Згідно з розпорядженням голови районної ради Івана Шкіндюка відповідно до звернень учасників АТО з Програми районної ради підтримки учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції в районах її проведення, воїнів ОУН-УПА та учасників бойових дій на території інших держав на 2016 рік виділено одноразові допомоги на оздоровлення та реабілітацію:
- Потяку І.І. – жителю с.Красноїлля, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Тимофійчуку О.П. – жителю с.Кривопілля, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Сумаруку Д.Д. – жителю с.Кривопілля, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Коземчуку М.М. – жителю с.Ільці, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Медвійчуку В.В. – жителю с.Красник, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Маротчаку М.М. – жителю с.Стебні, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Гандзюку І.Д. – жителю смт.Верховина, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Маковійчуку А.В. – жителю с.Зелене, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Бендейчуку І.В. – жителю с.Красник, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Михальчуку В.В. – жителю смт.Верховина, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Мойсюку І.В. – жителю с.Буковець, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Плитчуку Ю.Ю. – жителю с.Замагора, учаснику АТО – 1923 грн.;
- Федінчуку Б.В. – жителю с.Голови, учаснику АТО – 1923 грн.
Переглядів:
511
|
Додав:
vrr
|
Дата:
06.05.2016
|
П’ятого травня голова районної ради Іван Шкіндюк провів робочу зустріч з народним депутатом України, головою Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради Миколою Княжицьким, який перебував на Верховинщині.
Іван Юрійович ознайомив народного депутата з Програмою соціально-економічного розвитку Верховинщини на 2016 рік та перспективу. При цьому висловив занепокоєння керівництва та територіальних громад району, щоб у процесі реорганізації державної влади та реформаторських процесів в Україні не було ліквідовано Верховинський район як адміністративно-територіальну одиницю. Верховинський край – це унікальний край зі своєю історією, автентичною матеріальною і духовною культурою, гордим карпатським духом і своєрідною гірською ґаздівкою незабутніх предків.
З цього приводу, а також щодо подальшого розвитку галузей освіти, культури, охорони здоров’я, яким не вистачає фінансування для оплати праці для бюджетних працівників, відсутнє належне матеріально-технічне забезпечення та наявні інші проблеми, вже направлено десятки звернень районної ради до найвищого керівництва держави, Уряду, Верховної ради та народних депутатів України. На превеликий жаль, оптимізму мало. Обнадіює те, що все-таки високопосадовці прислухаються до наших звернень і правдивого голосу гір.
Під час розмови Микола Княжицький щиро зізнався голові ради, що надзвичайно любить Карпатські гори, Гуцульський край, працьовитих людей, тому готовий зробити усе для того, аби нас почув і Президент, і Прем’єр-міністр України, і голова Верховної Ради та народні депутати. Для цього запланував організувати зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка з міністрами фінансів, економіки, соціальної політики, освіти, культури та іншими високопосадовцями.
Народний депутат активно підтримує розвиток радіо-комунікаційної справи на теренах Верховинського району, дбає і дбатиме про те, щоб Гуцульський край мав повноформатне радіомовлення. З цією метою сприятиме, аби така необхідна для районного радіо «Вісті Верховини» радіочастота у спектрі оголошеного Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення конкурсу, таки по справедливості отримав найвисокогірнішій в Україні Верховинський район. Готовий також як і в юридичному, так і в технічному плані зробити усе для того, аби Верховинське радіо почули по всій Гуцульщині.
На завершення зустрічі Іван Юрійович щиро подякував Миколі Княжицькому за виявлене прагнення підтримати Верховинщину у соціально-економічному та культурно-духовному поступі вперед, поліпшенні життя горян.
Коли вже даний матеріал був готовий для розміщення на веб-сайті районної ради, з Івано-Франківська надійшла інформація, що народний депутат України Микола Княжицький виступив на прес-конференції Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Carpathian Space» – «Карпатський простір» і сказав, що один з етапів даного фестивалю потрібно проводити у столиці Гуцульщини – Верховині, бо вона є унікальним етнокультурним автентичним краєм. Як бачимо, слова народного депутата не розходяться з ділом.
Переглядів:
537
|
Додав:
vrr
|
Дата:
06.05.2016
|
Депутати Верховинської районної ради на третій сесії районної ради сьомого демократичного скликання прийняли звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., голови Верховної Ради Парубія А.В., в.о. міністра охорони здоровя Шафранського В.В., народного депутата Солов’я Ю.І., керівників Івано-Франківської області щодо виділення додаткових коштів медичної субвенції в 2016 році в сумі 10263,60 тис. грн., яка необхідна для:
- 7879,06 тис. грн. – для установи на першочергові виплати, а саме: заробітну плату працівникам та відрахування внесків до фондів загальнообов’язкового державного страхування, оплату медикаментів на першу невідкладну допомогу, оплату продуктів харчування, оплату енергоносіїв та комунальних послуг;
- 2384,54 тис. грн. – для проведення капітальних ремонтів у пристосованих приміщеннях лікувально-профілактичних закладів та придбання основних засобів для лікарні і санітарного транспорту.
