Сьогодні проведено позачергову чотирнадцяту сесію Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання. Відкрито пленарне засідання виконанням Державного Гімну України та вшануванням хвилиною мовчання Героїв АТО, які загинули в боях з агресором на сході України. Присутні у залі засідань районної ради вшанували пам'ять фотомитця зі світовим іменем, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Василя Пилип’юка, який відійшов у вічність. В.Пилип’юк вніс вагомий вклад у розвиток мистецтва Верховинщини.
На сесії розглянуто наступні питання порядку денного: про звернення трудових колективів та районної ради щодо недопущення реалізації Стратегії реформування лісової галузі; про звернення районної ради щодо незабезпечення заробітної плати бюджетних установ району; про зміни до районного бюджету на 2017 рік.
Депутати звернулися до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністра аграрної політика і продовольства України Кутового Т.В., заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондара В.Н., народних депутатів України Солов’я Ю.І., Дерев’янка Ю.Б., голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарука О.Р., голови Івано-Франківської обласної ради Сича О.М. щодо схваленої Кабінетом Міністрів України 15.11.2017 Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.
Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року всупереч позиції фахівців, думки територіальних громад, кулуарно схвалив Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року, яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії, що передбачає подальшу можливість приватизації лісів.
На сьогоднішній день Верховинський та Гринявський державні лісогосподарські підприємства, Верховинський районний лісгосп та суб’єкти підприємницької діяльності лісової галузі району є головними
бюджетоутворюючими підприємствами, основними платниками податків та роботодавцями у сільських місцевостях високогірного Верховинського району. Підприємства та підприємці лісової галузі працюють стабільно. Оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги. Ліквідація таких підприємств призведе до втрати кваліфікованих працівників і міграцію трудових ресурсів до країн Європи.
Депутати вважають помилкою при реформуванні лісової галузі ліквідацію усіх лісгоспів як юридичних осіб на базі існуючих лісогосподарських підприємств, створення єдиного господарського суб’єкта з централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить курсу на децентралізацію влади. Внаслідок таких непродуманих дій прибуткова галузь поставлена у невизначеність. В результаті, усі податки, відрахування не залишаться у районі, а отже територіальні громади будуть позбавлені фінансового забезпечення.
– Ми повинні реформувати галузь, вивчаючи досвід передових країн світу – Австрії, Болгарії, інших держав, які добре господарюють у лісах. В Україні повинна існувати інституційна база для рівноправного функціонування державної, комунальної та приватної форм власності на ліси. Наші господарі з покоління в покоління передають землю, пасовища, де земля покрита лісом, що забезпечує повноцінне господарювання – так вважають депутати.
Враховуючи вищенаведене, районна рада вимагає не допустити реалізацію даної Стратегії, яка була схвалена кулуарно, таємно, та вжити вичерпних заходів щодо її перегляду та проведення широкого громадського обговорення.
|