Четвертого травня заступник голови районної ради Іван Маківничук взяв участь у виробничій нараді працівників районного методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації. Основним питанням порядку денного розглядалося питання «Про підведення підсумків роботи районного методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації за перший квартал 2016 року та основні завдання на другий квартал 2016 року.
Завідувач районного методичного центру відділу освіти РДА Галина Замореняк проаналізувала роботу центру та звернула увагу методистів на необхідність введення у навчальні плани роботи дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в новому 2016 – 2017 навчальному році додаткових годин навчальних предметів, гуртків для вивчення гуцульської говірки, годин духовного спілкування, звичаїв, традицій, ремесел Гуцульщини (у кожному селі нашого району). Слід взяти до уваги рекомендацію голови районної ради Івана Юрійовича щодо участі загальноосвітніх закладів району в написанні проектів, що дасть можливість дітям через діалог та мистецтво навчити мислити, творити і працювати на здобуття кінцевого результату, а також допоможе налагодити інтерактивний обмін з різних питань з однолітками області, України, Євросоюзу.
Заступник голови районної ради Іван Маківничук звернув увагу, на те наша гуцульська культура, музика, танці є візитною карткою Верховинщини, що відіграє велике значення для розвитку туристичної галузі, підкреслює неповторність і незрівняну красу нашої природи, яку ми повинні берегти і цього навчити наших дітей. А це і є наші інвестиції в соціально - економічний розвиток району. Важливо пам’ятати, що ми повинні виховати морально стійку і духовно багату людину – господаря прадідівського гуцульського краю.
Одним з найважливіших завдань педагогічних колективів є активізація та урізноманітнення форм роботи, щоб допомогти кожній дитині оволодіти знаннями, уміннями і навичками для відродження ремесел Гуцульщини (мосяжництво, гуцульські музичні інструменти, різьбярство, ткацтво та килимарство, писанкарство, гончарство, пошиття баршівок, вишивка нитками і бісером та інше), повірити без вагань у свої сили, дати можливість творити.
А дитяча творчість, мов кринична вода, яку черпаєш, а їй немає ні кінця, ні краю, – збагатить нашу культуру, звичаї, традиції і в перспективі допоможе багатьом дітям у виборі професії.
|