Розвивати творчість – означає виховувати у дітей інтерес до знань, самостійність у навчанні. Маленький учень добре вчиться лише тоді, коли він переживає успіх, хоча б невеликий.
25 листопада 2016 року згідно плану роботи РМК у Верховинській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар учителів початкових класів на тему: «Інтерактивні технології навчання як засіб розвитку творчого мислення молодших школярів».
У програмі семінару був інтегрований урок з математики та природознавства у 2-В класі на тему: «Усне додавання і віднімання двоцифрових чисел». «Осінь у Карпатах. Праця гуцулів восени». Вчитель Несторук Оксана Богданівна на уроці за допомогою цікавих загадок сфокусувала увагу учнів, стимулювала пізнавальний інтерес школярів шляхом включення завдань міжпредметного характеру. На основі міжпредметної взаємодії розкрила базові змістові блоки навчального матеріалу. Діти виконували різноманітні вправи з числами, обчислювали вирази, розв’язували цікаві задачі, розповідали про життя і працю гуцулів восени.
“Коли бажаєш бути святинею в очах у твоїх дітей,
то нехай і вони будуть святинею тобі”
П. Куліш
Цікавим і захоплюючим було свято-проект: «Де така ще є земля?» Метою якого було: систематизувати зібраний матеріал та презентувати його у вигляді виховного заходу «Де така ще є земля?»; виховувати патріотизм дітей через усвідомлення християнської та громадянської позиції; розвивати творчі здібності учнів та вміння працювати у групах.
Діти були поділені на групи:1 група «Історики» розповіли про народні та державні символи України; 2 група «Фольклористи» співали веселі пісеньки про Карпати; 3 група «Дослідники» розповіли про обереги родин свого класу (гуцульський одяг, вишиту сорочку, згарди, дерев’яні іграшки, бабусину скриню, вишиті рушники, мамину хустку, ліжники, виткані доріжки, музичні інструменти, співанки, гуцульський танець); 4 група «Художники. » підготували виставку малюнків на тему: «Мій сонячний дім – моя Україна.»
Рефлексійним модулем семінару став виступ з досвіду роботи методиста РМЦ Зуб’юк Галини Іванівни на тему: «Використання елементів фольклору та етнопедагогіки в початковій школі ». На семінарі була присутня доброзичлива та позитивна атмосфера.
Завершальним етапом семінару стало підбиття підсумків та прийняття рекомендацій.
Методист РМЦ Зуб’юк Г.І.