6 травня відбулося з перше організаційне засідання Осередку народних майстрів Верховинщини, в якому взяв участь заступник голови районної ради Іван Маківничук.
Головою Осередку народного мистецтва Гуцульщини обрано Романа Бортейчука – члена регіональної спілки художників України, заслуженого майстра Гуцульщини.
Роман Михайлович зазначив, що основним завданням Осередку є забезпечення розвитку всіх видів і жанрів традиційного народного мистецтва нашого краю, відродження забутих і зникаючих ремесел, звичаїв, обрядів Гуцульщини та кожного села району, налагодження тісної співпраці з народними майстрами сусідніх районів, Прикарпаття, України, близького і далекого зарубіжжя для відродження, розвитку і збагачення мистецьких традицій, звичаїв, обрядів, ремесел українського народу.
На організаційному засіданні були присутні 34 народні майстри з різних видів народних ремесел населених пунктів району, які організували в приміщенні музею Гуцульщини виставку виробів народних ремесел (художнє моделювання одягу, гуцульський одяг, весільний коровай, бісероплетіння (гердани, силєнки), вишивка нитками і бісером, живопис з мальовничими краєвидами гуцульського краю, іконороспис з позолотою, вироби з гіпсу та шкіри, соломки, писанкарство, кушнірство, ручне ткацтво, килимарство, різьба по дереву та інші).
У своїх виступах народні умільці висловили думку у необхідності створення мережі торгівлі (кіоски) для реалізації власних виробів, так як це зроблено в містах Косові, Яремчі, селищі Ворохта, а в перспективі посприяти у виділенні земельної ділянки для будівництва торгового ринку виробів народного мистецтва.
Іван Михайлович зазначив, що наші обряди, звичаї, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, народні ремесла – це неоціненне багатство Гуцульського краю, які, як ті перли виблискують кольоровими барвами веселки, збагачують душу і серце гуцула позитивною енергією, бажанням творити добро для оточуючих. Вони є джерелом інвестицій для соціально - економічного розвитку району. Створення осередку народних майстрів Верховинщини має велике значення для об’єднання народних майстрів району, які зможуть рекламувати свою продукцію, що дасть їм можливість розвивати традиційну культуру Гуцульщини, яка творилася поколіннями народних майстрів протягом багатьох століть і знайшла визнання та славу в цілому світі.