ВЕРХОВИНСЬКА РАЙОННА РАДА  

Звернення райради

[15.11.2012][Звернення]
Звернення по СЕС (0)
[15.11.2012][Звернення]
Зверення по казначейству (0)
[23.07.2011][Звернення]
Звернення (0)

Документи

[03.07.2017][Різне]
Договір про виконання робіт № 8/06 від 03.07.2017 (0)
[03.07.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №5 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 03.07.2017р. (0)
[20.06.2017][Різне]
ПРОТОКОЛ №4 засідання комітету з конкурсних торгів Верховинської районної ради від 20.06.2017р. (0)
[03.03.2015][Різне]
Відомості стосовно Іваночко Наталії Василівни відповідно до Закону України «Про очищення влади» (0)
[12.09.2014][Різне]
ПРОЕКТ РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Верховинська селищна рада (0)

Місцеві ЗМІ

Верховинські Вісті №30
Народний часопис "Верховинські вісті"

Радіо "Вісті Верховини" 101,7 FM

Офіційні посилання

Статистика

Головна » 2017 » Жовтень » 6 » Верховинці і богородчанці обговорили питання збереження гірських районів
16:48
Верховинці і богородчанці обговорили питання збереження гірських районів

З метою налагодження співпраці та обміну досвідом роботи з питань соціально-економічного, культурно-духовного розвитку гірських районів, п’ятого жовтня у залі засідань Верховинської районної ради відбулася спільна ділова зустріч керівництва та депутатів Верховинської і Богородчанської районних рад.

На порядок денний зустрічі винесено та обговорено два надзвичайно важливі питання: «Про збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Карпатського регіону» та  «Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку).

Відкривши зустріч та привітавши працівників органів місцевого самоврядування Богородчанщини на верховинській землі, голова Верховинської районної ради І.Ю.Шкіндюк поділився досвідом роботи з обговорюваних питань. Іван Юрійович, зокрема, сказав, що гори мають свою специфіку, свій дух, свою енергетику. І життя людей тут специфічне, зовсім відмінне від жителів низинних районів. Так, децентралізацію, реформи проводити потрібно, бо без реформ немає поступу. Ми підтримуємо даний курс, однак підхід до реформ має бути не по шаблону у горах і на рівнині. Важкодоступні гірські регіони потрібно враховувати – і тут до реформи повинен бути особливий підхід. Реформи мають проводитися для того, щоб краще жити людям, тому органи законодавчої і виконавчої влади повинні це розуміти і підходити до цього з розумінням.

Підготовлено спільно з головами районних рад проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (щодо збільшення державних гарантій в соціально-економічному розвитку), де прописано, що гірські населені пункти та гірські райони повинні бути збережені. Для вирішення проблем гірських територій і спрямована робота чотирьох Карпатських форумів народовладдя. На четвертому Карпатському форумі у Верховині були присутні  майже всі голови комітетів Верховної Ради України, міністр  освіти і науки України Лілія Гриневич. На наступний форум запрошуємо Віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ України Геннадія Зубка для обговорення питань децентралізації у гірських регіонах тощо.

Тільки об’єднавшись, а ми вже об’єдналися з усіма 25 гірськими регіонами, спільно вирішимо усі наші наболілі питання. І зараз, на даному перехідному етапі, тільки  разом ми можемо зробити все, щоб люди мали належні умови для проживання. Інакше вони покидатимуть наш край, нашу державу. Ми цікаві для світу. У нас великий потенціал. Ми  – велика європейська нація.  Ми повинні показати Європі, що ми є унікальна нація і зробимо усе для того, щоб стати у світі і Європі першими.

Голова Богородчанстької районної ради Михайло Головчук окреслив перспективи розвитку співпраці з Верховинською районною радою. При цьому підкреслив, що Верховинщина – це особливий край. Побувавши нещодавно на презентації культурно-мистецької автентики Верховинщини в Івано-Франківську, пройнявся силою гуцульського духу, матеріальної і духовної культури гуцулів.  Ми вирішили ще ближче поєднатися з Верховинським краєм і налагодити тісніші взаємовідносини в культурно-духовній та соціально-економічній сферах.

 Делегація Богородчанської районної ради відвідала найдавнішу Церкву на Гуцульщині –  Церкву Різдва Пресвятої Богородиці в Криворівні, поспілкувалися з парохом Церкви о. Іваном Рибаруком. Депутати-богородчанці побували також у музеї гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика та в музеї гуцульської магії – і залишили у своїх душах незабутні враження від культурно-мистецької автентики Гуцульщини.

 

 

 

Переглядів: 58 | Додав: vrr

Пошук

Анонс подій

День депутата в районній раді
Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.01.2018 року №5-р 17 січня 2018 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.
порядок денний  >
 
Сесія районної ради

Відповідно до розпорядження районної ради від 05.03.2018 року №20-р «Про скликання вісімнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  22 березня 2018 року відбудеться вісімнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).
порядок денний  >

Звіт голови

ЗВІТ

голови Верховинської районної ради за період з грудня 2016 по грудень 2017 року

Бюджет

Районний бюджет на 2018 рік

Проект бюджету

.

ІНФО


Проект Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Декларування 2018

Рекомендації до чергового етапу електронного декларування

Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій

Пам'ятка декларанту

Відео-роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій

Стратегічний план

Стратегічний план розвитку Верховинського району та Рущанської долини повіту Марамуреш Румунії

Благодійність

"Благодійний фонд оборони Прикарпаття"

Код ЄДРПОУ - 39253430

МФО - 336677

рах. № 26000052511991

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

або на кредитну картку "Приватбанку": № 5169 3305 0029 1296

Інвестпропозиції

Інвестиційна пропозиція


Гірськолижний комплекс"Кринта"

с.Красник Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція
Рекреаційно-відпочинковий комплекс

 в урочище Гаджина,

Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області

скачати презентацію >

 

Інвестиційна пропозиція


Створення підприємництва з розвитку овець г
ірсько-карпатської породи на території Верховинського району з круглорічним утриманням поголів'я на високогірних пасовищах

переглянути презентацію >***

cba_logo_ukr

Впровадження Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - II» у Верховинському районі


переглянути презентацію >

Календар

«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода