Головна » 2017 » Жовтень » 4 » Визначено лауреатів літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка

Сьогодні проведено засідання комісії з присудження Верховинської районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка. Засідання комісії провів голова районної ради, голова комісії з присудження Верховинської районної літературно-мистецької премії з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка  Іван Шкіндюк.

Іван Юрійович підкреслив, що дана премія є найвищою в районі відзнакою в галузі культури щодо збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, історико-культурної скарбниці предків та популяризації автентики Гуцульщини. Премія присуджується в трьох номінаціях: «Матеріальна культура гуцулів», «Духовна культура гуцулів» та «Літописання історії Гуцульщини».

До районної комісії надійшло п’ять подань на здобуття премії у вищевказаних номінаціях наступник кандидатів: видавці «Гуцульського калєндаря»: головний редактор 2016 і 2017 років Ватаманюк Калина Миколаївна та упорядник Клим Роман Васильович; науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Гуцульщини у Верховині Юрій Кречуняк; завідувач музеєм гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика Гузак Наталія Романівна; заслужений працівник культури України, керівник ансамблю троїстої музики «Гуцули», власник приватного музею гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря» Ілюк Микола Васильович; автор книг, Тлумачного словника гуцульських говірок, редактор 12 номерів журналу «Гуцули і Гуцульщина», колишній редактор газети «Гуцульський край» Гавука Петро Дмитрович.

Члени комісії провели детальний аналіз представлених матеріалів, поданих рекомендацій на кожного номінанта та їхні заслуги і вклад у збереження та примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, популяризації автентики Гуцульщини.

В результаті комісія визначила шляхом голосування лауреатів премії у кожній з номінацій і вирішила присудити Верховинську районну літературно-мистецьку премію з розвитку та популяризації Гуцульщини імені Дмитра Ватаманюка:

1. У номінації «Матеріальна культура гуцулів» – завідувачу музеєм гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені Романа Кумлика Гузак Наталії Романівні.

2. У номінації «Духовна культура гуцулів» – заслуженому працівнику культури України, керівнику ансамблю троїстої музики «Гуцули», власнику приватного музею гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря» Ілюку Миколі Васильовичу.

3. У номінації «Літописання історії Гуцульщини» – видавцям «Гуцульського калєндаря»: головному редактору» 2016 і 2017 років Ватаманюк Калині Миколаївні та упоряднику Климу Роману Васильовичу.

Протокол засідання комісії направлено голові районної ради Івану Шкіндюку для затвердження ухвали комісії, після чого визначеним лауреатам премії буде вручено Диплом і виплачена премія в розмірі 10 тисяч гривень у кожній номінації.

Комісія вирішила звернутися до голови районної ради Івана Шкіндюка про нагородження подяками і грошовими винагородами ще двох номінантів: старшого наукового співробітника історико-краєзнавчого музею Гуцульщини у Верховині Юрія Кречуняка та автора книг, Тлумачного словника гуцульських говірок, редактора 12 номерів журналу «Гуцули і Гуцульщина», колишнього редактора газети «Гуцульський край» Гавуку Петра Дмитровича.

Комісія вирішила також звернутися до голови районної ради Івана Шкіндюка з проханням винести на чергову сесію питання створення Музейної ради.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 17.11.2017 року №125-р 28 листопада 2017 року об 11-ій годині буде проведено День депутата в районній раді.

Відповідно до розпорядження районної ради від 12.12.2017 року №144-р «Про скликання п’ятнадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  15 грудня 2017 року відбудеться п’ятнадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (ІІ пленарне засідання) (початок роботи о 11.00 годині).

«  Жовтень 2017  »