Верховинській центральній районній лікарні згідно кошторису на 2016 рік затверджено кошти по загальному фонду за рахунок медичної субвенції на загальну суму 21996,9 тис.грн., що на 2291,3 тис.грн. менше від проведених касових видатків за 2015 рік (касові видатки за 2015 рік становлять 24288,15 тис.грн. з яких медична субвенція 21750,0 тис.грн. та кошти місцевого бюджету 2538,15 тис.грн.). При цьому, не враховано зростання заробітної плати з 01.12.2015 року на 25 відсотків, з 01.05.2016 року на 6,5 відсотки у порівнянні з груднем 2015 року та з 01.12.2016 року у порівнянні з травнем 2016 року на 6,9 відсотків, також спостерігається ріст цін на енергоносії (електроенергія, дрова паливні), медикаменти, продукти харчування та на інші послуги. Із запланованих коштів у 2016 році на заробітну плату з нарахуваннями передбачено – 17793,62 тис.грн., або 81,0 відсоток від загальної суми.
Також, Верховинській центральній районній лікарні згідно затвердженого кошторису на 2016 рік передбачено кошти на оплату медикаментів в сумі 869,97 тис.грн., в тому числі і фінансування цільових медичних програм, або 3,96 відсотки від запланованої на 2016 рік суми субвенції, (що з розрахунку вартість забезпеченості на одного хворого становить 10,38 грн. при обласному 47,55 грн.). Крім того спостерігається ріст цін на медикаменти та вироби медичного призначення, що не дає в повній мірі забезпечити медикаментами пільгову категорію населення району, а тому проведеним розрахунком визначено потребу коштів на придбання медикаментів в сумі 1219,97 тис.грн., що на 350,0 тис. грн. менше від планових призначень на травень-грудень 2016 року.
Саме тому депутати Верховинської районної ради і звернулися до очільників Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням про виділення коштів на фінансування медичної галузі району.
Переглядів:
447
|
Додав:
vrr
|
Дата:
06.05.2016
|
Четвертого травня заступник голови районної ради Іван Маківничук взяв участь у виробничій нараді працівників районного методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації. Основним питанням порядку денного розглядалося питання «Про підведення підсумків роботи районного методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації за перший квартал 2016 року та основні завдання на другий квартал 2016 року.
Завідувач районного методичного центру відділу освіти РДА Галина Замореняк проаналізувала роботу центру та звернула увагу методистів на необхідність введення у навчальні плани роботи дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в новому 2016 – 2017 навчальному році додаткових годин навчальних предметів, гуртків для вивчення гуцульської говірки, годин духовного спілкування, звичаїв, традицій, ремесел Гуцульщини (у кожному селі нашого району). Слід взяти до уваги рекомендацію голови районної ради Івана Юрійовича щодо участі загальноосвітніх закладів району в написанні проектів, що дасть можливість дітям через діалог та мистецтво навчити мислити, творити і працювати на здобуття кінцевого результату, а також допоможе налагодити інтерактивний обмін з різних питань з однолітками області, України, Євросоюзу.
Заступник голови районної ради Іван Маківничук звернув увагу, на те наша гуцульська культура, музика, танці є візитною карткою Верховинщини, що відіграє велике значення для розвитку туристичної галузі, підкреслює неповторність і незрівняну красу нашої природи, яку ми повинні берегти і цього навчити наших дітей. А це і є наші інвестиції в соціально - економічний розвиток району. Важливо пам’ятати, що ми повинні виховати морально стійку і духовно багату людину – господаря прадідівського гуцульського краю.
Одним з найважливіших завдань педагогічних колективів є активізація та урізноманітнення форм роботи, щоб допомогти кожній дитині оволодіти знаннями, уміннями і навичками для відродження ремесел Гуцульщини (мосяжництво, гуцульські музичні інструменти, різьбярство, ткацтво та килимарство, писанкарство, гончарство, пошиття баршівок, вишивка нитками і бісером та інше), повірити без вагань у свої сили, дати можливість творити.
А дитяча творчість, мов кринична вода, яку черпаєш, а їй немає ні кінця, ні краю, – збагатить нашу культуру, звичаї, традиції і в перспективі допоможе багатьом дітям у виборі професії.
Переглядів:
435
|
Додав:
vrr
|
Дата:
06.05.2016
|
П’ятого травня, напередодні Дня пам’яті та примирення і 71-ої річниці перемоги над нацизмом у Європі, голова районної ради Іван Шкіндюк провів зустріч з головою районної станиці Братства вояків УПА Карпатського краю Дмитром Сливчуком.
Згідно рішення районної ради вояки УПА отримують щомісячну допомогу до пенсії у розмірі 500 гривень.
Іван Юрійович щиро подякував Дмитру Захаровичу за проведену роботу головою Братства та комбатантами УПА у плані національно-патріотичного виховання школярів та молоді району, проведені зустрічі вояків УПА зі школярами та вчительською інтелігенцією у навчально-виховних закладах тощо.
Голова районної ради Іван Шкіндюк запевнив голову Братства УПА у тому, що районна рада завжди дбатиме про соціальний захист учасників національно-визвольних змагань, їхній добробут та матеріальне забезпечення.
Такі зустрічі з головою Братства вояків УПА Карпатського проводитимуться щомісячно.
Переглядів:
491
|
Додав:
vrr
|
Дата:
06.05.2016
| |