Заступник голови районної ради Іван Маківничук взяв участь у науково-практичній конференції «Прихована небезпека від горіння побутового сміття на відкритому просторі».
Іван Михайлович висловив вдячність голові громадської організації «Зелене серце Карпат» Яніні Лучейко за організацію важливого заходу, який стосується всіх жителів району та звернувся до усіх присутніх прислухатися до слів, які звучали у конференц-залі щодо небезпеки спалювання сміття. Адже, здоров’я і здоров’я дітей у наших руках. Іван Михайлович закликав сортувати сміття, здавати на переробку, піклуватися про себе та навколишнє середовище.
Науково-практична конференція «Прихована небезпека від горіння побутового сміття на відкритому просторі» проведена з ініціативи ГО «Зелене серце Карпат» (проект «Верховина сортує сміття») та з-за підтримки Верховинської районної ради, Верховинської районної державної адміністрації, ГО «Peer-leader international Verkhovyna», НПП «Верховинський»
Метою конференції було підвищити обізнаність про існуючу небезпеку, що постає перед жителями сільської місцевості під час горіння сміття, і про необхідність термінового припинення спалювання сміття на відкритому просторі, та створення довгострокової стратегії щодо запобігання спалювання сміття на подвір’ї. Спалювання побутового сміття є великою загрозою для всього населення України.
Конференція об’єднала науковців, лікарів, екологів, громадських активістів, представників влади та місцевого самоврядування для надання інформації громадськості про приховані небезпеки від горіння сміття з метою запобігти онкологічним та іншим захворюванням, що спричинені токсичними речовинами від горіння побутового сміття в сільській місцевості.
Доповідачі конференції висвітлили життєво-важливі теми: викладач кафедри екологічної безпеки Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Тарас Шуплат доповідав на тему - «Еколого-техногенна небезпека горіння побутового сміття»; доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Івано-франківського національного медичного університету Василь Заячук - «Діоксин та його вплив на організм людини»; вчитель біології та екології Ільцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ганна Шуфлетюк - «Екологічна обізнаність як важлива складова екологічної безпеки»; директор НПП «Верховинський» Михайло Нечай - «Сміття – організація збору, як вторинної сировини для подальшої переробки»; директор КП "Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича» Михайло Ковтун - «Вплив стихійних сміттєзвалищ на туристично-рекреаційні об’єкти та розвиток туризму»; керівник Верховинського комунального підприємства, депутат районної ради Володимир Мицканюк поінформував про «Поводження з побутовими відходами в сільській місцевості. Проблеми і можливості».
У ході конференції було активне обговорення щодо вирішення даних проблем у нашому районі. Кожен учасник мав змогу висловити свою думку та надати пропозиції щодо подальшої роботи.
|