музеї «Гуцульщина» у Верховині.
Такого величезного творчого мистецького надбання вистачило б на 2 – 3 життя. Василь Пилипю’к – людина творчої вдачі і колосального, безмежного потенціалу працелюба – залишив для України і рідного народу таку велетенську титанічну мистецьку працю життєвим виміром у 68 років.
Верховинщина, Гуцульщина і вся Україна пам’ятатиме про Вас, Василю Васильовичу, завжди. Ми молимося за життя вічне великого майстра фотомистецтва Василя Пилип’юка.
Зі скорботним словом від гуцулів Верховинщини:
Іван Шкіндюк – голова Верховинської районної ради.
Переглядів:
388
|
Додав:
vrr
|
Дата:
21.11.2017
|
Проведено засідання комісії з питань надання одноразових грошових допомог громадянам, які проживають у Верховинському районі, на 2017 рік.
Засідання провів заступник голови районної ради, голова комісії Іван Маківничук.
На засіданні комісії розглянуто 26 заяв громадян Верховинського району . Комісія вирішила надати допомоги усім заявникам на лікування , ліквідацію стихійного лиха та покращення житлово- побутових умов.
Переглядів:
392
|
Додав:
vrr
|
Дата:
21.11.2017
|
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, свято, що встановлене на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Події, які сталися у 2013-му, привели до корінних змін у нашій країні. Вони дали старт важким випробуванням для кожного українця, однак ми, об’єднавшись, продемонстрували всьому світу своє прагнення до свободи і реальної незалежності. Беззаперечним є те, що гідність і свобода коштували нам дуже дорого – до сих пір ми платимо за них життями наших земляків.
Але саме від кожного з нас залежить, в якій Україні житимемо ми і житимуть наступні покоління. Саме сьогодні ми маємо шанс створити таку Україну, за яку бореться вже навіть кілька поколінь патріотів, таку, що буде повноцінною демократичною європейською державою. Сьогоднішній день – це незаперечний доказ відродження Української нації, це підтвердження того, що листопадові події на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас.
В цей день ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, чий подвиг надихнув на боротьбу за свободу, а також усіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаться в пам’яті народу назавжди і вже стали гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Сьогодні, в День Гідності та Свободи, закликаємо усіх нас до миру, порозуміння й згуртованості. З впевненістю у краще майбутнє нашої країни, від щирого серця бажаємо добра, злагоди і непохитної віри в те, що ми все зуміємо зробити як вільний і великий народ на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Адже гідними нащадками наших батьків нас робить єдність і свобода. Отож, єднаймося, бо в єдності наша сила, діймо і працюймо задля гідного життя!
Слава Україні! Слава її Героям!
Голова районної ради Іван Шкіндюк
Голова районної державної адміністрації Олег Лютий
Переглядів:
377
|
Додав:
vrr
|
Дата:
21.11.2017
| |