Проведено засідання комісії з присудження Верховинської районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка.
Голова комісії, голова районної ради Іван Шкіндюк, відкриваючи засідання, сказав, що премія заснована згідно з рішенням районної ради 24 грудня 2015 року на першій сесії ради VІІ демократичного скликання з метою вшанування світлої пам’яті великого патріота і пропагандиста Гуцульщини, голови Всеукраїнського Товариства «Гуцульщина», видавця та упорядника «Гуцульського календаря», багаторічного редактора районної газети «Верховинські вісті», активного громадського діяча Гуцульського краю Дмитра Михайловича Ватаманюка.
Іван Юрійович підкреслив, що дана премія є найвищою в районі відзнакою в галузі культури щодо збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, історико-культурної скарбниці предків та популяризації автентики Гуцульщини. Премією відзначають народних умільців, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, капели музикантів, музичні гурти, колективи художньої самодіяльності, пропагандистів автентичної культури та мистецтва Гуцульщини, авторів книг на гуцульську тематику про історію рідного краю, його видатних людей та легендарних борців за волю України – за вагомий внесок у збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, розвитку духовних оберегів предківського краю.
Розглянувши та обговоривши подання-рекомендації на здобуття премії із зазначенням вагомих заслуг кандидатів та мистецьких колективів, районна комісія визначила голосуванням наступних лауреатів премії у трьох номінаціях і прийняла такі ухвали.
Лауреатом літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка у номінації «Матеріальна культура гуцулів» визначено наукового співробітника історико-краєзнавчого музею Гуцульщини, народну майстриню з бісероплетіння та вишивки, пропагандиста культури і мистецтва Гуцульщини Галину Кутащук. Премію присуджено за багаторічну діяльність, вагомий внесок у збереження, примноження та популяризацію матеріальної і духовної культури гуцулів, за унікальні мистецькі вироби з бісеру, вагомий вклад у популяризацію автентики Гуцульського краю.
Лауреатами літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка у номінації «Духовна культура гуцулів» за рішенням комісії визначено два мистецькі колективи: народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив с. Буковець, керівник Калина Лесюк (премію присуджено за високі заслуги у популяризації та розвитку автентичного мистецтва Гуцульщини, зокрема традицій, звичаїв та обрядів, вагомий внесок у культурно-мистецьку діяльність, збереження і примноження духовної культури гуцулів) та народний аматорський хореографічний колектив клубу села Віпче «Запальні Гуцули», керівник Василь Ілюк (за збереження та розвиток хореографічного мистецтва Гуцульщини, автентику гуцульських танців, пропагування танцювального мистецтва гуцулів в Україні та за кордоном, збереження і примноження духовної культури гуцулів).
Лауреатами літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка у номінації «Літописання історії Гуцульщини» визначено двох наукових працівників: Івана Зеленчука - кандидата фізико-математичних наук, методиста районного методичного центру відділу освіти Верховинської РДА та Ярослава Зеленчука - кандидата історичних наук, начальника наукового відділу НПП "Верховинський", які внесли вагомий вклад у вивчення історії Гуцульщини; протягом багатьох років проводили історико-краєзнавчі студії у філії «Гуцульщина» Науково-дослідного інституту українознавства, підготували сотні наукових статей, описів та розвідок з питань збереження гуцульської автентики. Зараз продовжують науково-дослідницьку роботу в громадській організації «Верховинський центр дослідження і розвитку Гуцульщини, яку очолює Петро Пониполяк.
На основі рішення комісії голова районної ради Іван Шкіндюк видасть відповідне розпорядження і вручить лауреатам 2018 року Дипломи та районну літературно-мистецьку премію з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка.
|