На запрошення голови районної державної адміністрації Ізмаїльського району Одещини Валентини Стайкової та голови екологічного проекту Олега Дімова представники Івано-Франківщини 23 квітня 2016 року відвідали місто Ізмаїл Одеської області. Голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк, радник голови районної ради Ольга Сапріянчук та представник молодіжного громадського центру «Еталон» Леся Аронець взяли участь у засіданні «Круглого столу» на тему: «Екологічні проблеми Придунайського регіону і шляхи їх вирішення».
На даному заході розглядалися проблеми навколишнього середовища, обговорювалися пропозиції щодо вирішення існуючих проблем та налагодження німецько-української співпраці. Фінансову підтримку з реалізації даного проекту надає «Недержавний Федеральний Фонд землі Баден-Вюртемберг» та Дитячий фонд Німеччина. Аплікація цього проекту, маємо надію, буде здійснюватися у Верховинському районі за допомогою МГЦ «Еталон», який дозволить посилити німецько-українську співпрацю та дозволить залучити кошти для реалізації різних заходів.
За результатами «круглого столу» опрацьовано багато різноманітної інформації, тому планується самостійно провести екологічну акцію «Сміття менше – життя краще» у Верховинському районі, залучивши до цього загальноосвітні навчальні заклади.
На першому етапі плануємо провести презентацію даного проекту для директорів шкіл, вчителів біології, екології, географії та пояснити важливість роздільного збору сміття. Напевно, більшість з нас і не знають про те, що у Львові виготовляють протези для воїнів АТО, використовуючи кришечки з пластмасових пляшок, тому їх збір допоможе нашим захисникам, які потребують протезування.
Особливу увагу хочеться акцентувати на тому, що за допомогою роздільного збору сміття можна отримати певні кошти, і за їх рахунок закупити для шкіл спортивний інвентар чи інше обладнання. Проведення даної екологічної акції в районі дозволить провести такий конкурс серед шкіл та визначити заклад, який найбільше збере сміття. За результатами конкурсу переможець, тобто школа, яка переможе, отримає можливість безкоштовної екскурсійної поїздки.
На другому етапі планується визначити для шкіл, що потрібно змінити в школі. Потрібно визначити кількість коштів, необхідних для виконання їхньої ідеї, та запропонувати постійно проводити роздільний збір сміття, а за рахунок отриманих коштів профінансувати здійснення їхнього задуму.
Якщо навчальні заклади району подадуть міні-проекти в районну раду, при цьому вкажуть, що вони хочуть отримати, для них розрахується приблизно кількість макулатури, поліетилену, пластмаси, скла, яку необхідно зібрати. Після отримання визначеного планового збору для такої школи можна буде профінансувати проект.
Основним нашим девізом є: через діалог та мистецтво до кращого майбутнього: даймо дітям шанс облаштувати світ інакше.